Yufkacı dükkanı nasıl açılır?

Yufkacı dükkanı nasıl açılır?

Yufkacı dükkanı açmak

Yufkacı dükkanı nasıl açılır, sorusuna cevap vermeden önce yufkacılar hakkında kısa kısa bilgiler vermek istiyorum. Yufkacı dükkanları dışarıdan bakıldığı zaman hiç bir zahmeti bulunmayan bir dükkan gibi görünse de öyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Yufkacı dükkanları unutulmuş kültürleri, damak tatlarını devam ettirmek için kurulan ve güzel paralar kazanan işletmelerden bir tanesidir. Hepimizin geçmişi düşündüğü zaman anılarının arasında mutlaka vardır bir yufka açma hikayesi veya yufkanın o mis gibi kokusu, sıcacık lezzeti, insanlar önceden yani rahat yaşam tarzına bu kadar çok alışmamışken kış hazırlıkları için turşu, salça, konserve, tarhana, makarna ve yufka açar ve heyecanla onları hazırlamaya başlarlardı.

Hepimizin de çocukluğunda saklı kalmış bu anıları çok ayrı yerdedirler. Annelerimiz anneannelerimiz kış hazırlıklarına başladıkları zaman bütün gün sokakta bir o yana bir bu yana koşturur dururduk o yorgunlukla ve annelerimiz hazırlamış olduğu o mis gibi yufkaların kokusu yükseldikçe deli gibi acıktığımızı fark eder koşa koşa gelir açılmış olan  sıcacık yufkanın üzerinde yağ gezdirip yerdik. Şimdilerde ise yeni nesil yani bizim çocuklarımız bu güzel anılarla büyüyemeyecekler. Çünkü rahat hayat şartlarına alışmışken kış hazırlıklarına girmek çok zor geliyor ve nasıl olsa her şeyin hazırı var hazır alırız diyoruz. İşte bu sebeple yufkacı dükkanları herkesin anılarını yaşatan küçük ama sıcacık umut dolu bir işletme haline gelmiştir. Yufka işine girmek oldukça zorlu bir meslektir. Bu işi çok iyi yapabilecek elemanlara ihtiyaç duyacaksınız. Yaz, kış demeden sabahtan gecenin bir vaktine kadar yufka açmak çok zordur. Bunları düşününce yufka işinde olan arkadaşlarımızın kazançlarına kazanç katmak istiyoruz.

Yufkacı dükkanı nasıl açılır?

Yufkacı dükkanı açmak için öncelikle çok iyi bir mekan ayarlamalısınız. Seçeceğiniz dükkanın işlek bir güzergahta olmasına dikkat etmelisiniz, İç ve dış dizaynına önem göstermelisiniz. Çalıştıracağınız personele çok ama çok önem göstermelisiniz çünkü onların alın teri ile para kazanacaksınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra gerekli olacak olan evrakları da tamamlayıp işletmenizi açabilir ve çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Yufkacı dükkanı açarken gerekli olacak olan evraklar nelerdir?

Yufkacı dükkanı açarken toplamanız için gerekli olan belgeler sırası ile şu şekilde açıklanmıştır. Nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, savcılıktan sicil kaydı, dükkan size ait ise tapunun fotokopisi, dükkanınız kira ise kira sözleşmesinin bir nüshası, itfaiyeden tüm önlemlerin alındığına dair gerekli olacak olan belge, yangın tüpü faturası, su aboneliği, sağlık bakanlığından onay raporu gibi evrakları tamamlamış olduğunuz taktirde belediyeye başvuru yapabilir ve çalışma ruhsatı ve vergi levhanızıda tamamladıktan sonra işletmenizi kurabilirsiniz.

Yufkacı dükkanlarında satışı yapılan ürünler nelerdir?

Yufkacı dükkanlarında, sadece yufka satışı yapılmamaktadır. Yufkalardan yapılan börekler, Ev yapımı mantılar, taze günlük yufka, kuru yufka, üçgen yufka, ev ekmekleri gibi satışını yapabileceğiniz birçok ürünün satışı yapılmaktadır. Sizde yatırımlarınızı bu yönde yaparsanız çok fazla memnun olacaksınız.

Tavsiyelerimiz

Yufkacı dükkanı açmak istiyorsanız eğer, bütün malzemeleri tamamlamalısınız. Yufkacı dükkanlarında iki ayrı bölümün olması gerekmektedir. Yufkaların rahat bir şekilde açılması için gerekli olacak olan bir bölüm ve yufka satışının yapılacağı bir bölüm mutkala ama mutlaka olmalı, Dükkan temizliğine çok önem vermelisiniz, dükkanınızın iç dizaynı da son derece önemli olacaktır.

Bütün bunların dışında yanınızda çalıştıracağınız elemanları çok iyi seçmelisiniz. Çok iyi hamur açan çok güzel yufka yapan elemanları bulmalısınız ki onların ellerinin lezzeti sayesinde müşterileri tekrar tekrar kendinize çekin, Müşterilerinizin taleplerine önem vermelisiniz. Müşterilerinize ne kadar önem verirseniz o kadar çok kazanırsınız. Yanınızda çalıştırmış olduğunuz elemanlarınızın asla hakkını yememelisiniz. Alınlarının teri düşmeden ödemelerini yapmalısınız. Çalışanlarınızla aile olmayı başarmalısınız. Eğer bu şekilde çalışmaya özen gösterirseniz çok iyi yerlere gelebilirsiniz.

20 bin lira sermaye ile yapılacak işler adlı makalemizi okuyabilir yeni fikirler edinebilirsiniz.

Yufkacı dükkanlarının maliyeti ne kadardır?

Yufkacı dükkanı açmak istediğinizde öncelikli olarak mekan araştırması yapmalısınız. Bu araştırmanın ardından, malzemeler, personel giderleri, yakıt giderleri, kira ödemeleri, muhasebe ücretleri gibi daha bir çok konuyu düşündüğümüz zaman maliyet hesaplamasının değişiklik gösterebileceğinin farkına varmalıyız. Sizlere net bir rakam söylemiş olsam çok büyük derece yanıltmış olacağım sırf bu yüzden miktar vermek istemiyorum Fakat kaba taslak bakıldığı zaman elinizde 20 bin lira sermaye ile yapılacak bir iş arıyorsanız, bu iş tam size göre olabilir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy