Otomobil ticareti ve incelikleri

Ülkemizde en çok paranın döndüğü sektörlerin başında olan ikinci el araba alım satım sektörü hızla gelişmeye devam etmektedir. Devletimizin yapmış olduğu son vergisel düzenlemelerden sonra araba almak konusunda fikir olan insanlar sıfır araba almak yerine ikinci el araba alma yönelmişlerdir.

İkinci el araba pazarının çok geniş bir havuz olduğu göz önünde bulundurulduğunda, eğer ki arabaların tamiratından veya karşılaşırmış problemlerden sonra arabanın eksiğinden veya hasarından iyi derecede anlıyorsunuz sizler için son derece güçlü bir para kazanma yolu olabilir. İkinci el araba satın işlemlerini gerçekleştirmek için kendi dükkânınızın olmasına gerek bulunmamaktadır. Bununla beraber müşteriniz için bir güven oluşturabilmek ve uzun dönemde bu işi yapmayı düşünüyorsanız vergi ödemek açısından dükkânınızı açmanın sizlere avantaj sağlayacaktır. Ülkemizde sayıları 500.000’den fazla olan araçların her gün sayıların arttığı göz önünde bulundurulduğunda hiçbir zaman tükenmeyecek bir sektör olduğu oldukça net bir şekilde görünüyor.

İkinci araba alım satım işlemlerinde paranın kazanıldığı yer uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda arabanın alınırken uygun fiyattan alınmasında geliyor. Yani eski ticaret uzmanlarının da söylediği gibi bir ürünü satarken değil alırken kar etmek ikinci el araba satın alım satım işlemlerinde son derece önemlidir. Sektörde bir birinden farklı yüzlerce model olduğu için en doğru analizi gerçekleştirmek ve ihtiyaca yönelik araçların alımı ve satımını gerçekleştirmek doğru olacaktır. Bununla beraber ikinci el araba satın alınırken karşı aşılabilecek bazı zorluklar bulunuyor. Aracın size satmak isteyen kişinin aracın hasar ilanı ilgili olarak net bir bilgi vermemesi ve siz aracı satın aldıktan sonra karşına şey bileceğiniz arıza problemlerini iyi bir şekilde analiz edebilmek bu problemlerin başında geliyor. Eğer ki bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorsanız ve aldığınız arabanın bütün bakımlarını yaptırdıktan sonra araçtan kar edebileceğinize inanıyorsanız aracı satın almak doğru karar olacaktır. 

Ofis tutarak araçlarınıza satışını gerçekleştirdi nizama müşteriniz size dışarıdan elden alırken ki ortamdan daha çok güvenecektir. Yerinizi belli olması ve sürekli olarak birlikte itimat halinde olduğunuz ticari işletmeleri gösterebilmek satışı kolaylaştıracaktır. Bugün ortalama B sınıfı bir aracın satışından ikinci al piyasada 4000 TL’ye kadar kar elde ile bilmektedir. Bununla beraber bu sektördeki kazancınız sizin ne kadar çok araç kovaladığınız var ve ucuz arabaları ne kadar hızlı bir şekilde bulabildiniz de bağlı olarak değişecektir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy