Paintball sahası kurmanın maliyeti ve gerekenler

Son dönemde farklı iş modelleri arayan girişimciler maliyet açısından düşük fakat sürekli olarak gelir getirebilecek bir arayış içerisinde bulundukları zaman paintball sahası açma fikri son derece mantıklı oluyor. Paintball ülkemizde son altı yıldır var olan bir sektördür. Bununla birlikte yurt dışında uzun yıllardan beri ve kullanıcısı bulunan ve herkes tarafından çokça sevilen bir oyundur. Oyunun amacı bilgisayar oyunlarında olduğu gibi iki farklı takımın oyuncuları arasında bayrak kapma savaşı olarak geçmektedir. A takımı ve B Takımının oyuncularının elinde bulunan boya silahları sayesinde birbirlerini vurmaya ve bayrakları kapmaya çalışırlar. Basit bir mantığının olması oyunu daha da heyecanlı yapıyor. Çünkü herkesin insanın rahatlıkla oynayabileceği bu spor kalabalık arkadaş gruplarının rahat bir şekilde vakit geçirebilmesi için önemli bir eğlence kaynağı olmaktadır. Onlarla ya da daha fazla kişinin aynı anda rahatça oynayabildiği bir oyun olduğu için kazanç yönünden de girişimciye büyük faydalar sağlamaktadır.

Bugün ortalama bir saatlik bir oyun üzerinden paintball sahası işletmecisi yaklaşık 1000 TL civarında kazanç elde edebilir. Sahanın kiralık ücreti artı boyaların satış miktarı ve ekstradan şarjör vermek üzerinden kazanç elde edilebildiği gibi oyun sonrasında yemek ikramları sayesinde de kazançlar elde edilebiliyor. Paintball sahasının ticari açıdan en önemli avantaj da bir ise ekstra bir maliyet gerektirmeyen ve sadece başlangıçta bir yatırım yaparak gelir elde edilebilecek bir iş olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda yoğunluğa göre ayda 40.000 TL’ye varan cirolara ulaşmakta oldukça basittir. Sahanızı 40 saatliğine bir ay içerisinde kiraladığınız zaman bu tip kazançların daha fazlasını da elde edebilirsiniz. Paintball sahası açmanın en avantajsız yönü ise reklam yapmanız sürekli halde insanların aklında bulunmanız gerektiğinden gelmektedir. İşin zorluğu sürekli olarak bu tarz bir oyun ihtiyacı yaratmak ve müşteriyi paintball için bir alışkanlık haline gelene kadar hatırlatmaya devam etmek olmaktadır.

Paintball sahası açabilmek için,  açacağınız bölgenin ve sahanın yerine göre ortalama 100 bin lira civarında bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Bu oran bölgeye ve sahanın büyüklüğüne göre değişecektir.

Bu işyeri için, Vergi Dairesine İşyeri açılış bildirimi, Belediye Başkanlığına ruhsat işlemleri ve Ticaret odası veya esnaf kooperatifine üyelik için başvuru yapmanız gereklidir.

Paintball sahası açmak için kobi kredisi veren bankalar ile görüşebileceğiniz gibi,  Devlet Destekli hibe kredi başvurusu yapabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy