Parasız İş Kurmanın Yolları

Sermaye Sahibi Olmadan İş Nasıl Kurulur

Aklınızda iş kurmak var ve güzel bir iş planı oluşturmuş durumdasınız ve bu fikrin .ok tutacağını , yüksek miktarda para kazanacağınızı düşünüyorsunuz fakat önünüzde finansal yani paranın yeterli olmaması gibi bir engel var. Yazmış olduğumuz makalemizde, parasız iş kurmakparasız iş kurmanın yolları hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalıştık.

Sıfır Sermaye İle İş Nasıl Kurulur

Elimizde sermaye olmadan sıfır sermaye ile iş kurmak konusuna değineceğiz yalnız birkaç konuya ufaktan değinmek istiyorum. Eğer elinizdeki yatırım gücü 5-10 bin lira ile sınırlı veyahut ortalalamaları bu kısım aralığında ise bir iş kurabilmek için illaki çözüm yolu bulacaksınızdır. Fakat siz sıfır sermaye sahibi iken bir lojistik firması kurmak isterseniz veyahut 100.000 TL civarı bir işyeri kurmak gibi bir amaca sahip iseniz işiniz oldukça zor olacaktır.

Sermayesiz İş Yeri Açmak

Parasız iş kurmak çok sıkıntılı ve zor bir süreçtir . Nedeni ise asıl gerekli olan faktör sahip olmamanızdır. Bu sebeple, eğer sermayesiz iş kurmak istiyor iseniz, önceliğiniz küçükten başlamak olmalıdır. Eğer para temin edebileceğiniz, bir yakınınız veyahut vefakar dostunuz var ise iş kurmak için kredi veren bankalarla da aranız iyi değil ise işiniz oldukça zordur. Çünkü, oldukça risk barındıran ve sonu belli olmayan bir işe kimse yatırım yapmak istemeyecektir. Bazı zamanlar , bize de 30.000 TL. 40.000 TL. para isteğinde bulunan, iş kurmayı amaçlayan kullanıcılarımızın talepleri geliyor. Peki siz olsanız, kim olduğu belli olmayan birine, ne olacağı belli olmayan bir iş için 40.000 TL. para verir miydiniz?

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

İş kurmak gibi bir niyetim var fakat param  yok diyenler için , iş kurma kredisi yardımı sağlayan birçok banka mevcut. Fakat siz, borç batağının içerisindeyseniz, aylık sabit bir geliriniz yoksa ve ipotek edebileceğiniz bir gayrimenkule sahip değil iseniz iş kurmak kredisi veren bankaları unutmanızı tavsiye ederiz . Çünkü bu saatten sonra tek yapabileceğiniz şey , tefecilerden borç para almak olacaktır bu durumu da kesinlikle tavsiye etmeyip bunu yapmanız gereken son çare olarak görmekteyiz.

Kosgeb Hibe Kredisiyle İş Kurma

Kosgeb’ den 30.000 TL. hibe kredi alıp bir iş sahibi olmak mümkün ve 30.000 TL. hibe kredi hariç bir de 70.000 TL. ye kadar sıfır faizli geri ödemeye 2 yıl sonra başlanan faizsiz kredi de mevcut. Fakat bu krediyi alabilmek için, öncelikle kosgeb girişimcilik kursuna katılmanız ve iyi bir proje ile sisteme kayıt olmanız gerekiyor ve eğer “30.000 TL. parayı alayım dükkan açma işine de bir ara bakarız” diyorsanız, kosgeb hibe kredileri almak gibi bir şansınız kalmayacaktır.

Sermayesiz bayilik veren firmalar

Birçok firma, bayilik ücreti isteğinde bulunmadan, harbiden işini yapacak, güzel bir kadro ile sektöre adım atan firmalara ücretsiz bayilik vermekteler. Bu firmalardan bayilik aldığınız da dükkanın tüm ihtiyaçları ve giderleri bayilik veren firmalar tarafından karşılanıyor. Bayilik veren firmalarla yapmış olduğunuz anlaşma kapsamında, firma bayilik ücreti istese de, bu ücreti işyerini açtığı süreç sonrasında, belirli dönemlerde ödeyerek, sermayesiz, parasız iş kurabilme şansınız var.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy