Bowling oyun salonu işletmeciliği hakkında bilgiler

Ülkemizde şu zamanlar içerisinde insanların ekonomik sıkıntılarla en çok boğuştuğu dönemlerden bir tanesini yaşamaktayız. Dünyada ve ülkemizde yaklaşık beş yıldır seyreden ekonomik kriz kişileri artık psikolojik açıdan zorlayacak düzeye geldi. Bu anlamda yoğun işlem temposundan ve sıkıcı sosyal yaşantının kendisini kapattığı kutunun içinden sıyrılmak isteyen çok sayıda insan hafta sonları eğlenmek için farklı aktiviteler alıyorlar.

Bowling salonu açmak için gerekenler; ülkemizde son derece meşhur olan aktivitelerden bazıları hafta sonu halı saha maçı yapmak, arkadaşlarla kafede takılmak, alışveriş merkezlerini gezmek ve bowling oynamak gibi aktiviteler olmaktadır. İnsanlarımızın ekonomik sıkıntılardan ve kötü haberlerden sonra can sıkıcı şu dönem içerisinde bowling salonunda eğlenceli vakit geçirme istekleri oldukça artıyor. Halı saha açmak için banka kredileri ve devlet desteği alabilirsiniz.

Son derece basit bir oyun olan bununla beraber birçok insanın aynı anda eğlenebileceği bir aktivite olan bowling çok sayıda hafta sonu eğlenmek için arayış içerisinde olan insanı karşılıyor. Bowling salonu yatırım gerçekleştirebilmek için bir kaç farklı olsanız bulunmaktadır. Ülkemizde kurulan çok sayıda bowling salonu genelde alışveriş merkezlerinin içerisinde yer alıyor.

Bowling salonu açmanın 100 bin lira civarında bir maliyeti vardır. Bu sebeple minimum yüz bin lira sermaye veya işyeri kredisi çekmeniz gerekmektedir. Az sayıda olan bolluk salonları da kendisine ait müstakil bir arazi içerisinde özel bir yapıda kurulmuş salonun olmaktadır. Biraz daha Amerikan tarzı olan müstakil bowling salonlarını kurabilmek alışveriş merkezi içindeki salonlara oranla çok daha maliyetli olmaktadır. Bunun yanı sıra amaç Bowling salonu etrafında hoşça vakit geçirilecek bir atmosfer yaratmak olduğu için müstakil olarak kurulmuş salonlarda kar marjı çok daha fazladır. Çünkü oraya gelen insanlar sadece oynamak için gelmiyorlar. Aynı zamanda yemek yiyorlar, maç seyrediyorlar, arazinin üzerindeki diğer sunduğunuz imkânlardan fayda alıyorlar ve kısacası daha çok para harcıyorlar. Bu nedenle bu tarz bir yatırım düşünüyorsanız sermaye gücünüzle değişmekle birlikte alışveriş merkezi içerisinde dokunabilirsiniz ya da daha yüksek araçlar elde etmek ve yaptığınız salonda insanlar üzerinde bir kültür oluşturabilmek için müstakil bowling salonu da bulabilirsiniz. Bownling salonu açmak için KOSGEB Kredisi çekebilirsiniz.

Bowling kurulum maliyeti için Müstakil bowling salonları hakkında biraz daha bilgi vermek gerekirse, belirli bir arazi içerisinde ki bu arazi merkezi biraz olursa çok daha verimli olur, insanların hafta sonları zamanının büyük çoğunluğunu harcayabileceği eğlence kompleksleri gibi düşünmek gerekir. Aynı zamanda birbirine farklı oyun imkanların sunulduğu, piknik, restoran gibi çok sayıda hizmetin sunulduğu kompleks bir yapıdan bahsediyoruz. Bunun yanı sıra 200.000 TL gibi bir sermaye ile büyük bir kompleks açmak yerine bir alışveriş mal mağazasının içerisinde bir bolluk salonu açabilirsiniz. Bulunduğunuz yerin konuyla ilgili olarak gelişme gösterse de ortalama bir babanın salonu ülkemizde aylık yaklaşık 30.000 TL civarında bir çare elde etmektedir. Yatırımcısın son derece yüzünü güldüren ve bir kez maliyet çıkardıktan sonra sonrasında işletmeyi sürebilmek için çok düşük maliyet ile sahip olan bu yatırım ilginizi çekebilir.

Bowling salonu açmak için kredi veren bankalardan ve  0 faizli devlet destekli iş yeri kredilerine ulaşabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy