Parfümeri veya kozmetik satışı yapan işyeri nasıl açılır

Kişisel bakım insanların en çok dikkat ettiği özelliklerden bir tanesidir. Kişisel bakımını akıtılması bir insana fiziksel ve psikolojik anlamda zararlar verebilir. Kişisel bakım denildiğinde akla gelen ilk özellik ise insanların kokusudur. İnsanlar girdikleri ortama geldikleri koku sayesinde ha akılda kalabilirler. Bu nedenden ötürü de parfüm markaları oldukça öne çıkmaktadır. Ülkemizde sayıları 1000’den daha fazla olan açık parfüm dükkanı bulunmaktadır. Parfüm dükkanı açmak oldukça karlı bir iştir.

Parfüm dükkanlarının ticari işletme olarak kullanmak isteyen girişimcilerin en önemli avantajı son derece yüksek çağırmana sahip olmasından kaynaklanıyor. Yüksek kar varsa sahip olduğu için yapılan satışlar sonrasında milli bir şekilde çaldık sağlanabiliyor. Aynı zamanda başlangıç maliyetlerinin düşük olması girişimcilerin bu işe yönelmesini sağlayan diyanet kendinin başında gelmektedir.

Ortalama 20.000 liralık bir sermaye ile ufak bir dükkan içerisinde parfüm satış yapmaya başlayabilirsiniz. Her bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermesine rağmen ortalama bir açık parfüm dükkanının aylık geliri 6000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Satılan parfüm sayısının direkt olarak ciroyu etkilediği gerçeğini göz önünde bulundurarak, dükkanınızın konumu bu satışların artmasında yada azalmasında oldukça büyük önem taşımaktadır. Bununla beraber eğer ki orijinal parfüm satış yapacak bir mağaza açacaksanız daha lüks bir alışveriş merkezi içerisinde kurmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Doğrudan hitap ettiğinizi müşteri kitlesi ile alakalı olarak dükkanınızın konumunu seçmelisiniz. Ekonomik anlamda güçlü insanların bulunduğu bir çevre içerisinde yaşıyorsanız bir alışveriş mağazası içerisine sadece orijinal parfümlerden dolu bir dükkan açmak mantıklı olacaktır. Bununla beraber ülkenin bizim % 90’nının yoksulluk sınırının altında yaşadığı göz önünde bulundurulduğunda eğer ki parfüm işlek cadde üzerinde bir dükkana başlamak istiyorsanız açık parfüm dükkanı yapmakta büyük fayda olacaktır. Sürümden kar elde edebileceğiniz gibi yüksek kar oranları sayesinde de oldukça güzel tarlada kısa bir zaman içerisinde ulaşmanız mümkün olacaktır. 10 TL ile 25 TL arasında değişen parfüm şişesi satışından % 200’e kadar kar elde etme oranı bu sektör içerisinde girişimciler için mevcut bulunmaktadır.

Günümüzde en popüler sektörlerden biri de, açık parfüm dükkanlarıdır. Bu iş yerlerinin büyük bölümü bayilik veren firmalar ile anlaşarak bayilik üzerinden satış yapmaktadırlar. Dp parfüm, loris parfüm vb. Açık parfümlerin ucuz olması nedeniyle çok tercih edildiği bir gerçektir.

Açık parfüm bayiliği veren popüler firmalar

D&P parfüm, loris parfüm, 3day parfümeri, nobren, pien, Palermo, blackrose gibi firmalar açık parfüm bayiliği vermektedir. Sizde bu firmalardan herhangi biriyle görüşerek açık parfüm bayiliği alabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy