Ev hanımlarına evde iş fikirleri

Ev hanımlarına evde iş fikirleri, hakkındaki yazımızda evlerinde sabahtan akşama kadar can sıkıntısı ile oturan ev hanımlarına,boş geçirdikleri zamanlarında yapabilecekleri hobi ve para kazandırma şansı verecek bilgiler vereceğiz. Ülkemizde birçok bayanımız evlerinde sabahtan akşama kadar aynı işleri yapmaktan sıkılıyor ve bir iş arayışı içerisine giriyor. Üzülerek belirtiyorum ki birçok üniversite mezunlarımız, gençlerimiz, ev hanımlarımız istedikleri işleri bulamıyor ve büyük bir sıkıntı içerisine giriyorlar.Birçok ev hanımımız da çocuklarından, bebeklerinden sebep çalışmak istemesine rağmen çalışamıyor. İşte biz bütün bunların önüne geçebilecek, evde oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayabilecek ev hanımlarına evde iş fikirleri ile karşınızdayız.

Ev hanımları evde nasıl işler yapabilir?

Evde mantı yapımı işi veren firmalar

Eğer bu konuda kendinize güveniyorsanız, evinizde oturduğunuz yerden, kendi mutfağınızda, kendi malzemelerinizle rahat bir şekilde ev yapımı mantılarınızı yapıp satabilirsiniz. Bayanların yanı sıra erkeklerinde çok fazla sevdiği Türk mutfağı yemeklerimizden biri de mantı dır. Okullarda öğretmenlere, çevrenizdeki diğer insanlara, lokantalara satış yapabilirsiniz. İnternet üzerinden kendi adınıza bir site oluşturabilir ve sipariş üzerine yapmış olduğunuz mantılarınızı satabilirsiniz. Böylece kısa bir sürede isminiz duyulur. Ve çok kısa zamanda güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ev hanımlarının yapabileceği ek işler (2)

Evde takı yapma hobisi ile para kazanın

Herkesin zorlanmadan yapabileceği işler arasında takı yapımı işi de var. Evde takılarınızı yaparken büyük keyif alabilirsiniz. Yaz aylarında balkonunuzda otururken yada eviniz bahçeli ise bahçenizde oturup hava alırken aynı zamanda takılarınızı da yapabilirsiniz. Takı yapımı işi düşünüldüğü gibi zor bir iş değil elinizde malzemeleriniz olduğu sürece hiç zorlanmadan rahat bir şekilde takılarınızı yapabilirsiniz. şimdi birçok şehirde hobi dünyası, inci boncuk gibi toptan fiyatına perakende satış yapan yerler var bütün malzemelerinizi buralardan alabilirsiniz. Bu işe başlamadan önce nasıl yapacağınıza dair bir fikriniz, bilginiz yoksa İnternet üzerinden paylaşılan videolarla bilgiler alabilirsiniz. İlk yapmanız gereken kendinize güvenmek ” ben bu işi yaparım ” diyeceksiniz. Sonrasında sizi bilgilendirecek videoları izlemelisiniz ve nasıl takı yapacağınızı gördükten sonra alacağınız malzemelerin listesini çıkarıp malzemelerinizi tamamlamalısınız. Artık takı yapmaya hazırsınız başlangıçta amatör olacaksınız fakat yaptıkça kendinize güveniniz gelecek, kendinize güvendikçe yapmış olduğunuz işi ilerletecek ve harika takılar ortaya çıkaracaksınız. Bu işi yaparken hem eğlenecek hemde güzel paralar kazanacaksınız.

Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır adlı yazımızda sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Evde örgü dantel işleri yaparak para kazanmak!

Kış aylarında, havaların insanın kanını donduracak kadar soğuk olduğunda, hiç kimsenin canı dışarıya çıkıp gezmek istemez böyle olduğunda ya televizyon karşısında yada bilgisayarın karşısında sabahtan akşama kadar vaktinizi boşa harcarsınız. Eğer vaktinizin boşa geçmesini istemiyorsanız sıcacık evinizde ayaklarınızı uzatıp çayınızın yada kahvenizin size vermiş olduğu o muhteşem keyifle işinize başlayabilirsiniz. Böyle soğuk havalarda örgü yapmanın verdiği haz apayrı olacaktır. Atkı, şapka, kazak, hırka, patik, çorap, battaniye vb. birçok örgü yapabilirsiniz. daha önce eline hiç şiş almamış bir insanın bile zorlanmadan yapabileceği modeller var. renk renk iplerle harika modellerle özlemiş olduğunuz o sıcak yaz günlerini yapmış olduğunuz örgülere yansıtıp mükemmel işler çıkarabilirsiniz. Üstelik maliyeti çok az olan işlerden birisidir örgü işi, size gerekli olan tek malzeme iki adet şiş ve örgü yapacağınız bir ip olacaktır. Sadece örgü yapmayabilirsiniz.

Ev hanımlarının yapabileceği ek işler (1)Bunun yanında dantel işleri de yapabilirsiniz. kızlarımızın o güzel çeyizlerini süsleyen nevresim takımlarının kenarına yapılacak bir dantel modeli olabilir, yada hayallerinde ki evini kurduklarında gelecek olan misafirlerine çıkaracakları havluların kenarına yapılan o güzel danteller örülebilir. Evet eskisi kadar çeyize değer verilmiyor çok güzel olan bir geleneğimiz daha yavaş yavaş unutuluyor. Bu atalarımızdan kalan adetlerimizin unutulmasını istemiyorsanız önüne geçmek istiyorsanız avuç içi kadar kalan, çeyizine değer veren o güzel gençlerimize sizde örmüş olduğunuz o dantellerle destekte bulunabilirsiniz. Böylece hem paranızı kazanır hemde atalarımızın değer vermiş olduğu o güzel adetlerimizin biraz daha unutulmaması için katkıda bulunmuş olursunuz.

Evde ütü işi nasıl yapılır?

Evlerinizde yapabileceğiniz işlerden biride ütü yapmaktır. Ütü yapmayı her bayan sevmez ama ütü yapmayı sevmeyen bayanlar kadar ütü yapmayı çok seven bayanlarda var. Eğer sizde onlardan biriyseniz evinizde ütü işi yapabilirsiniz. Şuan kim eve ütü işi verir ki diye düşünebilirsiniz ama büyük bir şehirde oturuyorsanız ve bulunmuş olduğunuz ilde yada ilçede üniversite varsa çok rahat iş bulabilirsiniz öğrenci kesiminden rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz. öğrenci evine çıkmış olan gençlerin çoğunun evinde ütü olmuyor olsa bile ütü yapmayı bilmiyorlar özellikle bu kısıma erkek öğrencileri dahil etmek gerekir. Ev hanımlarına evde iş veren firmalar adlı yazımızda size uygun firmaları bulabilirsiniz. Öğrencilerle anlaşabilirsiniz, yada ütü yapmaktan nefret eden bayanlar ütü yaptıracak birilerini arıyor anlaşma yapabilirsiniz. Bunların yanında koleksiyon mağazalarıyla, piko çeken mağazalarla, terzilerle anlaşma yapıp evinizde ütü yaparak para kazanıp evinize destekte bulunabilirsiniz.

Evde çocuk bakma işi para kazandırıyor mu?

evde-cocuk-bakiciligi-yapmak

evde-cocuk-bakiciligi-yapmak

Çok büyük bir sorumluluk gerektiren işler arasından biri olan çocuk bakımı işi evde yapılacak diğer işlere nazaran biraz daha zor fakat çocukları seviyorsanız ve eviniz çocuk bakmaya müsait ise evlerinizde rahatça çocuk bakabilirsiniz. bir çok aile çocuklarını bakıcılara vermek istemiyorlardı, kreşe vermeyi uygun görüyorlardı fakat son çıkan kreş haberlerinden sonra aileler yavaş yavaş bakıcıya geri dönmeye başlıyor. Eğer işinizi hakkıyla yapmak istiyorsanız. çocuk bakımı hakkında bilgilenmelisiniz. Çocukları televizyon karşısına bırakıp gitmezseniz, çocuklarla oturup oyunlar oynarsanız, onların duygularını hissederek onlarla iletişime geçerseniz, hem baktığınız çocuğun göz bebeği olursunuz hemde on numara bir dadı olursunuz. Evde çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum diyenlerden fikir alabilirsiniz.

Evde terzilik işi yaparak para kazanmak!

Evinizde dikiş makineniz varsa ve dikiş nakış işlerinden anlıyorsanız. Bu iş sizin için çok kalay para kazanabileceğiniz iş kapısı olacaktır. Dışarıdaki terzilerle anlaşabilir, onların yoğunluğunu azaltmak için evinizde bu işi rahat bir şekilde yapabilirsiniz, Kıyafet mağazalarıyla anlaşıp pantolon paçası, elbise boyu, ceket kolu gibi kıyafetlerin tamirini yapabilirsiniz, bunun yanında tül ve perde dikebilirsiniz yada çarşaf nevresim takımı gibi şeyler dikebilirsiniz, çevrenizdekileri bilgilendirip evde kurs verebilir yada etrafınızdaki insanlara istedikleri modellerde elbiseler dikerek güzel gelir elde edebilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy