Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

İş kurmak için elinde belirli bir sermayesi olan kişiler için kazançlı yatırımlardan birisi de oto yıkama dükkanı açmak oluyor. Ülke genelindeki araç sayısını göz önüne alacak olursak, araç piyasasını ilgilendiren her alanda bir ihtiyaç vardır. Oto yıkama merkezleri, tamirciler, modifiye dükkanları gibi birçok hizmet alanı insanlara kazanç getirebiliyor.

Oto Yıkama Açmak İçin Neler Gerekli?

Oto yıkama dükkanı açmaya karar veren kişilere öncelikle belirli bir sermaye gerekecektir. Sonrasında sağlam bir planlama ile dükkan yeri, gerekli izinler, ekipmanlar ve tabelaların temin edilmesi gerekiyor. Elinizdeki sermaye ile öncelikle uygun bir dükkan arayışına girin. Uygun dükkan bulunduktan sonra bu yerin planına uygun olarak ekipmanları temin edin. Bu aşamadan sonra gerekli yasal izinleri almak için başvurabilirsiniz. Oto yıkama dükkanını açmak için sizlere belirli belgeler lazım olacaktır.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Oto yıkama dükkanı açmak için öncelikle bir başvuru dilekçesi yazmanız gerekiyor. Başvuru dilekçesi ile birlikte oto yıkama dükkanının tapusu, kat malikleri tapusu kurulu kararı, izin/tahsis belgesi, kanalizasyon hattına uygunluk belgesi, itfaiye raporu, nüfus sureti ve 2 adet vesikalık fotoğraf gerekecektir. Tüm bu belgeler genel olarak belediye ve bağlı kurumlarından temin edilir. Belediyelere başvurduğunuz zaman gerekli belgeler konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak Kazançlı Bir Yatırım mı?

Araç sayısındaki hızlı yükseliş, oto yıkama hizmetine rağbet gösterilmesine neden oluyor. Bu açıdan kapsamlı bir oto yıkama dükkanı açtığınız zaman kısa sürede kazanç elde edebilirsiniz. Kazancı arttırmanın en büyük şifrelerinden birisi de müşterilere ek hizmetler sunmaktan geçiyor. Oto yıkamanın yanı sıra, yağ bakımı ve araçların genel kontrolü gibi hizmetleri de verebilirsiniz. Ayrıca müşteriler için kaliteli bir bekleme salonu yaratmanız, dükkana olan rağbeti de arttırır.

Oto Yıkama Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekli?

Oto yıkama dükkanı açmak için gerekli olan sermaye, hizmetin kapsamına göre değişir. Bu işe girişmek için sizlere ortalama olarak en az 40 bin TL sermaye gerekiyor. Açmak istediğiniz yerin büyüklüğüne göre ve hizmetin genişliğine göre 200 bin TL’ye kadar maliyetler çıkabiliyor.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy