Ne iş yapabilirim 2019

Para kazanmak için ne iş yapmalıyım?

İş kurmak isteyen girişimcilere Ne iş yapabilirim 2019 isimli makalemizle seslenmek, fikirler vermek istiyoruz. Para kazanmanın zor olmadığını tercih meselesi olduğu anlatmaya çalışacağımız yazımızda, her şeyin para olmadığını da anlayacaksınız.

Yapacak iş bulamıyorum?

Yılda olmasa gerek ancak yapacak iş bulamıyorum. Çevremde ki herkese ne iş yapabilirim diye sormama rağmen, hiç kimse benim, bir çırpıda zengin olmamı sağlayacak iş fikrini benimle paylaşmıyor. Gizledikleri çok şey olmalı aslında, para kazanmak zannedildiği kadar zor olmasa gerek. Duygularınıza tercüman olarak yazmaya başladık. Bu ilk konumuz ve sizlere hitap ettiğimiz ilk yazımız olma özelliğini taşıyor. Anladığımız kadarıyla çalışmak ve para kazanmak istiyorsunuz. Bu sebeple burdasınız. Açık söylemek gerekirse bizde bu siteyi, para kazanmak isteyen ziyaretçilerimize fikir vermek açtık. Bunu en iyi şekilde tarif edip, en güzel şekilde anlatacağız.

Ben ne iş yapmalıyım?

Mesele para kazanmak ise, para kazandıran işleri yapın. Bu bir atasözü olmasa da, hayatın gerçeklerinden biridir. Zevk aldığınız hobilerinizin bir çoğu size para kazandırmaz. Balık tutarak zengin olamazsınız. Bisiklet tamiri işini çok iyi yapıyor olabilirsiniz ancak para kazandırmadığı zaman bisiklet tamirciliğini bilmek hiçbir işe yaramıyor. Para kazandıran bir iş yapmalısınız. Meselenin özünde olduğu gibi. Giyim mağazası açmak ister miydiniz? Aylık 15.000 TL. net kar bırakan. Sakin olun. Böyle bir şey yok. Sadece sevdiğiniz işin, işi seviyor olmanız severek yapmanıza yardımcı olabilse de, mesele sadece bu kadardır.

Yeni iş fikirleri yaz ayları

Yeni bir iş fikri bulmak, çuval dolusu para kazanacağınız anlamına gelmez. İş fikri hakkında detaylı bir proje çizmeden, hiç kimse tahmini değerleri bile hesaplayamaz. Ne iş yapayım diyenlerin bir çoğu, hiç olmayan veya henüz yapılmamış olan bir fikri ortaya koyarak, para kazanmayı hedefliyor.

Size kötü bir haberimiz var. Bu düşündükleriniz daha önce düşünüldü. Sizden önce iş fikri araştıran birileri var.

Bu sıcakta çalışmak, iş kurmak yerine tatile gitmekte var tabi de, ekmek parası kazanması gerekenler için bulunması gereken yeni iş fikri meseleleri de var. İşte sizin için bir kaç yapacak iş fikri bulma yöntemi;

  • Amacınız para kazanmak ise, zaman geçirmek için iş aramıyorsanız, çevrenizde en çok para kazanan esnafı ve hizmetleri inceleyin.
  • Hangi işletmelerin çok para kazandığını tespit edin.
  • Bu işleri, sizin yapmanız durumunda, işletme sahibi ile rekabetinizi ölçün. Dükkanın dolup dolmayacağını, yeterli verim alıp alamayacağınızı, bu satış oranının, o iş yerini açabilmek için yetip yetmeyeceğini hesaplayın.
  • Esnaf arkadaşlarınız, çevreniz, daha önceden ticaretle uğraşan kişilerle görüşün. Fikirlerini alın. Bu fikirlere değer verin. İşe yaradığını göreceksiniz.
  • İş kurmak için sermayeniz yok ise, cesaretiniz olmalıdır. Bugün 20 bin lira civarında bir krediyi her bankadan alabilirsiniz. Bu krediye başvurduktan sonra işyerinizi açabilir ve aynı esnada kosgeb tarafından verilen 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz krediye de başvurarak toplamda 170 bin lira para elde edebilirsiniz. 170 bin lira para da büyük bir işyerinin açılışı için yeterli bir rakamdır.

Para kazanmak için ne iş yapmalıyım?

Herkes para kazanmak için, yaşadıkları şehirde hiç olmayan bir şeyi ortaya koymaları gerektiğine inanır. Hiç kimse tarafından daha önce yapılmayan, kimsenin bilmediği, sizden başka hiçbir esnafın düşünemediği birşeyi bulmak gerekir. Bizce bu mantık tamamen yanlıştır. Yeni kurulan siteler de ve yaşam alanlarında market veya kuruyemişçi dükkanı açmak mantıklı olabilir ancak, yaşadığınız yerde esnaflık yapan herkes bu konuyu düşünmekte ve ticaret ile uğraşan herkesin hedefi daha çok para kazandıracak bir işyeri sahibi olabilmektir. Bu nedenle şansınızı çok fazla zorlamadan en çok para kazandıran sektöre yönelmeniz doğru olacaktır. Ülkemizde her zaman para kazandıracak, hiçbir zaman eskimeyen ve her zaman ihtiyaç duyulan sektörler giyim ve gıda sektörleridir. Teknoloji ve diğer lüks hizmetler olmadan hayat devam edebilir ancak insanlar giymek ve yemek zorundadır. Sizlere anlatmak istediğim konuyu aşağıda ki cümle ile özetlemek istiyorum.

Ne iş yapabilirim; Para kazanmak için bir şey icat etmek zorunda değilsiniz.

Ticaret hayatı, para kazanma girişimi ve bir işe başlama sadece ve sadece eylemle olur. Riske atabileceğiniz sermayenizi belirlemeli, bu sermayeyi temin etmeli ve bir yerlerden başlamalısınız. Hayali dükkan açarak para kazanamazsınız. Ne iş yapabileceğinizin en doğru cevabı, iş kurmak istediğiniz semtte yapacağınız araştırma sonucunda ortaya çıkacaktır. Gözlemleyin. Esnaflar ile görüşün. Açığı kapatmaya çalışın. Mutlaka yapmanız gereken işi göreceksiniz.

İş kurmak için dükkan açmak şart mı?

Elbette şart değil. İş kurmak için dükkan açmak yerine, evlere iş veren firmalar sayesinde evinizde çalışabilirsiniz. Ticaret ile uğraşmak istiyor iseniz, e-ticaret sektörüne adım atabilirsiniz. Aile toplantılarında kozmetik veya giyim ürünlerini satabilir, işyeri açmadan ticaret yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy