Adapazarı Sakarya ev hanımlarına iş imkanı

Adapazarı Sakarya ev hanımlarına iş imkanı sağlayan firmalar Sakarya ili merkez yerleşim alanlarında olduğu gibi ayı zamanda da Sakarya ilinin diğer ilçelerinde de aktifliği korumaktadır. Bu ilçeler; Akyazı‎, Arifiye‎, Erenler‎, Ferizli‎, Geyve‎, Hendek‎, Karapürçek,‎ Karasu,‎ Kaynarca,‎ Kocaali‎, Pamukova‎, Sapanca‎, Serdivan‎, Söğütlü‎ ve Taraklı‎ ilçeleridir.

Karasu ve Arifiye’nin tarım ve hayvancılık ekonomisine katkısı

Ülkemizde Marmara’ya yakınlığı ile sanayide, Karadeniz’e kıyısı olması hasebiyle tarımda gelişme gösteren ve ekonomisi gelişmiş büyük illerimizden biridir. Ekonomik faaliyetleri tarımın yanı sırasında  sanayiye de dayanmaktadır. Sakarya ilinin faal  nüfusun % 65’i tarım sektörü ile ilgilenirken, % 15’ gibi bir oranı da sanayi sektörü ile ilgilenirler. Geri kalan %20 ‘lik kısmı ise hizmet ve diğer sektörlerde çalışırlar ve ülke ekonomisine katkı sağlarlar. Aynı zamanda Sakarya, Türkiye’nin hızla gelişen illerinin başında gelmektedir. Sakarya ilinde bulunan tarım ovaları ve tarımsal bölgeleri ülkemizin en verimli ve en bereketli tarım alanları olarak gösterilmektedir. Sakarya’da verimin fazla olmasının en temel sebeplerinden birisi de modern tarımın yapılması ve iklim şartlarının elverişli olmasıdır. Sakarya’da çok çeşitli tarım ürünleri yetişir. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri: Buğday, arpa, fasulye, mısır, şeker pancarı, patates, soğan, ayçiçeği ve tütündür. Sebze üretimi ise bereketli topraklar olması hasebiyle bol ve çeşitlidir. Marmara’nın ve bilhassa İstanbul’un sebze ihtiyacının büyük bir kısmı bu bölgeden karşılanır. Bu toprakların yazlık, kışlık ve turfanda sebzeleri çoktur. Yetiştirilen başlıca meyveleri; elma, ceviz, fındık, kiraz, şeftali, kestane, armut, ayva, erik, çilek ve üzümdür.

Sakarya Akyazı’da ek iş veren firmalar

Sakarya topraklarının bereketli olması kadar, bu topraklar üzerinde yapılan iş gücü olarak ta bereketlidir. Sakarya genelinde hizmet vermekte olan gerek fabrikalar gerekse de firmalar tarafından birçok kişiye evinde yapılması üzerine işler verilmektedir. Şayet Sakarya’ da ikamet ediyor iseniz evlere iş veren firmalar ile anlaşmaya vararak evde ek gelir sağlayan evde ek iş imkanından yararlanabilirsiniz.

Adapazarı Sakarya ev hanımlarına iş imkanı

Ev hanımları gerek zaman kavramında oyalanmak için gerek eşlerine maddi olarak yardımcı olmak için gerekse de kendi maddi özgürlüklerini sağlamak maksadıyla çeşitli işlerde çalışır veyahut çeşitli arayışlar ile ek gelir temin edebilecekleri ek işler aramaktadırlar. Sakarya ili de ülkemizde hatırı sayılır bir ek iş coğrafyasında bulunduğundan burada yaşayan ev hanımları şanslılardır. Şimdi sizlere Sakarya ilinde ve Pamukova‎, Sapanca‎, Serdivan‎ ve Söğütlü’ da evde yapılacak işlerden bazıları hakkında kısa fikirler vermeye çalışacağız. Sakarya ilinde, turizm yoğun olduğundan, evde hediyelik eşya üretimi, evde yöresel olarak pasta börek yaparak para kazanma işi, evde mandal montajı , sabun paketleme işi, nikah şekeri hazırlama işi ve evlere kurdele işi yapılabilecek olan başlıca ek işlerdendir. Umarım bulduğunuz ek işler, ek gelir sağlamanızı sağlayabilir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy