Şırnak evlere ek iş imkanı veren firmalar

Şırnak evlere ek iş imkanı veren firmalar

Şırnak evlere ek iş imkanı veren firmalar sayesinde yöre halkı oldukça karlı işlere imzalarını atmaktadırlar. Şırnak terör olayları ile gündeme gelen şehirler arasında yer alırken yöre halkı çoğu zaman maddi ve manevi anlamda büyük sıkıntılara düşmektedir. Bazen yöre halkı terör olaylarından dolayı dışarı çıkamamaktadırlar ve evlerinde mahsur olarak kalmaktadırlar. Bu sebeple yöre halkı geçimlerini sürdürebilecek alternatifli iş imkanları aramakta ve bu doğrultuda ilerlemektedirler. Şırnak halkı geçimlerini madencilik, tarım ve hayvancılık ile sürdürmektedirler. Kısal kesimlerde özellikle hayvancılık yapılırken küçük baş hayvancılığa ağırlık verilmiştir. Şırnak merkez, Uludere, Silopi, Cizre, Beytüşşebap, Güçlü Konak, İdil‘de oturan vatandaşlarımız için ek iş imkanı sunan firmalar bulunurken yöre halkı ve memur eşleri evlerinde değişik alanlarda işler yaparak geçimlerini sürdürmektedirler.

Şırnak Beytüşşebap’ta evlere iş veren firmalar

Şırnak Beytüşşebap evlere iş imkanı veren firmaların yanı sıra burada oturan vatandaşlarımız geçimlerini sürdürebilmek için evlerinde işler yaparak sadece firmalarla değil, yapmış olduğu ürünleri çevresindeki insanlara da satarak geçimini sürdürmektedir. Şırnak Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve kışları oldukça sert ve soğuk geçen bir ilimizdir. Burada yaşayan vatandaşlarımız geçimlerini sürdürebilmek için evlerinden yünden yorgan, yatak, yastık dikerek bunların satışını gerçekleştirirler.

Aynı zamanda yünden örülen çorap , patik ve içlikler kış aylarının çok rahat geçmesinde yardımcı olacak aracı giyim malzemeleridir. Yün oldukça sıcak tutan bir yapıya sahip olduğu için yünden yapılan her türlü giyecek kış aylarında içimizi ısıtır. Bunların yanında ev hanımları kış ayları için hazırlık amaçlı turşular kurar ve bu turşuların satışını gerçekleştirirler Yapmış oldukları ürünlerin üretimi ile aylık en az 2.000 lira civarında bir ücret almaktadırlar.

Şırnak merkez’de evlerde yapılabilecek olan ek işler

Şırnak merkez de oturan yöre halkı ve memur eşleri evlerinde boş oturmamak için ve eşlerine destek olmak için ek iş arayışı içerisine girmişlerdir. Ve ellerinin yatkın olduğu işler üzerinde çalışmaya başlamışlardır. Şırnak halkı evlerinde otururken özellikle kış ayları içerisinde paspas örerek kilim ve kilim ve halı dokuyarak çok güzel motiflerde değişik desenlerde bilek gücü ve emek gerektiren bu işlere ağırlık vermektedirler. Yapmış oldukları bu işlerden en az 2.500 lira civarında para kazanan Şırnak halkı dokumuş oldukları kilim ve halıların yurt içinde satışını gerçekleştirirken yurt dışına da ticaret yapmaktadırlar.

Memur eşleri, Polis eşleri, Asker eşleri evlerinde tek başına otururken sıkıldıkları için yatkın oldukları alanlarda işler yaparak eşlerine destek çıkmaktadırlar. Örneğin evlerinde öğrencilere ek ders imkanı sunabilirler, El sanatları, müzik aletleri üzerinde eğitimler verebilirler bunların dışında süs eşyaları ve aksesuarlar yaparak geçimlerini sürdürebilirler.

Evde ek iş yaparak ne kadar para kazanılır?

Evlerinizde ek iş yaparak oldukça güzel paralar kazanabilir ve eşlerinize destek çıkabilirsiniz. Özellikle Doğu bölgelerinde oturan vatandaşlarımız için terörün sık yaşanmış olduğu bölgelerde geçimlerini sürdürmek zorunda olan vatandaşlarımız için evde ek iş yaparak para kazanmak hem eğlenceli hemde karlı bir iş olacaktır. Sizlerde evlerinizde oturmuş olduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız eğer her hangi bir firma ile anlaşa bilir ve ortalama 2.500 lira ile 3.500 lira arasında değişiklik gösterecek ücretlere tabi olabilirsiniz. Bu vermiş olduğumuz rakam tüm iş gruplarını ele aldığımızda ortalama olarak bir rakam çıkarmamıza sebep olmuştur. Her iş kendine göre değişik oranlarda ücret almanıza yardımcı olacaktır.

Şırnak evlere ek iş imkanı veren firmalar sayesinde aylık ortalama 2.500 lira civarında para kazanabilir ve eşlerinize ve evinize büyük katkı sağlayabilirsiniz.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy