Çocukların para kazandıkları oyunlar

Çocukların para kazandıkları oyunlar, para kazanma durumu sadece kuru bir hayal iken gerçek oldu.

Grand Theft Auto V oynayarak ciddi internetten para kazanmak mümkün. Bunu gerçekleştiren bir arkadaştan söz etmek isterim ayda 7 bin lira kazanıyor. İngiltere’de yaşayan ve henüz 17 yaşında olan öğrenci Fred Pye adlı arkadaşımız iki yıl önce internette eğlenme maksadı için açtığı YouTube kanalına ilk önce Call Of Duty videoları yüklemeye karar verdi. Bu videolara oyun dünyasının ilgisini ve arkadaşlarında ki merakı keşfetti ve akabinde bu durumu geliştirmeye karar verdi.

Youtube sayesinde youtube kanalına oyun yükleme kararı veren Fred, bu yüklemelerini günümüz koşullarında fazlasıyla kullanıcı olan ve Dünyayı oyuna karşı tek yürek yapan ve buda yetmezmiş gibi çıktığı ilk gün 800 milyon dolar hasılat yapan GTA V‘in çıkışı Fred’in hayatının dönüm noktası oldu. İngiliz öğrenci Fred, okulundan arttırdığı zamanlarında GTA V oynayarak bu oyun ile ilgili bazı kısımları Youtube kanalında video olarak paylaşmaya başladı.

GTA V oyununda ki görevleri, oyunun sırlarını ve oyun ile ilgili bir çok keşfettiklerini YouTube‘a yükleyen Fred bu yüklemelerden sonra kısa bir süre içinde oldukça ciddi bir kullanıcı kitlesine ulamış ve bunun farkındalığına erişti.

Bu gelişmeler ışığında, YouTube‘da 140 binin üzerinde aboneye ulaşan 17 yaşındaki Fred, yaşanan bu gelişmelerin ardından bu güncel oyunu oynayarak ciddi bir gelirin de sahibi oldu. Fred bu oyun videoları sayesinde aylık gelir olarak şu anda İngiliz para birimi, 2 bin pound yani 7 bin Türk Lirası. Fred’in ortalama yıllık geliri ise yaklaşık 84 bin lira kadar.

Fred henüz 17 yaşında olmasına rağmen, hobi olarak açtığı YouTube kanalının tam 140 bin abonesi bulunmakta ve aylık olarak 2.5 milyon ziyaretçisi bulunmaktadır.

Anlayacağınız bu oyun vasıtası ile, Youtube’un küçük yıldızı olan İngiliz öğrenci Fred Pye hem oyun oynayıp hem de para kazanarak herkesin hayalini gerçekleştirmiş bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra bazı oyunlarda da para kazanmanız mümkündür.

Hamllet 

Günümüzde para kazanarak oyun oynayanlar listesinde başlarda görebiliriz. Oyunun kendi site adresine girerek gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz şu an kullanıcısı düşük olsa da gerçek para kazanabileceğiniz güzel bir oyundur.

Dungeons and Treasures

Bu oyun daha aksiyon ve macera üzerine bir oyundur. Bu oyunda zindanlarınızı keşfedin ve yaratıklarla savaşın bunun yanında da  gerçek paraya dönüştürebileceğiniz altınları toplayınız.

My Lands

Bu oyun ise tam manasıyla, gerçek para ekonomisine dayalı fantastik bir orta çağ strateji oyunudur. Bu aksiyon Dünyası, şeytanlar, şövalyeler ve Elfler ile ilgili dolu bir dünya karşınıza çıkıyor. Bu oyun sayesinde oyunda ki sanal paranızı gerçek paraya çevirip paypal hesabınıza çekebilirsiniz.

Proeconomica

Bu oyun sayesinde ise, sanal dünyada kendi şirketinizi kurmanıza imkan sağlaması ile bilinmekle beraber,  bir tür ekonomi simülasyon oyunudur.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy