Trabzon evlere ek iş veren firmalar

Trabzon evlere ek iş veren firmalar

Trabzon ve ilçelerinde evlere iş imkanı veren firmalar

Trabzon evlere ek iş veren firmalar sayesinde vatandaşlarına derin bir nefes aldırıyor ve Trabzon halkının gelirlerine ek gelir fırsatını sunmuş oluyor. Yüksek dağları ve yayları ile tanınan bu şehir turizm açısından oldukça zengin olan iller arasında yerini almaktadır. Her sene yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan bu güzel şehir doğal güzellikleri ile bir çok insanı kendisine hayran bırakmaktadır. Burada yaşayan halk geçimlerini tarım ve hayvancılık üzerine yaparken aynı zamanda küçük işletmeler sayesinde de bir çok insana istihdam olanağı sağlamaktadır. Yöresel ev yemekleri, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri le hafızalara kazınan bu şehir evlere iş veren firmalar sayesinde bir çok vatandaşının geçim sıkıntısını ortadan kaldırmıştır.

Trabzon Karadeniz bölgesinde yer alan bir şehrimizdir. Nüfus bakımından oldukça kalabalık olan yöre halkı adet ve kültürlerine düşkünlükleri ve birbirlerine bağlılıkları ile tanınmaktadır. Trabzon merkez, Yomra, Akçaabat, Araklı, Vakfıkebir, Arsin, Tonya, Şalpazarı, Beşikdüzü, Sürmene, Çarşıbaşı, Ortahisar, Çaykara, Dernekpazarı, Of, Maçka, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı‘ında oturan vatandaşlarımız için bir çok firma evlere ek iş imkanı sunmaktadır. Eğer sizlerde Trabzon ve ilçelerinde oturuyorsanız bu firmalar ile iletişime geçebilir ve oldukça güzel işlere imzanızı atabilirsiniz.

Trabzon evlere ek iş veren firmalar

Trabzon’da yaşayan halk turizm açısından ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler için bir çok alanda çeşitlilik gösteren hediyelik eşyalar yaparak geçimlerini sürdürmektedirler. Trabzon el sanatları oldukça meşhur olan iş grupları arasında yer almaktadır. Bu el sanatlarından en çok dikkat çekeni ise hasır bileklik, kolye ve küpelerdir. Hasır setler uzun yıllardan buyana ülkemizde ve yurt dışında aşırı derece de rağbet gören işlerden bir tanesidir. Hasır sanatı ile uğraşan halk, bu işi yaparken çok dikkatli ve özenli bir şekilde çalışmaktadır. İşçiliği oldukça yüksek olan hasır takıları görselliği ile de göz kamaştırmaktadır. Bir çok firma bu işçiliğin yapılması için evlere iş verirken aynı zamanda Telkari sanatının da yapılması için evlere iş vermektedir. Telkari sanatı da gümüş teller ile yapılan takılar ve süs eşyaları olarak bilinmektedir. Bu işlerde işçilik çok fazla olduğu için Fiyatları oldukça yüksektir.

Trabzon’da bakır işletmeciliği yapan firmalar

Trabzon’da bakır işletmeciliği de oldukça yoğunlukta olan iş grupları arasında yer almaktadır. Burada yaşayan halk bakırdan mutfak eşyaları yaparak müşterilerinin gönüllerini feth etmektedir. Düz saç halinde alınan bakırlar ustalarının ellerinde şekillenip hayat bulmaktadır. Aynı topraktan çanak çömlek yapımı gibi ilerleyen bu iş sıvazlama ve yayma yöntemleri ile şekillendirilmektedir. Bazı bakırlar oldukça sert olduğu için Odun kömürü ile yakılan ateşlerde tavlanarak suda soğutulur ve yumuşaması sağlanır. Bakıra şekiller verildikten sonra kulp gibi parçalar takılır ve kalaylama işleminin ardından satışa sunulur. Emek gerektiren bu işi yapmaları için bir çok firma evlere iş vermektedir. Sizlerde kendinize güveniyorsanız bu firmalar ile anlaşabilir ve oldukça güzel işler yapabilirsiniz.

Trabzon Sürmene ‘de bıçak yapımı

Trabzon’un Sürmene ilçesi bıçakları ile ün kazanmıştır. Bir dönemlerin en güzel en kaliteli bıçaklarını burada yaşayan yöre halkı el emekleri ile yapar ve bunların satışını gerçekleştirirlerdi. Fakat Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi bu işçiliği yavaşlatmıştır. Fakat bir çok bıçak satışı yapan firma sipariş üzerine bu işten anlayan ustalar ile iletişime geçerek evlerinde bu işi yapmalarını sağlamaktadır. Daha çok mutfak bıçakları ile çay kesme bıçakları üretilirken aynı zamanda özel hediyelik olarak çakılar da üretilmektedir. Sizlerde Trabzon evlere iş veren firmalar sayesinde çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy