Para kazanabileceğiniz bir oyun oynamaya ne dersiniz

Günümüzde internetten veya çevrimdışı oynanan oyunlar, sadece zaman geçirmek haricinde para da kazandırıyor. Oyun yazarları, sektörde popüler olabilmek ve ilgi çekebilmek adına, oyunların para kazanma sektörüne dönüşmesi için bir takım yöntemler uyguluyor. Bazı otoriteler tarafından, insanların oyunlarda üst seviyelere gelebilmek veya özellik satın alabilmek için para ödemesinin yazarlarını ilgilendirmediğini söyleseler de, oyun içerisinde bu tür yeteneklerin devredilebilmesi para kazanmanın önünü açıyor.

para-kazandiran-oyunlar

Counter strike hepimizin bildiği popüler oyunlardan biri. Dışarıdan bakıldığında timler halinde, bir biri ile savaşan 2 grup olarak görünmektedir. Ancak şuan bu oyunun online versiyonları mevcut. Counter-Strike Global Offensive’de çeşitli silahlarınız için değişik modeller alıp satmak mümkün. Yine bu oyunun oynandığı server’ların ticareti de oldukça popüler.

Dünya genelinde oldukça popüler olan online Team Fortress 2 oyunundan, para kazanmakta olan birçok oyuncu mevcut. Oyun içerisinde key, bud, bill gibi temleri satılarak özellikle paypal üzerinden para kazanılıyor. Yine oyun karakteri seviye gibi kriterler de satış konusu olabiliyor.

Günümüzün en büyük sosyal ağı olan facebook’ ta oynanan oyunlardan da para kazanmak mümkün. Birçok yazılımcı sosyal ağların popülaritesini kullanarak facebook’ ta oynanan online oyunlardan para kazanmayı hedefliyor. Belirli bir bütçe ile bir facebook oyun uygulaması yazdırarak para kazanmak mümkün olduğu gibi, oyunlar içerisinde çeşitli özellik ve seviyelerin satılması yöntemi ile de para kazanılabiliyor.

Daha çok yeni nesilin tercih ettiği bu oyunda, karakterinizi güçlendirerek bu karakter üzerinden, özellik satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu oyunlar listesinde olan metin2 para kazanmak isteyen kullanıcılar için ideal oyunlardan biri olma özelliği taşımaktadır.

Knight online oyunu da piyasaya sürüldüğü tarihten bugüne kadar para kazanmayı hedefleyen kişilerin tercihi olmaya devam ediyor. Bu oyun da Metin2′ de olduğu gibi, silah, özellik, seviye ve oyun pazarı satışı/alışı yapılabiliyor. Oyun içerisinde pazar adı verilen bir bölümde bu özelliklerin satışı yapılabiliyor.

oyun oynayarak para kazanmak

Strateji oyunlarından olan market glory oyununda, çalışarak, kendi şirketinizi kurup işleterek para kazanmanız mümkün. Oyunda kazandığınız paraları ise euroya çevirerek para kazanabiliyorsunuz. Oyunun en büyük kazanç yöntemi de referanslardır. Eğer arkadaşlarınızı kendi referansınız ile oyuna davet ederseniz kazancınız artmaktadır.

Futbol menajerliği oyunlarının arasında en çok para kazandıran oyunlardan biri olan goal tycoon birçok futbol tutkunu tarafından tercih ediliyor. Futbol oyunlarını seven tutkunlar için zevkle para kazandıran oyun birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir.

Para kazanmak için hangi oyunları seçmeliyim diyenler; şuan internet dünyasında para kazandıran yüzlerce online oyun mevcuttur. Bu oyunlar içerisinde size uygun olanı seçerken, oyun için ayırabileceğiniz zamanı ve oyunlar ile ilgili yeteneklerinizi değerlendirmelisiniz. Özellikle online oyunlarda sıfırdan başlamak yerine bir miktar sermaye ile oyuna başlamanız durumunda, hemen para kazamaya başlayabilirsiniz. Bazıları strateji tarzı oyunlarda yetenekli iken, bazıları ise bu yeteneğini facebook oyunlarında gösterebilmektedir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy