Tatlıcı dükkanı nasıl açılır

Tatlıcı dükkanı nasıl açılır

Tatlıcı dükkanı açmak

Yeni bir iş kurma hayalini taşıyan ve geleceğini bu işe adayan vatandaşlarımız için son zamanlarda en çok tercih edilen ve yüksek getirisi olan iş fikirleri hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda tatlıcı dükkanları, kuruyemiş dükkanları elit pastahaneler baş rol oynamaktadır. Elinizde sermayeniz olmasına rağmen doğru işin hangisi olacağı yönünde hiç bir fikriniz yok ise ve ise başlama konusunda da bilgi sahibi değilseniz doğru yerdesiniz. Bugün makalemizde tatlıcı dükkanı nasıl açılır tatlıcı dükkanı açarken nelere dikkat edilmelidir atılması gereken doğru adımlar nelerdir tatlıcı dükkanı açma maliyeti tatlıcı dükkanı açmak karlı midir gibi başlıklarına değinerek siz değerli okurlarimiz için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Tatlıcı dükkanı nasıl açılır?

Tatlıcı dükkanı açmak, iş kurmak isteyen girişimcilerimiz için harika bir yatırım türü olacaktır. Uzun yıllar boyunca çalıştırabileceğiniz belki de ilerleyen yıllarda markalaşmaya kadar gidebileceğiniz harika bir iş olanağıdır. Son yıllarda yapılabilecek en karlı yatırımlar arasında gıda sektörü yer alırken bunların başında ise tatlı dükkanları da yer almaktadır. Tatlıcı dükkanları sayesinde bir çok vatandaşımız artık evlerinde tatlı yapmıyor ve bu dükkanlardan alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Bayramlarda ve özel günlerde çok fazla satış yapan bu işletmeler son yıllarda ilerleme göstererek her ay yüksek cirolar kazanmaya başlamıştır. Bu durumda girişimcilerin oldukça dikkatini çekmiş ve yapılabilecek popüler işlerin içinde yer almaları sağlanmıştır. Tatlıcı dükkanı açarken lokasyon seçiminizi oldukça önem taşımaktadır.

Dükkanınızı açacağınız muhit oldukça önemli olurken aynı zamanda içerisinde satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin türlerini de belirlemeniz oldukça önem taşımaktadır. Daha sonrasında ise çok iyi tatlı ustaları ile çalışmanız gerekmektedir. İşletmenizi açmadan önce ustalarınızı belirlemelisiniz ve kısa bir deneme sürecine tabi tutmalısınız. Çünkü çalıştıracağınız tatlı ustaları sizin bel kemiğiniz olacak ve sizi ayakta tutacaklardır. Önemli olan bu konulara dikkat etmiş olduğunuzda sağlıklı adımlarla ise başlamış olacak ve yüksek gelirler kazanacaksınız.

Tatlıcı dükkanı açarken nelere dikkat edilmelidir?

Tatlıcı dükkanı açmış olduğunuzda öncelikle dikkat etmeniz gereken belli başlı konular olacaktır. Bu konulara özellikle dikkat etmiş olduğunuz da sağlam temeller ile yola çıkmış olacaksınız. Öncelikle açmış olduğunuz dükkan için dikkat etmeniz gereken kurallar var bu kurallar ise aşağıda maddeler halinde sırası ile yer alacaktır.

 • Dükkan imalathanesi en az 150 metre kareye sahip olmalı
 • İmalathanenin yüksekliği 2.70 metre olacaktır.
 • Dükkanın 100 metre kare üretim alanı olması lazım
 • 50 metre kare sosyal tesis alanı için ayrılmalıdır.
 • Üretim alanı tavana kadar fayans olmalıdır.
 • Yerler seramik olmalı ve yıkanabilir olmalıdır.
 • Aydınlatma yeterli ve korumalı olacak
 • Bulaşık yıkama bölümleri ayrı olmalı
 • Pencerelere sineklik takılacak
 • Havalandırma sistemi vakumlu olmalıdır
 • Tüm raflar paslanmaz çelikten olmalıdır.
 • Şeker ve un saklama kapları çelik ve paslanmaz olmalıdır.
 • Un depolama alanı 20 cm yerden 5cm duvardan uzak olmalıdır.
 • İmalathane de kullanılan tezgahlar paslanmaz çelikten olmalıdır.
 • İmalathane girişinde dezenfekteli paspas kullanılacak

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz bu başlıklar dükkanınız için gerekli olan. Ve uyulması zorunlu olan kurallar olmaktadır.

Tatlıcı dükkanı açarken atılması gerekli olan doğru adımlar nelerdir?

Tatlıcı dükkanı açarken dikkat edilmesi gerekli olan ve doğru olarak atılması gereken adımlar bulunmaktadır. Sayacağımız bu adımlara dikkat etmiş olduğunuzda yüksek karlar elde edebilirsiniz. Öncelikle ürünlerinizin taze olmasına ve günlük üretim yapılmasına dikkat etmiş olduğunuzda müşterileri kendinize kısa zamanda çekebilir başarılı olabilirsiniz. Ürünlerinizin fiyatlarını belirlemelisiniz. Açmış olduğunuz dükkanın mekanına göre fiyat belirleyebilirsiniz yani lüks bir semtte veya mahallede açmış olduğunuz tatlıcı dükkanı da oldukça lüks olacak bu sebeple de ürün fiyatlarınız biraz daha yüksek olacaktır.

Daha küçük mahallelerde açmış olduğunuz dükkanlarda ise ürünlerimize vereceğiniz fiyat aralığı daha aşağıda olmalı ve her kesimin rahat bir şekilde alış veriş yapması yönünde olmalıdır. Üretimini yapacağınız ve satışını gerçekleştirebileceğiniz ürünlerin listesini yapmalı ve ürünlerinizi belirlemelisiniz. Tüm bu adımları yapmış olduğunuzda işleriniz de daha sağlıklı ilerlemiş olacaksınız.

Tatlıcı dükkanı açma maliyeti

Tatlıcı dükkanı açacağınız işletmenizi kurmuş olduğunuz mekan, dükkan için yapılan tasarım ve dizaynlar, alınan ürünler raflar, dolaplar, saklama kapları, mutfak malzemeleri ve daha bir çok ürün için çok fazla harcama yapılacaktır. Bu durumda da maliyetiniz de değişiklikler meydana gelecektir. Tatlıcı dükkanları için ortalama bir maliyet çıkartmış olduğumuzda en az 25 bin lira ile 65 bin lira arasında değişiklik gösteren bir ücret ile hayalini kurmuş olduğunuz küçük tatlıcı dükkanını açabilirsiniz.

Tatlıcı dükkanı açmak karlı mıdır?

Tatlıcı dükkanı açmak için harcamış olduğunuz masraflar ve yapmış olduğunuz yatırımlar ilk aylarda size geri dönüş sağlamayabilir fakat işiniz ilerledikçe çevrenizde tanındıkça ve müşteri kapasiteniz arttıkça çok güzel gelirler elde edeceksiniz. Tatlıcı dükkanı açmış olduğunuzda diğer işlere nazaran 1-0 önde olacaksınız. Buda demek oluyor ki ise ilk başlamış olduğunuz andan itibaren yüksek gelirler kazanacak ve işinizde doğru adımlar ile ilerlemiş olacaksınız. Elde edeceğiniz kar oranı her ay değişiklik gösterecektir. Bazen yüksek kazançlar elde ederken bazen ise daha az kazanç elde edebilirsiniz fakat her halükarda doğru adımlar ile işletmenizi kurmuş olduğunuzda kar elde etmiş olacaksınız.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy