Yöresel Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Yöresel ev yemekleri yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Fakat bu işi yapmadan önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırmalı ve çok iyi bir mekana dükkan açmalısınız. Herkesinde bildiği gibi ülkemiz dünya çapında yöresel yemekleri ile bilinmekte ve hafızalarda yer etmektedir. Türk mutfağında yapılan her türlü yemek yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatları halini almıştır. Yöresel ev yemekleri dükkanı açmış olduğunuzda oldukça güzel paralar kazanabilir ve çok karlı bir işe imzanızı atmış olursunuz. Araştırmalara göre gıda sektörü hiç bitmeyecek sektörler arasında yerini almaktadır.

Bu gün siz değerli okurlarımız için yöresel ev yemekleri dükkanı açmak ve bu mesleğin ince ayrıntılarından bahsederek yeni iş fikirleri hakkında bilgiler vermiş olacağız.

Yöresel ev yemekleri dükkanı açmadan önce yapılması gerekenler nelerdir?

Yöresel ev yemekleri dükkanı açmaya karar vermiş olduğunuzda öncelikle piyasayı iyice araştırmalısınız. Rakiplerinizin oldukça çok olması sizin işinizi engellememeli aksine daha çok hırsla işinize sarılmanıza vesile olmalıdır. Ev yemekleri yapan dükkanların olması, fast food tarzı yiyeceklerin satışının yapıldığı dükkanların olması, lokanta ve restoranların olması sizin farklı olmanızı engellememelidir. Bu işe başlamadan önce kendinize mutlaka güzel bir iş planı hazırlamalısınız. Hazırlamış olduğunuz bu iş planında tüm giderleriniz ve gelirlerinizin de içinde bulunduğu maddelerin olması gerekmektedir. Bunların dışında iyi bir muhasebeci bulmalısınız. Mutfak elemanlarınızı ve servis elemanlarınızı çok iyi seçmelisiniz. Açmak istediğiniz dükkanın çok iyi bir mekanda olmasına özen göstermelisiniz. İşlek bir mekan üzerinde açmış olduğunuzda çok daha fazla müşteri kitleniz olacaktır. Güzel bir isim bulmalısınız ve açılış için çok iyi bir plan yapmalısınız.

Yöresel ev yemekleri dükkanı nasıl açılır?

Yöresel ev yemekleri yapan bir dükkan açmak istediğinizde bulunduğunuz yörenin veya her hafta bir yörenin yemeklerine ağırlık vermelisiniz. Ve akılda kalıcı olmanız için aynı zamanda müşterileri kendinize çekmeniz için hangi yöreye ait yemek yapıyorsanız dükkanınızı o şekilde dizayn etmeli ve elemanlarınızı yöresel olarak giydirmelisiniz. Böylece rakiplerinizden çok daha farklı olmayı başarmış olursunuz. Dükkan açmak için tüm resmi işlemlerinizi tamamladıktan sonra ve gerekli olan tüm malzemeleri ve dükkanınızı hazırladıktan sonra en iyi elemanları bulmalı ve iyi bir aşçı ile çalışmalısınız. Açmış olduğunuz dükkanın mutlaka bir balkonu ve bahçesi olmasına özen göstermelisiniz. Bütün işlemleri tamamladıktan sonra dükkanınızı işletmeye açabilir ve harika gelirler elde edebilirsiniz.

Dükkan açmak için gerekli olan evraklar nelerdir?

Dükkan açmak için öncelikle gerekli olacak olan evraklar aşağıda sırası ile yer alacaktır.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah
  • İtfaiyeden tüm önlemlerin alındığına dair bir belge
  • Yangın tüpü faturası
  • Dükkan size ait ise tapu fotokopisi
  • Dükkan kira ise kira sözleşmesi
  • Sağlık bakanlığından onay alındığına dair belge
  • Vergi levhası

Saymış olduğumuz tüm bu evraklar tamamlanmış olduğunda dükkanınızı açmaya hazırsınız demektir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy