Çaykur çayla bayiliği şartları

Çaykur çayla bayiliği şartları

Çaykur çayla bayiliği şartları nelerdir, bayilik nasıl alınır?

Bu yazımızda Çaykur çayla bayiliği şartları bayiliği nasıl alınır, büyüme hedefi, kar marjı ve iletişim bilgileri gibi konularında bilgiler değindik.

Çaykur bayilik vermeye hazırlanıyor. Çayla markasıyla yeme içme sektörüne giren Çaykur franchise vermektedir. Dört farklı konsepti olan şirket, 2019 ‘de 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Çayla İstanbul’un yanı sıra Rize, İzmir, Ankara, Konya ve Şanlıurfa’ da da mağazalar açacak.

Türkiye’deki çay pazarının yüzde 55’ini elinde bulunduran Çaykur, Çayla markasıyla yeme içme sektörüne adım attı. İlk iki şubesini İstanbul Bağdat Caddesi’nde açan şirket üçüncü şubesini Tuzla Marina’ da açacak. Büyüme stratejisini franchise üzerine kuran Çaykur, 2019 yılına kadar yurtiçinde ve yurtdışında 100 şubeye ulaşmayı hedeflemektedir.

Çayla adı, çayla ikram edilen ve çayla iyi giden her şeye atıfta bulunarak uygun bulundu ve bu isim seçildi.

Çaykur yeme- içme sektöründe ağırlıklı olarak kahve konseptlerinin öne çıktığını çay konusunda ise açık alan olması nedeniyle bu boşluğu en iyi şekilde değerlendirecekleri çayevleri konseptini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Çaykur Çayla markası adı altında Türk çay kültürünü önce Türkiye’de sonra da tüm dünyada yaygınlaştırmayı misyon edinmiştir. Çaykur’un büyüme planları sadece Türkiye ile sınırlı değil. Şirket yaz aylarında ilk yurtdışı şubesini Mekke’de açmayı planlıyor. Ardından Medine ve New York’ta mağazalar açılması hedefleniyor.

Çayla konsepti ve çaykur franchising şartları

Çayla’nın dört farklı konsepti bulunuyor. 250 metrekare ve daha büyük mekanlar için planlanan ‘bistro’ konseptinde çayın yanı sıra yemek  de bulunuyor. 100 metrekare büyüklüğünde planlanan ‘köşe’ konsepti yemeksiz olacak. 30 metrekarelik ‘kiosk’ konseptinde çay, pasta ve atıştırmalık ürünler bulunacak. Çay bahçesi konsepti ise bistro gibi yemek ve çayın birlikte olacağı açık alanlarda özel olarak tasarlanacaktır.

Anadoluya yayılmayı planlayan Çaykur bayilik maliyeti bir şube için metrekare maliyetlerinin 1000 Dolar ila 1200 Dolar civarında olacaktır. Çayla markasını alacak olan kişilerin şube tasarımlarını Çaykur üstlenecek. Yapımı ve tasarımı Çaykur tarafından yapılacak olan çayevleri 45 ile 60 gün arasında bitirilip girişimciye teslim edilecek.

İş kurmak için sadece 10 bin lira paranız var ise 10.000 TL. sermayeli işleri incelemelisiniz.

Yatırımın en fazla 36 ay içinde amorti edilmesi planlanıyor. İstanbul’un yanı sıra Rize İzmir Ankara Adana Konya Şanlıurfa’da bayilik vererek büyümeyi hedeflemektedir.

Çayla’ da başta geleneksel çayın yanı sıra 60’ a yakın çay çeşidi ve Türk ve dünya mutfağından yemekler yer alacak. Mağazalarda sağlıklı yaşam trendine yönelik ürünler de bulunacak.

Çayla’ da şeker yerine geçen özel bir bitki olan stevialı tatlı ve dondurmalara da yer verilecel.Yaklaşık dört yıldır stevıali adlı bitki üzerinde çalışmalar düzenleyen Çaykur sonunda bitkiyi üretmmeyi başararak Çayla’ da hem tanıtım hem de satışını yapacak.  Ayrıca Çaykur stevıa bitkisi üretimi için fabrika kuracak.Bu yıl bitmesi planlanan ve yaklaşık 5 milyon Dolara mal olacak tesisin üretim kapasitesi yıllık 50 ton olacak.

2015 yılını 2,1 milyar TL ciro ile kapatan Çaykur, 2016’ da %10- 15 ‘lik büyüme hedefliyor. Çayla’nın da katkı sağlaması ile çay ihracatının artması hedefleniyor.

Çaykur çayla bayiliği şartları nelerdir?

Çaykur Çayla markasını franchise bayilik şartları bedeli, kar marjı iletişim numarası aşağıdaki gibidir.

  • Uygun yer; Rize, İzmir, Ankara, Adana, Şanlıurfa, Konya,
  • İlk sermaye; Metrekare maliyeti 1000- 1200 dolar arasında
  • Ciro hedefi; Maksimum 36 ayda yatırımın geri dönüşü hedefleniyor.
  • Kar marjı; Yüzde 10- 15 arasında değişmektedir.
  • Bayilerde aranan özellikler; Sektörde deneyimli, işinin başında duracak girişimciler
  • Başvuru için; 0464 213 02 11  Tel. numarasından ilgili bayilik şartları ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

İş kurma konusunda kararsız iseniz, bayilik veren firmalar bölümünü yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca henüz ülkenin her yerinde bulunmayan çaykur çayla firmasının popüler bir cafeterya olacağını değerlendirmenizi ve yatırımınızı bu doğrultuda yapmanızı tavsiye etmekteyiz

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy