Oyuncakçı dükkanı nasıl açılır

Oyuncakçı dükkanı nasıl açılır

Toyzz shop, toyshop oyuncak dünyası locopoco oyuncak bayilikleri ile işyeri açın

Oyuncakçı dükkanları tüm dünyadaki çocukların hayallerini süsleyen en güzel ve en eğlenceli mekanlardır. Oyuncak dükkanlarında küçük bir çocuğun hayalleri, umutları ve heyecanları saklıdır. Bu yüzden oyuncakdükkanları benim gözümde her zaman çok ayrı yerdedir. Küçük bir çocuğun gözlerindeki mutluluğu küçük kalbinin heyecandan ve mutluluktan çarpıntısı dünyadaki bütün mutluluklara bedel, Oyuncak dükkanları içerisinde A’dan  Z’ye aklınıza gelebilecek, hayal edebileceğiniz ve edemeyeceğiniz kadar çoklukta ve çeşitte oyuncak barındırır. Bu yazımızda sizlere Oyuncak dükkanı nasıl açılır, Oyuncak dükkanı açmanın incelikleri, tavsiyeler hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz.

Oyuncak dükkanı nasıl açılır?

Oyuncak dükkanı açmak, benim gözümde en heyecanlı ve en güzel işler arasından biridir. Oyuncak dükkanlarını açarken bir çocuğun hayallerindeki o güzel oyuncakların satışını yapmak tarifsiz bir duygu, Bir baba, bir anne sizin dükkanınıza her geldiğinde onların gözlerindeki mutluluğa şahit olmak ta paha biçilemez. Açacağız oyuncak dükkanları, çok küçük, orta halli ve çok büyük olabilir. Her mahallede, her caddede, ve her sokakta açabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde açabilirsiniz. Bayilik veren oyuncak firmaları ile anlaşabilirsiniz. Oyuncak dükkanı açmak oldukça karlı bir iştir. Oyuncak dükkanı açmadan önce bu piyasayı araştırıp açmanız mantıklı olacaktır.

Açacağınız dükkanda satacağınız ürünler hakkında bilgilere sahip olmuş olacaksınız. Kız ve erkek çocukları için getirilmesi gerekli olan oyuncakları, hangi yaş grubuna hangi tür oyuncakların tercih edildiğini göreceksiniz. Eğitici oyuncaklar hakkında bilgiler edineceksiniz. Bu yüzden oyuncak dükkanı açmadan bu sektör hakkında bilgi edinmelisiniz. Dükkanınız için heyecanlı ve eğlenceli bir isim bulmalısınız. Dükkanınızın yerleşimine önem vermelisiniz. Eğlenceli duvar kağıtları yada boyamalar yapmalısınız dükkanınıza ve böylece çocukların gönlünde yer etmelisiniz ki her seferinde sizi tercih etsinler.

Oyuncak dükkanı açarken gerekli olacak olan evraklar nelerdir?

Bütün iş yerlerini açmadan önce gerekli görülen evraklar oyuncak dükkanı açmak isteyen girişimcilerden de istenecektir. Peki bu evraklar neler? Nüfus cüzdan fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, dükkan kira ise kira sözleşmesi, dükkan size ait ise dükkan tapusunun fotokopisi, vergi levhası, İlgili ticaret ve esnaf kayıt belgesi, savcılıktan alınan temiz kaydı ve itfaiyeden alınan yangın önlemi alınmıştır raporu gerekli olan evraklar arasındadır.

Oyuncak dükkanı açmanın incelikleri ve tavsiyeler

Oyuncak dükkanı açmadan önce ilk olarak mekan araştırması yapmalısınız. Açacağınız mekan okul yanında, kreşlere yakın yerlerde, hastanelere yakın yerlerde, park ve eğlence merkezleri civarında olursa müşteri topluluğunu kendinize daha kolay çekersiniz. Dükkanınız eğlenceli ve akılda kalacak şekilde dizayn edilirse kalıp müşteri ağınızı toplamış olursunuz. Duvarlarınıza eğlenceli duvar kağıtları yapabilir, boyamalar yapabilirsiniz. Çocukların en çok akıllarında kalacak olan isimlerden bir tanesini tercih edip dükkanınıza o ismi verirseniz bu da akılda kalmanızı sağlayacaktır. Dükkanınızda satacağınız oyuncaklar çok önemli her yaş grubuna özel kız ve erkekler için ayrı ayrı oyuncaklar bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bebekler için, 0-2 yaş grubu 3-5 yaş grubu eğitici oyuncak setlerini de satmanızda fayda görüyorum. Çünkü artık eğitici oyuncaklar çok daha fazla tercih ediliyor. Bütün bunların yanında Dükkanınızda büyükler içinde eğlenceli oyunlar satabilirsiniz. Nedir bunlar, puzzle, kızma birader, okey gibi bir çok oyun setini de satarsanız ayrı bir kitlede oradan oluşturmuş olursunuz. Müşteriler sizi tercih ettiklerinde sizden güzel ilgi beklerler, aradıkları ürünü kolay bulmak isterler, gelen küçük çocuklarla özellikle ilgilenirseniz, dükkandan çıkarken onlara küçük şeker, sakız, çikolata gibi ikramlarda bulunursanız. Aynı müşterinin tekrar gelmesini sağlarsınız ve kendi reklamınızı yapmış olursunuz.

Oyuncak dükkanlarına bayilik veren firmalar hangileri?

Birçok firma oyuncak dükkanları için bayilik veriyor. Bayiliğini aldığınız firmanın adını güzel taşıdığınız taktirde hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Size bayilik veren firma dükkanınızın dizaynı, ürünleri ve ürün fiyatları ile ayrıca ilgilenecektir. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey dükkanınızı açacağınız yeri bulmanız olacaktır. Dükkanınız hazır olduktan sonra firma ile anlaşmayı imzaladıktan sonra artık işiniz hazır olacaktır.Size bayilik verecek olan firmaların başlıca isimleri, Toykiddy, Roy’s Toy’s, Halley pof, Area toy’s  gibi firmalardan bayilik alabilirsiniz.

Oyuncak dükkanı açmanın maliyeti nedir?

Oyuncak dükkanı açmanın maliyeti değişiklik gösteriyor. Dükkanınızın mekanı, büyüklüğü, yakıtı, oyuncak çeşitliliği, personel sayısı, maaş ve sigortaları gibi başlıca faktörler göz önüne alınarak maliyet hesaplaması yapılır. Bu hesaplama 20 bin Lira ile 100.000 Türk lirasına kadar değişiklik gösteriyor. açacağınız oyuncak dükkanı çok büyük ve çok geniş olursa yüksek miktarda bir maliyetiniz olacaktır. Fakat şunu unutmayalım ki en karlı sektörlerden bir tanesi oyuncak mağazalarıdır. Satacağınız oyuncaklarla açılışta harcamış olduğunuz maliyeti çok rahat bir şekilde çıkartıp kara döndüreceksiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy