Sermayesiz bayilik veren kazançlı firmalar

Sermayesiz bayilik veren kazançlı firmalar

Sermayesiz bayilik son yıllarda girişimcilerin en çok tercih ettikleri yap işlet devret modelleri arasındadır. Sermayesiz bayilik veren kazançlı firmalar isimli yazımızda son yıllarda en çok para kazandıran firmaları ve sektörleri inceledik.

Ülkemizde iş bulma sıkıntısı yaşayan bir çok vatandaşımız bulunmaktadır. Ve işsiz kalan kesimin büyük çoğunluğu üniversite mezunları olarak belirlenmiştir. Her geçen sene işsizlik oranı artış göstermektedir. Bu sebeple işsiz kalan bir çok vatandaşımız geçimlerini sürdürebilmek için farklı yollara başvurmaktadırlar. Kimisi evlerinde iş yaparak para kazanmaya karar verirken kimisi de iş kurarak kendi işinin patronu olmaya karar vermiştir. Peki iş kurmak o kadar kolay mı sermayesi olan veya sermayesi olmayan herkes iş kurabilir mi evet maddi anlamda gücü olan veya olmayan vatandaşlarımız kredi çekerek veya eşinden, dostundan yardım alarak iş kurabilir fakat kurmuş olduğunuz işte tutunup tutunamayacağınız oldukça önemlidir. Bu sebeple iş kurmak kolay olsa bile işin devamlılığını sağlayabilmek oldukça zordur. Eğer bir işletmeye sahip olmak istiyorsanız ve ne iş yapacağınıza karar veremiyorsanız. Bayilik veren firmalar ile anlaşma sağlayabilir ve oldukça karlı işlere imzanızı atabilirsiniz. Bayilik alırken bir çok firma katılım ücreti, isim hakkı gibi konularda sizden para almaktadır. Fakat sermayesi olmayanlara bayilik veren kazançlı firmaların da olduğunu bilmenizde yarar var. Biz bu makalemizde siz değerli okurlarımız için bu konuyu araştırdık ve kafanızdaki soruların cevaplarını bulduk

Sermayesiz bayilik almak mantıklı mı?

İş kurmak istediğinizde akıllarınıza bayilik alma fikri pek fazla gelmez çünkü öncelik olarak kendi iş yerinizi kurmak ve istemiş olduğunuz sektör üzerinde yürümek istersiniz. Fakat bu durum da bir çok risk ile karşılaşabilir ve sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple bayilik almak çok daha mantıklı ve karlı olacaktır. Bayilik almış olduğunuz da piyasaya 1-0 önde girersiniz. Müşteri grubunuz ve potansiyeliniz baştan belirlenmiş olur daha sonra açılış, dekorasyon, iş üzerine eğitim gibi birçok konu da bayilik almış olduğunuz firmalar sizlere destek verecektir. Bütün bu konuları değerlendirmeye almış olduğumuzda kendi işimizi kurmaktansa bayilik alarak kendi işimizi yapmamız çok daha fazla karlı olan iş grupları arasında yer almaktadır. Eğer sizlerde bir yere yatırım yapmak istiyorsanız bayilik alabilir ve karınıza kar ekleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sermayesi olmayanlara bayilik veren kazançlı firmalar hangileridir?

Bayilik almak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Aslında elinizde sermayeniz olduğu taktirde ismini duyurmuş olan köklü firmalardan bir tanesi ile anlaşma sağlayabilir ve bayilik için imza atabilirsiniz. Bu şekilde bakıldığında bayilik açmak çok kolay gibi gözükecektir. Fakat bir çok firma bayilik vermeden önce belirli şartların yerini getirilmesini isterler bu şartlar yerine getirildikten sonra katılım ücreti, isim hakkı bedeli, kar payı, açılış işlemleri, malzeme parası ve daha bir çok konu da sizden para isteyebilirler üstelik bu durumda elinizde bulunan sermayeniz yetersiz kalabilir ve çaresiz kredi çekmek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu şekilde bakıldığı zaman bayilik almak gerçekten zorlu bir iş olarak görülmektedir. Fakat bütün bunları bir kenara bırakırsak bir çok firma da sermayesi olmayan girişimcilere bayilik almak için fırsat vermektedir. Bu firmalar ismini pek fazla duyuramamış veya sektöre yeni yeni adım atmış olan firmalardır. Bu firmalar ile çalışmaya başlayabilir ve sermayesiz bayilik alarak kazançlı işler yapabilirsiniz.

Sermayesi olmayanlara bayilik veren firmalar hangi sektörde iş yapmaktadır?

Sermayesi olmayan girişimcilere bayilik veren firmaların bulunduğu doğrudur. Yukarıdaki satırlarda da bahsetmiş olduğumuz gibi sermayesiz bayilik veren firmalar çok köklü olmayan firmalar olarak bilinmektedir. Bu firmalar sektöre yeni adım atmış veya ismini yeni duyurmaya çalışan firmalar olarak da bilinmektedir. Bu firmalar gıda, kozmetik, temizlik, giyim, oyuncak sektöründe iş yapan firmalar olarak bilinmektedir. Fast food ürünleri, mısır, inşaat malzemeleri, parfüm bayilikleri gibi bayiliklerle anlaşabilir ve sermayesiz iş kurma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ülkemizde yaşanan krizlerden, iş sıkıntılarından, işsizlik oranlarının artması gibi nedenlerden dolayı bir çok vatandaşımız ticarete atılarak iş kurmak istemektedirler. Bu durum iş kurmak isteyen vatandaşlarımızın ellerinde belirli miktarlarda sermayelerinin olması gerekmektedir. Bir çok vatandaşımız yıllarca çalışıp didinip kenara köşeye para atarak birikim yapmış ve emeklilik ikramiyesini de alarak sermayesini arttırıp iş kurmaktadır. Fakat iş bulmakta sıkıntı yaşayan ve ne yapacağını bilemeyen vatandaşlarımız ise bazen kredi çekerek bazen ise eşinden dostundan yardım alarak kendilerine sermaye yapmış ve hayalini kurmuş oldukları iş yerlerini açmışlardır.

Az sermaye ile yapılabilecek işler nelerdir?

Kendi işinizi kurmak istiyor ve ne yapacağınıza karar veremiyorsanız. Öncelikle piyasa araştırması yapmalısınız. Bir çok iş yeri yüksek meblağlarda sermaye ile kurulmuştur. Fakat elinizde az bir sermayeniz var ve ne iş yapacağınızın kararsızlığını yaşıyorsanız. Aslında size uygun bir çok alanda iş bulunmaktadır. Öncelik olarak küçük bir işletme açabilirsiniz. Bu işletme kozmetik üzerine olabilir. Araştırmalara göre dünya çapında ve özellikle bizim ülkemizde ekonomik krizin zirve noktasında bir çok firma ve vatandaşımız batma noktasına gelirken kozmetik işi ile uğraşan firmalar diğer sektörlere nazaran çok daha fazla satış yapmış ve büyük karlar elde etmişlerdir. Bu sebeple kozmetik işi ile uğraşmak çok karlı olacaktır. Bunun dışında çay ocakları, küçük bebek kıyafetleri, İç çamaşırı satışı, çorap satışı, telefon tamirciliği gibi işleri az sermaye ile yapabilirsiniz.

20 bin lira sermaye ile açılabilecek iş yerleri

Bir iş yeri açmak için düşündüğünüz zaman 20.000 lira oldukça az görülmektedir. Fakat 20.000 lira ile bir çok iş yeri açabilir ve oldukça karlı işler yapabilirsiniz. Önemli olan sermayeniz değil sizin beyin gücünüzdür. Herkes iş yeri açabilir bazıları çok büyük sermayeler ortaya koyabilir bazıları ise oldukça düşük maliyetlerle iş yeri açabilir bu sebeple çok şık ve dikkat çekecek olan işleri yirmi bin liralık sermaye ile açabilirsiniz. Peki bu para ile ne gibi işler yapabilirsiniz. Halı yıkamacılığı yapabilirsiniz, nargile cafe açabilir, Çay ocağı işletebilir, Takı ve toka dükkanları açabilir, ev yemekleri yapabilir, küçük büfeler yada bakkallar açabilirsiniz. Bu işlerin maliyetleri diğer işlere nazaran daha düşüktür. Bu sebeple az maliyetle bol kar elde edebilirsiniz.

  • Sermayeniz yok ise, Sermayesiz cafe açabilirsiniz.
  • 15000 TL sermaye ile çiğköfte bayiliği alabilirsiniz.
  • 100 bin lira sermaye ile 6 yepyeni iş fikri isimli yazımızdan hiç denenmemiş yeni iş fikirleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İş yeri açmadan önce yapılması gerekenler

Elinizde sermayeniz az yada çok olsun önemli değil önemli olan iş yeri açmaya karar verdiğinizde doğru adımlarla yola çıkmanız olacaktır. Bu sebeple iş yeri açamadan önce ilk olarak piyasa araştırması yapmalısınız. Rakiplerinizi çok iyi tanımalısınız. Dükkan için gerekli olabilecek olan her şeyi, her ürünü iyi araştırmalı ve mümkün olduğunca düşük maliyetlerle almalısınız. Açacağınız iş yerinin çok işlek bir güzergah üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konulara özen göstermiş olduğunuz taktirde iş yerinizi sağlam temeller ile açmış olursunuz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy