Tatlıcı dükkanı açmak isteyen girişimcilere tavsiyeler

Türk mutfağının en önemli lezzetlerinden olan tatlı, ülkemizde özellikle bayramlarda ve özel günlerde çokça rağbet gören bir yiyecektir. Tatlının onlarca çeşidi bulan bulunan Türk mutfağında eğer ki bir tatlıcı dükkânı açmak istiyorsanız hizmet vereceğiniz bölgenin sosyal kültürel yapısını oldukça iyi analiz etmeniz gerekiyor. Tatlı Türk mutfağından ne kadar çok bulunan bir yiyecek olsa da günümüzdeki ekonomik koşullardan ötürü lüks kategorisine girmiştir. Bu sebepten ötürü hazırlamış olduğunuz tatlılarınızı müşterinize sunarken açacağına olan dükkanın sosyoekonomik açıdan daha üstün insanların oturduğu alana açmanız fayda sağlayacaktır.

Günümüzde ekonomik krizin getirisi olarak fıstık, fındık, ceviz gibi tatlının ham maddesi olan ürünlerin fiyatlarının yükselmesi otomatik olarak tatlı fiyatları da etkilemiştir. Eskiden bir baklavanın tepsisi 25 TL ile 40 TL arasında satın alabiliyorken artık bir tepsi baklavanın fiyatı 100 TL’yi aşmış durumda bulunuyor. Askeri ücretin 950 TL oldu ülkemizde alım gücünün son derece düşük olması insanların tatlı alırken defalarca kez düşünmesine sebebiyet veriyor. Bu sebepten ötürü eğer ki bir tatlıcı dükkanı açmak istiyorsanız önceliğiniz bulunduğunuz şehrin lüks semtlerinde açmaktan yana olmalıdır. Aynı zamanda tatlınızı üstün kalitede yapmak ve müşteri memnuniyet açısından güler yüzlü personel kullanmak yatırımın uzun uzun dönemde daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Sektörde en önemli tatlar olan baklava, burma, tulumba gibi ana tatlıların lezzetli bir şekilde hazırlandığını bilmesi için oldukça iyi eğitim almış ustaları kullanmak önemli bir davranış olacaktır. Bu tarz bir işe girmek yerine doğrudan Türkiye’de kendisini kanıtlamış ve otoriteler tarafından saygı gören bir tatlı bayili ile satın alabilirsiniz. Ülkemizde bu tarz tatlı bu aileyi veren şirketlerin bayilik için istedikleri fiyat yaklaşık 40 binler civarında olmaktadır. Markasıyla Türkiye’de kendisine duyurmuş televizyon reklamlarıyla bayiliklerini destekleyen bir şirketin yatırımcısı olmak sıfırdan bir marka oluşturmaya göre çok daha mantıklı bir davranış olacaktır. Kazancınızı aynı doğrultuda bitecek olan bu sektörde çalışmalar yaparken Franchising almak en akıllıca yatırım olabilir.

Ülkemizde birçok firma tarafından tatlı bayiliği verilmektedir. Sizde bu firmalardan herhangi biri ile görüşerek tatlı bayiliği alabilirsiniz. İş yerinizi bayilik alarak açabilirsiniz. Tatlı dükkanı açmak için, Devlet Destekli 0 faizli teşvik hibe kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy