Kartal Pendik evlere iş veren firmalar

Kartal Pendik evlere iş veren firmalar hakkında sizleri aydınlatacak olan bu yazımızda Kartal ve Pendik ilçelerinin yanı sıra Kartal ilçesinde bulunan Atalar, Cevizli, Yunus, Yakacık, Esentepe, Soğanlık,mahalleleri ile, Pendik’te bulunan Kaynarca, Fevzi Çakmak, Kurtköy, Velibaba mahallelerinde de kişilere ek gelir mahiyetinde iş imkanı sağlayan firmalar hakkında bilgiler vermeye çaba göstereceğiz.

Cevizli’de evlere iş veren firmalar

Evde boş olan zamanlarınızı değerlendirmek istiyorsunuz ve bu zamanınızı para kazanarak ek gelir ile desteklemek de istiyorsunuz. Kartal Pendik evlere iş veren firmalar için uygun adayları bularak başlayalım isterseniz. Kurtköy tarafında evlere iş almak isteyen adaylarımız her meslek grubundan ve her yaştan olabildikleri gibi çoğunlukta pendik fatih’te ev hanımlarına iş veren yerler sırf gelir kapısı elde etmek isteyen ev hanımlarına, emeklilere, öğrencilere ve gençlere  bu firmaların varlığının oluşumundan söz edebiliriz. Günümüz şartlarında evlere iş vererek ucuz niteliksiz işçi ihtiyacını gideren bir çok firmanın varlığından söz edebiliriz bunlar işletmeler ve küçük esnaflardır. Bu firmalar, işletmeler veya küçük esnaflar ucuz niteliksiz işçi gücünü uygun ücretler karşılığında nikah şekeri paketlemesi, davetiye katlanması ve zarflaması, boncuk dizimi, ceviz dizimi,  kına paketlenmesi, altın kutusu yapımı, turşu yapımı, kağıt torba katlama, evde yemek yapılması işi ve şekerleme poşetlenmesi gibi el emeği gerektiren işlerde kullanırlar. Bu işleri irdeleyecek olursak;

Yakacık nikah şekeri paketlemesi

Kartal Pendik evlere iş veren firmalar bilhassa Yakacık, Atalar ve Kaynarca bölgesinde nisan ayında başlayan düğün sezonu ile birlikte başlar ve kim sonuna kadar devam etmektedir. Bu süreç içinde nikah şekeri paketleme işini yapacak elemanlara ihtiyaç vardır ve firmalar veya küçük esnaflar bu ihtiyaçlarını ek iş yapmak isteyen ev hanımı, öğrenci veya emekliler üzerinden sağlamaktadır. Nikah şekeri paketlemesi için, çalıştığınız firma sizlere nikah şekerlerini ve bunun yanında özel seçilmiş paketlerini de işçilere vererek, bu şekerlerin görsel ve estetik bir biçimde paketlenmesini istemektedirler. Fiyat ise firma menşeli değişip çoğunlukta üretilen adet başına hesaplanmaktadır veya bazı durumlarda toplu fiyatlar üzerinden anlaşılmaktadır.

Davetiye katlanması

Az önce anlattığımız nikah şekeri paketlemesi işine benzer bir şekilde, düğün organizasyonu içinde belirlenen tarihlerde ciddi bir iş yoğunluğu olmakta ve bu iş yoğunluğunun minimize etmek isteyen firmalar ek gelir sağlamak isteyen ev hanımlarını, emeklileri ve öğrencileri kullanmaktadır. Bu işlere ek olarak firmaların paket organizasyonları içinde davetiye basılması da yer almaktadır. Davetiyeler bazı durumlarda  istek üzerine zarflanması da gereklidir. Organizasyon firmaları veya esnafları bu işleri özellikle ev hanımlarına vererek özenle davetiye katlanmasını istemektedirler. Ücret ödemesi ise firmaya göre değişkenlik gösterip genel itibari ile katlanan davetiye başına veya hem katlanılıp hem de zarfa konulacak olan davetiye başına göre ücretlenmiştir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy