Tesettür giyim mağazası nasıl açılır?

Tesettür giyim mağazası nasıl açılır?

Tesettür giyim mağazası nasıl açılır?

Son dönemlerde tesettür giyim için özen gösteren mağazalar artış göstermektedir. Daha öncelerde tesettür giyim bu kadar yaygın değilken kapalı bayanlarımız kıyafet bulmakta çok sıkıntı yaşıyorlardı. Böyle olunca tesettür giyim üzerine yoğunlaşan tasarımcılar son derece önemli bir konuya imzalarını atmış oldular. Kapalı hanım efendiler için tesettür ve islami giyim mağazası açan yerler arttıkça istemiş oldukları her türden modele ulaşabildikleri  aşikar hal böyle olunca hem tesettürlü hanım efendilerin hemde tesettür ve islami giyim mağazası açan yatırımcıların yüzü gülmeye başladı. Tesettür ve islami giyim mağazalarında tunikler, pantolonlar, eşarplar, şallar, pardüse ve kaplar çeşitliliğini göstermektedir. Bütün bunların yanında aksesuara da özen gösteren bu mağazalar son dönemlerin en çok tercih edilen grubu haline gelmeyi başarmıştır. Tesettür ve islami giyim mağazası açmaya karar verdiğinizde ilk olarak yapacağınız şey bayilik alıp almamaya karar vermeniz olacaktır. Bayilik almaya karar verdiğinizde firmalarla iletişime geçmelisiniz. Bayilik açmayı düşünmüyorsanız şahıs olarak çalışmak istiyorsanız bunun kararını verdikten sonra dükkan açmak için gerekli  olan evrakları tamamlamalısınız.

Tesettür ve islami giyim mağazası açmadan önce tamamlanması gereken evraklar nelerdir?

Dükkanınızı açmadan önce toplamanız gereken başlıca evraklar; Nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, dükkanınız kira ise kira sözleşmesi, dükkan size ait ise tapu fotokopisi, vergi levhası, ticaret sicil kaydı, savcılıktan alınan sabıka kaydı, itfaiye uygunluk raporu, yangın tüpünüzün olduğuna dair faturasının fotokopisi, numaratör gibi evrakları tamamladığınız taktirde dükkanınızı açmak çok daha kolay olacaktır.

Tesettür ve islami giyim mağazalarına bayilik veren firmalar hangileri?

Tesettür ve islami giyim mağazaları son dönemlerde artış gösterdiği gibi sanal alemde de oldukça ilgi görüyor. İnternet üzerinden satış yapan bir çok firma sayesinde insanlar artık oturdukları yerden alışveriş yapma şansı yakalıyor. Peki bayilik veren firmalar hangileri?Tesettür ve islami giyim mağazası dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak Tekbir geliyor, daha sonra Armine, Zühre giyim, Alvina giyim, Tuğba giyim, kayra giyim gibi isimler baş sırada olmak üzere rol alıyorlar.

Tesettür ve İslami giyim mağazalarında İnternet üzerinden satış yapan firmalardan bayilik alınabilir mi?

Tesettür ve islami giyim mağazaları yaygınlaşmaya başladığından beri, İnternet üzerinden satış yapan bir çok firma kapalı bayanların son derece odak noktası olmayı başarmıştır. İnternet üzerinden satış yapan başlıca firmaların isimleri; Sefamerve, modanisa, modaselvim, modahira,tozlu giyim, diesre ve diğer firmalar son derece cezbeci fiyatları ile gündeme gelmişlerdir. Bu firmaların her birinden bayilik alabilir ve bulunduğunuz şehirde satış yapma imkanı sağlayabilirsiniz.

Bayilik veren firmaların yatırımcıdan istemiş olduğu şartlar nelerdir?

İsmini vermiş olduğum firmaların her hangi birinden üyelik aldığınız zaman sizden ilk olarak belli bir miktarda para isteyecektir. Bu parayı temin ettiğinizde yatırımınız için yapmış olduğunuz sermaye işleme geçmektedir. Açmak istediğiniz dükkanın dekorasyonunu ve ürün çeşitliliğini alacağınız firmanın bayiliği karar verecektir. Dükkanınızda kamera sistemi ile çalışmanız beklenecektir. Bu sebeple ana merkezden herhangi bir sıkıntı olduğunda takip edilesiniz. Seçmiş olduğunuz firmanın ürünlerinden başka hiç bir ürünü dükkanınızda bulunduramazsınız. Barkodlama sistemi ile çalışmaya başlayacaksınız. Veresiye ve taksit olmayacaktır. Kredi kartı kullanan müşteriler için anlaşmalı bankalar karşılığında taksit imkanı sunulacaktır.  Müşteri topluluğunu kendine çekecek avantaj günleri hazırlamanız istenecektir. Bu günlerde ürünlerinizin fiyatlarında indirim söz konusu olacaktır. Bayiliğini almış olduğunuz firma özel günlerde sizden dükkanınızı süslemeniz gerektiğini söyleyecektir. Bu koşullara uymuş olduğunuz taktirde bayilik alabilir ve seçmiş olduğunuz her hangi bir firmanın ailesine katılmış olacaksınız.

Tesettür ve islami giyim mağazası açmanın maliyeti ne kadardır?

Tesettür ve islami giyim mağazası açmak isteyenler biliyorlardır ki çok kar getirecek bir sektörün içerisine girecekler. İlk olarak dükkanı açmadan önce kendinize iş planı çıkarmalısınız. Çıkarmış olduğunuz bu iş planında maliyet hesaplaması yapmak sizin için çok daha kolay olacaktır. Maliyet hesaplamalarında ilk olarak dükkan kirası, yakıtı, personel sayısı ve onların maaşları, sigorta, yol ve yemek paraları hesaplanmalıdır. Bu hesaplama yapıldıktan sonra alacağınız ürünlerin maliyetini hesaplamak olacaktır. 30.000 Türk lirası ile 50.000 Türk lirası farklılık göstermektedir.  bu vermiş olduğum fiyat aralığı olasılıklara dayanarak hesaplanıp bulunmuştur. Kesin değildir ama farklılık gösterir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy