Parası olmayanlara iş fikirleri

Parası olmayanlara iş fikirleri

Sermayesi olmayanlara yeni iş fikirleri

Ülkemiz yavaş yavaş küresel krizin içerisine doğru giriş yapmakta ve halkımız tehlikelere karşı gözlerini kapayıp kulaklarını tıkamış vaziyette, geçim sıkıntısı kapıda hatta ve hatta geçim sıkıntısının içerisinde olan ve evlerini geçindirecek işi bulamayan bir çok insan var. İş arayıp iş bulamadıklarında büyük bir sıkıntı içerisine girip ne yapacağını şaşıran insanlar aile düzenlerini bozup eşleri ve çocukları ile bağlarını koparıp istemeden de olsa onlardan uzaklaşmayı tercih ediyorlar. Bazen hayatlarının baharında, bazen orta yaşlarda bazense ileri ki yaşlarda olan bir çok insan sırf geçim sıkıntısından ve ailesinin yüzüne bakamadıklarından dolayı hayatlarına son vermekte, Bizler ise evimizde oturup kahvemizi yudumlarken internetten, televizyondan yada gazeteden bu haberleri okuyup sadece yazık olmuş diyoruz ve hiç bir şey yapamıyoruz.

Ben bu duruma göz yumup sadece yazık olmuş demek istemiyorum hayatlarına son veren o insanların ailelerini düşünüyorum çocuklarını, eşlerini, hayallerini, umutlarını, mutluluklarını düşünüyorum ve nefes alamıyorum vicdan azabı içerisinde kendimi suçluyorum. Belki diyorum bu yazımla bir hayat kurtarırım, belki bir çocuğun babasına olan özlemini gideririm, bir babanın çocuklarına verdiği sözleri tutmasına yardımcı olurum kim bilir belki… Bu yazımda parası olmayanlara iş fikirleri sunacağım ve bir hayat kurtarma umuduyla yazıma başlayacağım. Parası olmayan, sermayesi olmayan bir çok insan kendi işinin patronu olabilir. İlk olarak yapmanız gereken şeylerden bir tanesi kendinize güvenmek olacaktır ve bismillah deyip bir iş yapmaya karar vermeniz gerekecektir. Bazen evde işler yaparak paralar kazanabilir daha sonra kendinizi geliştirip dükkan veya işletme açabilirsiniz. Bazense bir dükkan açıp üretimini yapmak istediğiniz ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Yada ücretsiz bayilik veren firmalarla anlaşıp bayilik alarak para kazanabilirsiniz. Bu gruplardan hangisi sizin için daha karlı ve avantajlı gelecekse o konuda kararınızı verip doğru yola çıkmaya hazırlanmalısınız. İnsanlar kendi kaderlerini kendileri çizerler derdi bir büyüğüm o zaman sadece gülüp geçmiştim şimdi ise söylemiş olduğu o sözün ne kadar doğru olduğunu görüyorum. Evet insanlar kendi kaderlerini kendileri çizer şimdi sizde bir karar verip kaderinizi çizmeye hazırlanın ve mantıklı bir karar verin.

İşyeri açmak isteyene ücretsiz kahta çiğ köfte bayiliği adlı yazımızdan ayrıntılı bilgi alabilir ve bu bayiliğe başvuru yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Parası olmayanların yapabileceği işler nelerdir?

Parası olmadan insanlar bir çok iş yapabilir ve bu yapacakları işte illa ki bir sermaye olmasına gerek yoktur. Tek sermaye insanların beyinleri ve hayal güçleri olacaktır. Peki ya sermaye olmadan malzemeleri nasıl alabilirim diye mi düşünüyorsunuz. Bu konuda da yanlış düşünceler içerisine dalıyorsunuz. Evinizde bulunan kullanmadığınız, eski eşyalarınız mutlaka vardır bu eşyalarınızın yardımı ile kendinize malzeme çıkarmış olacaksınız. Ve hayal gücünüzle çok güzel ürünler ortaya çıkarmaya başlayacaksınız. Eski yıpranmış yada atılmaya kıyılamayan eşyalarınızı değerlendirme vakti geldi bütün bu eşyalarınızı çok güzel hale getirip satış yapabilirsiniz. Çanta, pantolon, oyuncak bebek, aksesuar ve daha bir çok şey üretebilir ve bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz. Başta kendi çevrenizden başlayarak zamanla ilerleye bilirsiniz. çevrenizdeki insanların yardımlarıyla adınızı duyurabilir, internet üzerinden de satışlar yapabilirsiniz. Kısa zamanda ise çok güzel paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sermayesi olmayanların yapabileceği iş seçenekleri nelerdir?

Elinizde sermayeniz yoksa ve bir işletme açıp çalıştırmak istiyorsanız hayalinizi kurmuş olduğunuz işleri yapabilirsiniz. Peki ya bu nasıl olur diyorsanız. Bu konuda yardımınıza devlet koşuyor. Devlet bir çok iş kurmak isteyen girişimcilere hibe kredi vererek onların arkasında olduğunu gösteriyor. hayalinizi kurmuş olduğunuz işi açmak istiyorsanız devlet destekli kredilere başvuru yaparak 50.000 liralık bir sermaye ile işletme açabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için öncelikli olarak girişimci sertifikası almanız gerekmektedir. Bu sertifikayı halk eğitim merkezlerinde açılan kurslardan alabilirsiniz. 20 günlük bir kurs ardından sertifikanızı alabilir ve bu krediye başvurabilirsiniz. Krediye başvuru yapmadan önce ne iş yapacağınıza karar verin ve bir iş planı çıkarın ve krediyi almaya hazır olun.

Bir başka seceneğiniz daha var halk eğitim merkezleri ev hanımlarına kredi imkanı sunuyor mikro kredi bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işi bildirmeniz ve 5 kişilik bir grup içerisine girmeniz yeterli olacaktır. Oradan aldığınız kredi çok yüksek bir mebla olmayacaktır fakat başlangıç için çok güzel bir para olacaktır. Bunların dışında Ücretsiz bayilik veren firmalara ulaşıp onlarla iletişime geçerek bayilik alabilir ve işletmenizi çalıştırabilirsiniz. İşletmeniz kazandıkça elinizde sermayeniz de olacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy