Olgun orkun bayan giyim bayiliği şartları

Olgun orkun bayan giyim bayiliği şartları

Olgun Orkun bayan giyim

Olgun orkun bayan giyim bayilik şartlarına değinmeden önce siz değerli okurlarımı Olgun orkun bayan giyimin geçmişi hakkında biraz bilgilendireceğim. Sonuçta bayiliğini almak istediğiniz firmanın geçmişini mutlaka bilmelisiniz. Geçmişini bilmediğiniz bir firma ile çalışmaya başlamak size büyük sıkıntı oluşturabilir. Olgun orkun bayan giyim 1977 yılında kurulmuştur. Beyaz altın markası ile Eskişehir’ de tekstil sektörüne adını yazmayı başarmış köklü bir firmadır. 1993 yılında marka değişikliği yaparak Olgun Orkun ismini almıştır. Diğer bütün firmalar gibi müşteri memnuniyetine önem vermiş ve müşteri odaklı olarak çalışmıştır. adımlarını sağlam ve yavaş yavaş atarak kendisini tanıtmayı başarmış bu firma Olgun orkun ünvanı ile 1993 yılında ilk mağazasını açmıştır.

Yıllar geçtikçe çok daha sağlam adımlar atmaya başlamış ve 1999 yılında 2. şubesini, 2001 yılında ise 3. şubesini açmayı başarmıştır. 3 şubesi ile Eskişehir’de gündeme gelen bu firma müşterilerinin gönlünü kazanmış ve en çok tercih edilen markaların arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Zaman geçtikçe diğer il ve ilçelerde hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiş ve bu hayalini 2010 yılında Kütahya’ya açtığı şubesi ile gerçekleştirmiştir. Bir yıl sonra yani 2011 yılında Bandırmada da bir şube açarak zincirleme çalışan bir firma haline gelmiştir. Biriktirmiş olduğu tecrübeleri ile 2011 yılında Eskişehir 2 Eylül mağazası ve 2012 yılında Adapazarı mağazasını da açarak ne kadar sağlam adımlarla ilerlediğini bir kez daha göstermiş ve bununla da yetinmeyip 2013 yılında Konya’da bir şube daha açarak gücüne güç katmıştır.

Alış veriş merkezlerinde giyim mağazası açmak adlı yazımızdan ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Olgun Orkun bayan giyim bayilik şartları nelerdir?

Olgun orkun bayan giyim de diğer bütün firmalar gibi girişimcilerinden aynı şartları istemektedir. Peki bu şartlar nelerdir? İlk olarak açılacak olan dükkanın yerine ve mekanına önem göstermektedir. Seçeceğiz dükkan işlek bir mekanda, cadde, sokak, mahalle ya da alışveriş merkezlerinde olması çok önemlidir. Açacağınız dükkanın mutlaka ama mutlaka metre karesine dikkat etmelisiniz. Minimum 90 ile 100 metre kare civarında olmalıdır. Müşteri memnuniyetine ve taleplerine önem vererek çalışmanızı istemektedir. Çalıştıracağınız personelin firma geçmişi hakkında geniş bilgiye sahip olması ve deneyimli olması gerekmektedir.

Müşteri memnuniyetine verilen önem kadar personele de önem vermeniz gerektiğini açıklamaktadır. Çalıştırmış olduğunuz elemanınıza ne kadar iyi davranırsanız elemanınız da, müşterilerinize son derece ilgili davranacaktır. Her zaman kendini geliştirebilen bir firma olmayı ilke edindikleri için yeni fikirlere her zaman açık olduğunu bildirmektedir. Firma bayilik vereceği girişimcilerinden bir de aynı tabela ve reklamı kullanmasını istiyor. Dükkan dizaynına ve dükkan da ürün yerleştirimine de önem veren firma birebir aynı konseptle çalışmaktan yana olduğunu bildirmektedir. Firma size sunmuş olduğu ürün ve ürün çeşitlerinden başka bir ürün satışı yapmamanız gerektiğininde altını çiziyor.

Olgun Orkun bayan giyim mağazası internet üzerinden satış yapıyor mu?

Olgun orkun bayan giyim İnternet üzerinden yapmış olduğu satışları ile adını bir kez daha kuvvetli bir şekilde duyurmayı başarmıştır. Olgun orkun bayan giyim internet üzerinden güvenli alış veriş yapma imkanını sizlerle paylaşıyor. Bayanların bütün ihtiyaçlarını karşılayan bu firma son dönemin en trent modelleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Olgun orkun bayan giyim mağazasına bayilik almak için gerekli olan evraklar nelerdir?

Olgun orkun bayan giyim mağazasından bayilik aldığınız taktirde oldukça karlı bir işe yatırım yapmış olacaksınız. Olgun orkun giyim kendi çabalarıyla ilerlemiş ve adını duyurmayı başarmış bir firmadır. Bu firma ile anlaştıktan sonra dükkan açmak için gerekli olacak olan evraklar kısaca şu şekilde sıralanmıştır. Nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, vergi levhası, itfaiyeden tüm önlemlerin alındığına dair belge, yangın tüpü faturası, ticaret siciline kayıtlı olduğuna dair belge, esnaf sanatkarlar odasına kayıtlı olduğuna dair belge, dükkan size ait ise tapu fotokopisi, dükkan kira ise kira sözleşmesi, numaratör gibi evrakların tamamlanması yeterli olacaktır.

Olgun orkun bayan giyimden bayilik aldığınız taktirde maliyetiniz ne kadar olacaktır?

Olgun orkun bayan giyimden bayilik almak için ilk olarak 100.00 Türk lirası yatırılması gerekmektedir. Bunun dışında yapılacak olan harcamalar çok fazla değişiklik gösterecektir. Dükkan metre karesi, dükkanın işlek bir mekanda olması, dükkanın kira olup olmaması, yakıt masrafları, personel için yapılacak olan yatırım gibi konularda değişiklik göstermektedir. Bu rakam 100.000 Türk lirasını da ekledikten sonra 200.000  Türk Lirası civarında değişiklik gösterecektir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy