Rize Çamlıhemşin Ayder evlere iş veren firmalar

Rize Çamlıhemşin Ayder evlere iş veren firmalar

Rize’de evlere iş veren firmalar

Rize Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde bulunan ve nüfusu kalabalık olan bir şehirdir. Bu şehir örf ve adetlerine, kültürlerine oldukça değer veren ve birbirlerine bağlılığı ile tanınan bir şehir olarak bilinmektedir. Rize merkez, Çamlıhemşin, Çayeli, Güneysu, Ardeşan, Derepazarı, Fındıklı, Hemşin il ve ilçelerinde oturan vatandaşlarımız için bir çok firma evlere iş imkanı sunmaktadır. Bu firmalar sayesinde bir çok hane halkı ek gelir imkanı bulmuş ve aynı zamanda evlerini de geçindirme fırsatına sahip olmuştur. Rize turizm açısından ön planda olan şehirler arasında yerini alırken en çok ziyaretçisi olan ilçesi Çamlıhemşindir. Bunun sebebi ise Ayder yaylasına olan yakınlığı ile alakalı olarak belirlenmiştir.

Rize Çamlıhemşin’de evlere iş veren firmalar

Rize turizm açsından oldukça zengin olan bir ildir. Bu sebeple hediyelik eşya satışı yapan bir çok firma bulunmaktadır. Aynı zamanda yorgan ve yastık satışı yapan firmalar evlerin de calisacak olan elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Hediyelik eşyalar değişiklik gösterirken, Yorgan ve yastık satışı yapan firmalar yöre halkının yünden, pamuktan, satenden, kaz tüyünden yorgan ve yastık yapması için iş verirken özellikle yünden yapılan yorganlar ağırlıklı olarak ilgi odağı olmuştur.

Bu firmalar ile birlikte çalışan vatandaşlar yorgan başına ücret alırken aynı zamanda aylık olarak anlaşma yapmış oldukları taktirde her ay belirli ürün başına ücret almaktadırlar. Aylık olarak alacakları ücretler en az 2.000 lira civarında olurken bazı firmalarda bunun üzerinde ücret ödemektedirler.

Rize Ayder evlere iş veren firmalar

Rize Ayder’de oturan vatandaşlarımız geçimlerini hayvancılık ile sürdürürken aynı zamanda yöre halkı gelen ziyaretçiler için yapmış oldukları hediyelik eşyaların satışını yaparak, konaklama imkanı sağlayarak, yöresel ev yemekleri yaparak geçimlerini sürdürmektedirler. Firmalar vatandaşları için hediyelik eşya yapımı, yöresel yemeklerin yapımı gibi bir çok alanda iş imkanı sağlarken özellikle hediyelik eşyalar için bir çok ev hanımına ihtiyaç duymakta ve oldukça karlı kazançlar sağlamaktadırlar.

Hediyelik eşyalar, buzdolabı süsü, yöreye ait kıyafetlerin yapımı, çemberler, küçük alçıdan yapılan biblolar, çantalar, taçlar, anahtarlıklar ve daha bir çok eşyanın yapılması ile evlerinde çalışan bayanlara aylık en az 2.500 lira verilirken aynı zamanda bu oran da artış olduğu da bilinmektedir.

Rize Ayder de konaklama

Rize Ayder’de oturan vatandaşlarımız gelen ziyaretçileri için konaklama imkanı tanırken bir çoğu yaşamlarını sürdürmüş oldukları evleri, binaları kiralayarak oldukça güzel paralar kazanmaktadırlar. Konaklama imkanı sağlayan vatandaşlarımız bazen oda kiralarken, bazen kat kiralayarak yüksek meblağlar elde etmektedirler. Fiyat belirlenirken kahvaltı ve yemek ücretleri dahil edilmemektedir. Oda+kahvaltı veya Oda+kahvaltı+yemek olarak anlaşma yapılır ve buna karşılık ücret belirlenir. Kişi başına oda kirası 150 lira, Kişi başı+ kahvaltı 170 lira kişi başı+kahvaltı+yemek 200 lira olarak belirlenmektedir.

Kat kirası ise aile başına hesaplanır. Bu rakamlar bazen 250 veya 300 lira olurken haftalık olarak ve içerisinde kahvaltı yemek fiyatları da dahil edilerek hesaplama yapıldığında ortala 1 hafta kalacak olan aileler için 700 ile 800 lira arasında bir rakam verilecektir. Ve bu rakamları aylığa vurmuş olduğumuz zaman oldukça yüksek meblağlar elde edilmiş olacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy