MARDİN MİDYAT Evlere iş veren firmalar

MARDİN MİDYAT Evlere iş veren firmalar

Mardin ve Midyat’ta evde ek iş ilanları ve imkanları

Mardin Midyat ve merkez, Yeşilli, Savur, Ömerli, Nusaybin, Dargeçit, Derik, Mazıdağı, Kızıltepe de oturuyorsanız sizde ev hanımlarına evde ek iş veren firmalar ve fason şirketler aracılığı ile Mardin ilimizde evinizde para kazanabilirsiniz. Üstelik Mardin’de evde ek iş yapmak için bir işyeri açmanız da gerekmiyor. Mardin de hizmet veren veya kargo ile mal gönderen fason firmalar’da size aylık 3 bin liraya kadar para kazandırabilmektedir. İşte detaylar..

Mardin Midyat evlere iş veren firmalar

Mardin Midyat’ta  evlere iş veren firmalar sayesinde bir çok vatandaşımız iş imkanı yakalarken geçimini hayvancılık ve çiftçilik ile sağlayan halk ek iş olarak bu firmalar ile anlaşma yapabilir ve evlerine ek gelir götürme şansı yakalayabilirler. Peki evlerinizde neler yapabilirsiniz. Mardin Midyat’ta  oturan halk için hayvancılık ile geçimlerini sağlayan vatandaşlar hayvanların etinden, sütünden yararlanarak çeşitli ürünler üretebilirler. Örneğin, süt, yoğurt, tere yağı, peynir, lor peyniri gibi bir çok ürünü üreterek bir çok firma ile anlaşma sağlayabilir ve oldukça yüksek meblağlara paralar kazanabilirsiniz. Bayanların yapabilecekleri iş fikirleri arasında Mardin’de ev hanımları için en kazançlı sektörleri inceleyebilirsiniz.

Mardin de örgüden avize yaparak ek gelir kazanma şansı veren firmalar

Mardin ve ilçelerinde oturuyorsanız avize satışı yapan firmalar ile anlaşma sağlayabilir ve oldukça yüksek meblağlarda paralar kazanabilirsiniz. Evinizde dekoratif amaçlı avizeler yapabilirsiniz. Örneğin sandığınızda bekleyen ve kullanmadiginiz fakat atmaya da kıyamadığınız dantellerinizden yararlanarak avize veya abajur yapabilirsiniz. Bu işi yapmak için çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok gerekli olan tüm malzeme ise sırası ile şu şekilde yer almaktadır. eski dantelleriniz, balon ve yapıştırıcı olurken aynı zamanda renklendirilmesi için boya gerekli olacaktır. Bütün bu malzemeler sayesinde çok güzel avizeler ve çok güzel abajurlar yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz ürünlerin satışını gerçekleştirmek için aylık olarak en az 2.000 lira ile 2.500 lira arasında değişiklik gösterecektir.

Mardin telkari sanatı

Telkari Mardin yöresine ait telle yapılmış olan gümüş sanatıdır. Bu sanat ince gümüş tellerin birleştirilmesi ile yapılan bir sanat turudur. Bu işle uğraşan bir çok firma evlerinde küçük atölyeler oluşturabilecek vatandaşlara iş imkanı sunmaktadır. Bu sanat Ankara’nın Beypazarı ilçesinde de yapıldığı gibi Mardin ili Midyat ilçesinde evlere iş veren firmalar aracılığı ile yapılır. Yapılan bu çalışmaların oldukça fazla müşterisi bulunmaktadır.  Bu sanat sayesinde bir çok aksesuar ve süs eşyaları yapılmaktadır.

Bu çalışmalara başlamadan önce yapılacak ürün önce ana hatlarıyla kağıt üzerine çizilir. Ürünün iskeletini oluşturacak parçalar Esas alınır ve hangi kısımlarda hangi kalınlıklarda tellerin kullanılacağı esas alınarak iç kısımların ne şekilde ve ne desen de yapılacağı belirlenir ve taslak halinde çalışmalara başlanır. Bu sanat tamamen emekle yapıldığı için ve çok işçilik gerektirdiği için oldukça yüksek gelirler elde etmenizi sağlayacaktır. Anlaşmış olduğunuz firmalar size aylık olarak en aşağı 3.000 lira arasında bir maaş verecektir. Sizlerde Mardin evlere ek iş veren firmalar ile anlaşma sağladığınızda  evinizde oturarak çalışmış olduğunuzda hem eğlenecek hemde oldukça güzel paralar kazanmanıza sebep olacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy