Pasta börek salonu açmak

Pasta börek salonu açmak

Pasta börek salonu nasıl açılır?

Pasta börek salonu açmak adlı yazımızda siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz. Daha önce ispara.net adlı sitemizde yayınlamış olduğumuz yazılarımızda bahsettiğimiz gibi gıda sektöründeki herhangi bir işe yatırım yapmış olduğunuz taktirde pişman olmayacaksınız. Cafeler bu kadar yaygınlaşmadan önce pastahaneler çok fazla meşhurdu, Her sokakta, her mahallede, her caddede, bir pastahane mutlaka vardı. Şimdilerde ise tek başına börekçi yada pasta börek salonu adı altında açılan bu iş yerleri küçük maliyetler ile büyük karlar elde etmemizi sağlayacaktır.

Pasta börek salonlarında her türden hamur işleri, poğaça börek çeşitleri, kuru pasta, kurabiye, kek ve pasta çeşitleri satılmaktadır. Bazı pasta ve börek salonlarında sipariş üzerine evlere tepsi ile poğaça, haşhaşlı, börek gibi bir çok hamur işi yapılıp satılıyor. Bunların yanında tulumba, dökme tatlı, bayramların vazgeçilmezi baklava, Kıbrıs tatlısı gibi bir çok tatlı çeşitlerinin de satışları yapılıyor.

Pasta börek salonlarının yüksek gelir getirmesi için öneriler

Pasta ve börek salonu açtığımızda, işletmemizi karlı hale getirmek için açacağımız dükkanın okul yakınlarında, hastahane yakınlarında, iş merkezlerine yakın yerlerde, işlek cadde ve sokaklarda, oto sanayi merkezlerine yakın yerlerde, otogarların, tren garlarının ve hava alanlarının yakınlarında açılması gerekmektedir. Dükkanınızda satışını yapmış olduğunuz pasta ve böreklerin her gün taze olmasına özen göstermelisiniz. Yapmış olduğunuz poğaça ve börek çeşitlerinin iç harçlarının lezzetli olmasına özen göstermelisiniz. Dükkanınızda çalıştırmış olduğunuz personelin güler yüzlü ve temiz olmasına özen göstermelisiniz. Pasta ve böreklerinizi yapacak olan ustanın işinin piri olmasına dikkat etmelisiniz.

Personelinizi her zaman motive edecek işler yapmalısınız. personeliniz ne kadar motive olursa işine o kadar çok bağlı çalışır ve bu durum karşısında siz kazançlı çıkarsınız. Unutmayalım ki bir işletmenin sahibi olduğunuzda kurmuş olduğunuz işi sadece siz yürütmüyorsunuz. Sizin yükselmenize sebep olan seçilmenize ve müşterileri çekmenize sebep olan en büyük etken personellerinizdir. Bu sebeple personellerinizi ezmeden onlarla mesafeli ama arkadaşça bir şekilde işinizi yürütmeniz de fayda göreceksiniz. Rakiplerinizden fazla çeşit üreterek onlardan farklı hizmetler vermeyi ilke edinirseniz özellikle de 7/24  açık olursanız kar marjınız oldukça yüksek olacaktır.

Pasta ve börek salonu açmak için gerekli olan belgeler

Nüfus cüzdan fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, savcılıktan alınan temiz kaydı, itfaiyeden tüm şartlara uygun olduklarına dair bir belge almaları gerekmektedir. Esnaf ve ticaret odasına kayıtlı olduğuna dair bir belge, vergi levhası, dükkanınız kiralık ise, kira sözleşmesi, dükkanınız size ait ise dükkanın tapusunun fotokopisi, sigorta, bağ-kur yada emeklilik belgesi, su aboneliğinin fotokopisi, gibi evrakları tamamladığınız taktirde dükkan açmaya hazırsınız demektir.

Pasta ve börek salonu açmak için tavsiyeler

Pasta ve börek salonu açtığınızda müşterilerinizin siparişlerinin yanında sizin de zarar görmeyeceğiniz şekilde küçük ikramlarda bulunmanızda fayda var. Dükkanınızı güzel bir şekilde dizayn ederseniz müşterileriniz dükkanın içerisinde oturarak sipariş verir ve buda sizin karınıza etki edecek sebepler arasında olacaktır. Dükkanda oturan bir müşteri pasta, börek, kurabiye, kek, gibi çeşitlerden ne sipariş verdiyse yanında mutlaka bir de içecek sipariş edecektir. Hatta vermiş olduğu siparişlere ekstra siparişlerde ekleyebilir durum böyle olunca da sizin kazancınıza kazanç eklenecektir. Her gelen müşteriye özenerek ve güler yüzlü davranırsanız müşteriler size tekrar gelmek isteyeceklerdir.

Poğaça börek tarzındaki yiyeceklerinizin taze olmasına ve sıcak servis edilmesine özen göstermelisiniz. Personelinizi özenli seçmelisiniz. Örneğin almış olduğunuz garsonlar güler yüzlü ve hizmetine önem veren bir şekilde çalışırsa, pasta börek ustanız işinin piri olursa, kasiyer olarak almış olduğunuz personeliniz de güler yüzlü olursa müşterileri kendi dükkanınıza çekmeyi başarır ve sizde çok iyi kazançlar elde edersiniz.

Pasta börek salonu açmanın maliyet ne kadardır?

Pasta börek salonu açmanın maliyeti değişilik gösteriyor. Açacağınız mekan oldukça önemli küçük ve mütevazi bir dükkan açtığınızda 15.000 ve 20.000 Türk lirası arasında farklılık göreceksiniz. Büyük bir işletme açtığınız zaman 20.000 Türk lirasından başlayıp 50-60.000 Türk lirasına kadar değişiklik gösterir. Dükkanınız için almış olduğunuz demirbaşlar başta olmak üzere, personel giderleriniz, maaş, sigorta, yol paraları, kira tabela, telefon, ADSL, yakıt giderleri, elektrik, su, doğal gaz abonelikleri maliyetiniz de değişiklik olmasına sebep olacak faktörler arasında yer almaktadır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy