Çin’den Ürün Getirip Pazarlamak

Piyasada en yüksek kar oranlarına ulaşan kişiler genelde ticaretle uğraşmaktadırlar. Ticarette kazanmak ve kaybetmek kesinlikle vardır. Her zaman kazanacağınıza dair bir şey söyleyemeyiz. Ancak yurt dışından ürün getirerek burada ki piyasa değerine satan ve bu işten büyük kar elde eden kişiler çoktur. Ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan ve kişilerin ilgisini çeken ürünlerini dış ülkelerden çok daha ucuz fiyatlara getirip burada ki değerine sattığınız zaman her zaman iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Burada önemli şart kesinlikle ülkemizde satabileceğiniz ürünleri deneyip sonra stok olarak almanızdır. Bu durumda hem ilk olarak ürünün potansiyelini görmüş olursunuz hem de olabilecek bir zarardan kurtulmuş olursunuz. İlk başta ürünü direk olarak stoklamayın.

Satışlarda Stoksuz Çalışma Yöntemi

Bu sistemle birlikte çalışan vatandaşlar genel olarak bir mağaza gibi yerleşik satış yerleri açmayan kişilerdir. Bu durumda bir depo ve stok durumu oluşturmazlar. Bu yöntemin diğer adı Drop-shipping’dir. Bu sistemde satıcı, alıcıdan alınan sipariş üzerine ürünü getirip pazarlamaktadır. Bu yöntemi kullanarak çalışan sayısı da çok fazladır.

Toptan Ürün Alarak Satma Yöntemi

Başlıktan da anlayacağınız gibi ürünleri yurtdışından getirerek satışa sunma yöntemidir. Ürünleri hem yurtdışından hem de stok halinde alacağınız için bu ürünler sizin satacağınız değerin yarısından bile az miktarlara gelebilmektedir. Bu durumda da kazancınız yükseklerde olabilmektedir. Satış işinde kendinize güveniyor ve bu konuda başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız bu konuda iş kurarak veya stok yapacağınız bir alan, depo gibi bir yer oluşturarak ticaretinize başlayabilirsiniz. Stoklamada en önemli nokta ise ülkemizde çok satan ve ihtiyaç duyulan ürünleri getirip piyasada bir yer edinmektir. Bu yöntemle birlikte karşınıza daha az sorun çıkacaktır. Bu sistemle Çin’den depolanarak bir malın alınması ve burada satışa çıkarılması hedeflenmelidir. Ürünleri elinizden hızlı şekilde çıkarmaya ihtiyacınız olduğunda da buradaki piyasa değerinden biraz daha az fiyatlara satarsanız hem müşteri kazanır hem de bütün ürünlerinizi elinizden çıkarma imkânınız olacaktır. Ürünleri toptan aldığınız için büyük fırsatlarla alabileceksiniz. Bu durumda burada ki piyasa değerinden düşük satsanız da oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Gümrük Vergileme İşlemi

Çin’den ürün getirerek Türkiye’de satmak isteyen vatandaşların yaşadığı en büyük sorun vergilemedir. Bu vergileme her zaman kar oranlarınızı değiştirir. Üründen ürüne farklı vergiler alınır ve kar oranları normal olarak düşmüş olacaktır. Bu işe kalkışan kişilerin bu vergi uygulamasını hesaba katarak hesaplar yapması gerekmektedir. Her zaman bununda ayrı bir hesabı yapılmalı ve ürünler için geniş araştırmalar yapılıp, ürünün piyasasının ne durumda olduğunu bilmeniz gereklidir. Ticarette her zaman zarara da girebileceğinizi bilin. Gereken hesaplamaların sonucunda olumsuz bir şeylerinde olabileceğini düşünerek hareket etmenizi tavsiye ederiz. Burada anlattığımız vergi olayı bu konuda iş yapan kişilerin en çok etkilendiği durum diyebiliriz. Bunu tamamen atlamadan kar oranlarınızı hesaplayın.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy