Yurtdışından Ticaret Nasıl Yapılır? Gümrük vergisi ve şartlar

Yurtdışından Ticaret Nasıl Yapılır? Gümrük vergisi ve şartlar

Alibaba ile yurt dışından alışveriş yapmak

Alibaba, internet üzerinden yapılan toplu alışverişler için kullanılan bir sitedir. 1999 yılında Jack Ma tarafından kurulmuştur. Kuruluş yeri Çin Halk Cumhuriyetidir. Alibaba toplu mal getirmek için kullanılır. Yani en az 100 adet sipariş verdiğiniz taktirde ürünleriniz size ulaştırılır. Bu yüzden bireysel alışverişlerde çok fazla tercih edilmeyen bir sitedir. Alibaba Çin’den ucuza ürün getirmesiyle bilinen bir markadır. Diğer alışveriş siteleri ile karşılaştırdığınızda o sitelerde bulunan her ürünün daha ucuzunu bulabileceğiniz bir sitedir. Bu siteden alışveriş yapmış olduğunuz taktirde en az 100 ürünün siparişini vermeniz gerektiğini bildirmiştik. Bu şekilde düşündüğümüzde bir işletme için, yeni kurulan bir şirket için, yapılacak olan alışverişlerde bu site tercih edilebilir hem maliyetleriniz çok düşük olur hemde her istediğiniz ürünü bulmuş olabilirsiniz.

Bireysel alışveriş yapmak istediğinizde ise Aliexpress’den sipariş verebilir ve istediğiniz ürünleri getirtebilirsiniz. Aliexpress ile Alibaba aynı şirketin sitesidir. Aralarındaki tek fark biri bireysel diğeri ise toplu yapılan siparişler üzerinde kullanılan bir sitedir. Bu siteye güvenebilir ve rahat bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Vermiş olduğunuz siparişler çok kısa zamanda elinize ulaşmıyor. Gemi taşımacılığı ile siparişler teslim ediliyor. Bu yüzden elinize ulaşması gecikiyor. Sitede her türden ve her yaş gurubuna özel ürünler bulunuyor. ürün kalitesiyle ve müşterilerine sunmuş olduğu uygun fiyatla ile son derece başarılı bir haline gelmiş ve kısa zamanda adını her yere duyurmayı başarmıştır.

Sitenin içerisinde hangi ürünler bulunmaktadır?

Sitenin içerisinde her yaş grubundan ve her kesimden insanın alışveriş yapacağı ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği ürünlerin bulunduğu bir sitedir. Ayrıntılı bir şekilde sitenin içerisinde bulundurduğu kategorilerin isimlerini vereceğim ve bu katgorelerin içerisinde aklınıza gelebilecek her ürünün bulunduğundan emin olabilirsiniz. Ambalaj ve baskı, ev, bahçe, giysi, hediyeler ve el sanatları, kozmetik ve kişisel bakım, makineler, ofis ve ofis malzemeleri, otomobil ve motosiklet, spor, eğlence, elektronik ve daha fazla kategori seçenekleri ile bir çok ürünü bir araya getirip eğlenceli alışveriş imkanları sunmaktadır. hem kaliteli hemde oldukça uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Bu siteden alış veriş yapan bir çok insan ürünlerin oldukça kaliteli olduğunu bildirmiştir.

Siteden alışveriş yapabilmek için gerekli olan şeyler nelerdir?

Alışveriş yapabilmek için ilk olarak bir mail adresinizin olması şarttır. Eğer mail adresiniz yoksa biran önce kendinize mail adresi açmalı ve diğer işlemleri tamamlamalısınız.Açmış olduğunuz bu mail adresini sadece bu siteden alış veriş yaparken kullanırsanız güvenliğiniz için çok daha iyi olacaktır.

Sonuçta alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinizi veriyorsunuz bu yüzden sıkıntı yaşamamak için mümkün olduğunca mailinizi her yerde kullanmayınız. Mail adresini aldıktan sonra alışveriş yapabilmek için paypal hesabına ihtiyaç duyulacaktır. Paypal Türkçe kullanıma destek verdiği için paypal hesabı açmak ve kredi kartı eklemek çok basit olacaktır. Bu işlemlerde ise en zoru ürün seçimi ve sipariş edilmesi gerekmektedir.

Kısa sürede zengin eden iş fikirleri adlı yazımızdan ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

PayPal hesabı nasıl açılır?

Aliekspressden alışveriş yapmanın ilk yolu PayPal’dan hesap açmaktan geçiyor. PayPaldan hesap aldıktan sonra kredi kartınızı paypal hesabına tanımlamanız gerekmektedir. Paypal hesabı açmadan önce ilk olarak Paypal adresinin sitesine giriş yapmalısınız. Bu siteye girişi www.paypal.com adlı siteye girerek yapacaksınız. Siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfanın sağ üst tarafında hesap açın butonunu göreceksiniz. Bu butonun üzerine gelip tıklamalısınız. daha sonra karşınıza gelen sekmede hesaba ait statünün ve dil seçimin yapılması gerekmektedir. Alışveriş yapacaksak Bireysel başlığın altındaki Hesap açın butonuna tıklayarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Karşımıza form bölümü çıkacak formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra yapmış olduğunuz işlemleri daha da hızlandırmak için altta bulunan kredi kartı butonuna da tıklayarak kredi kartı bölümünü de doldurunuz. Ve bütün bu işlemlerin sonunda Paypal hesabını açmış oluyoruz ve paypal hesabına kredi kartı bilgilerini de girerek kart bilgilerinizi Paypal hesabına tanımlamış oluyorsunuz.

Paypal hesabına kredi kartı bilgilerini tanımlamak güvenilir mi?

Paypal hesabına üyelik açtığınız taktirde ve kredi kartı bilgilerinizi verdiğiniz taktirde sitede yapacağınız alış veriş işlemleriniz hızlanacak ve çok rahat alış veriş yapacaksınız. Güvenilir bir site olduğundan daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. İnternet üzerinde güvenip rahatça alışveriş yapacağınız sitelerden bir tanesi olduğunun garantisini size verebilirim.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy