Esnafa Yeni İşyeri Açma Kredisi Devlet Desteği

Esnafa Yeni İşyeri Açma Kredisi Devlet Desteği

Esnafa yeni işyeri açma kredisi, sıfırdan iş yeri kurmayı düşünen esnaflara, kendi işini kurup yönetmek isteyen genç girişimcilere ve iş yeri sahibi olmayı arzulayanlara devletin elinden iş yeri açma kredisi verilmektedir. Herhangi bir iş sektöründe kendi işini oluşturmayı hedefleyen girişimcilerimiz için iş yeri açma kredisi devlet yardımı fırsatı tanınmaktadır. Kendi işini oluşturmayı ve yönetmeyi hayal eden lakin bu hayali gerçekleştirecek maddi kuvveti olmayan vatandaşlarımıza yardım amacı ile KOSGEB eliyle ve devletin yardımıyla birlikte 50.000 TL geri ödemesi yapılmayacak hibe, 100.000 TL faizsiz kredi verilmektedir.

KOSGEB Aracılığıyla Verilen İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Devletimizin girişimcilerimize yaptığı 150.000 TL’lik büyük destek fırsatından yararlanmak istiyorsanız, öncelikle toplam 32 saat sürecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni almalısınız. Eğitiminizi sağlıklı bir şekilde bitirmenizin ardından elde ettiğiniz eğitim sertifikasını da alarak KOSGEB’e başvuruda bulunmalısınız. Başvurunuz kabul edildiği takdirde devletin imkân verdiği iş yeri açma kredisinden faydalanabileceksiniz demektir.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet destekli faizsiz kredi imkânı sağlayan bankalar; TEB, Garanti, Vakıfbank, Yapı Kredi, Denizbank, Akbank, Halkbank, QNB Finans bank, Şeker Bank, İş Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası olarak sıralanmaktadır. Devletle iş birliği içerisinde bulunan bu bankalar kendi işinin patronu olmayı arzulayan girişimci vatandaşlar ve bu yolda iş yeri açma kredisinden faydalanmak isteyen girişimci kişiler için sıfır faizli kredi vermektedir. Bu bankalar var olmayan iş yerleri için kredi vermemektedirler. Bundan dolayı bu bankalara başvuracak kişiler iş yerini açmış ve iş yeri ruhsatına sahip kişiler olmalıdırlar. Bu durumun sonucunda KOBİ kredi imkânından faydalanma hakkı elde etmiş olurlar.

Ziraat Bankası’nın Devlet Destekli Kredisi

Ziraat Bankası genellikle Tarım ve Hayvancılık sektörlerine olan desteklerinden bilinen bir banka olmasına karşın sıfırdan iş yeri oluşturmayı arzulayan esnaflara ve girişimcilere KOSGEB yardımı ile kredi sahibi olmayı isteyen kişilere, KOBİ’lere düşük faizli ve uzun süreli çoğu kredi imkânından faydalanma şansı veriyor. Ziraat Bankasında krediden yararlanmak isteyen bireyler için üç farklı kredi seçeneği bulunuyor. Bunları sıralamak gerekirse Ortak İşyeri Kurma Kredisi, Bireysel İşyeri Kurma Kredisi ve KOSGEB desteği bulunan İşyeri Açma Kredisidir. Bu üç seçeneğin herhangi birinden yararlanmak istiyorsanız bankaya müracaat etmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası KOSGEB Destekli İşyeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası mevzubahis kredi imkânını işyeri açma amacıyla KOSGEB şubelerine başvuruda bulunan ve bütün şartları doğru bir şekilde uygulayan kişiler için Ziraat KOSGEB kredisi vermektedir. KOSGEB kredisini kullanarak işyeri kurmak isteyen kişilere 50.000 TL geri ödemesiz hibe kredi ve 100.000 TL faizsiz kredi vermektedir. Tekrar hatırlatmak gerekmektedir ki KOSGEB işyeri açma kredisinden faydalanabilmek istiyorsanız Girişimcilik Eğitimlerine katılmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel ve Ortak İşyeri Kredisi

Hâlihazırda satılık durumdaki bir mekânı satın aldıktan sonra iş oluşturmayı arzulayan kişilerin faydalanabildiği bir kredi çeşididir. Ortak İşyeri kredisinin geri ödemesi 120 ay vade şeklinde belirlenmiştir ve ortakla birlikte alınması mantıklı olacak bir kredi çeşididir.

Devlet Desteğiyle Sıfır Faizli Kredi 2019

Eğer esnaf ve sanatkârlar Kooperatifi ve Halkbank aracılığıyla devlet yardımı vasıtasıyla alabileceğiniz 30.000 TL sıfır faizli kredi imkânından yararlanmak istiyorsanız hâlihazırda herhangi bir kredi faturanızın yani borcunuzun olmaması gerekmektedir. Bu krediye esnaflar ve girişimciler aynı işyerini ya da iş projesini göstererek iki kez başvuramamaktadır. Bundan dolayı müracaatta bulunmuş olan esnaflardan daha evvel aynı hedefte kredi isteğinde bulunmadığını kanıtlayıcı taahhütname istenecektir.

 

 

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy