Spor giyim mağazası nasıl açılır

Spor giyim mağazası nasıl açılır

Spor giyim mağazası açmak

Spor giyim mağazaları, genç, yaşlı ve çocuk olmak üzere her yaş gurubuna özel tasarımlarla karşımıza çıkar. Bay, bayan, ve tesettürlü hanımlara özel modellerle de karşımıza çıkıyorlar. Spor giyim mağazalarını en çok tercih eden kesim öğrencilerdir. Öğrenciler okulda ders dinlerken rahat olmak istiyorlar, bu sebeple spor giyime ağırlık veriyorlar. Spor giyimde bir çok mağaza adını duyurmuş ve en çok tercih edilen markalar haline gelmiştir. Spor giyim mağazası nasıl açılır, adlı yazımızda siz değerli okurlarımızı bilgilendirerek spor giyim sektörüne yatırım yapmanıza yardımcı olacak bilgiler vereceğiz. Hangi firmalar bayilik veriyor, şartları nelerdir, maliyeti ne kadardır, gibi başlıklara cevaplar vereceğiz.

Spor giyim mağazası açmak isteyenlere bayilik veren firmalar hangileri?

Spor giyim mağazası açmak isteyenler bayilik almak istiyorsanız en avantajlı ve en çok tercih edilen markaların isimlerini sizlerle paylaşacağım. Adidas, Decathlon, Lescon, Kappa, Hummel, GS Store, TS Clup, BJK Store, Fenerium gibi mağazalar bayiliklerini veriyor bu mağazaların yanında Colin’s, Defacto, U.s polo, Mavi gibi birçok mağazada bayiliklerini veriyorlar.

Adidas bayilik alma şartları ve iletişim yolları

Adidas bayilik almadan önce, açacağınız mağaza hakkında bilgiler vermelisiniz. Örneğin, Mağazanın mekanı, konumu, metre karesi hakkında bilgiler vermelisiniz. Bayilik için görüşme yapmaya gittiğinizde kafanızdaki soru işaretlerini gidereceksiniz. Mağaza dekorasyonu, temin edilecek ürünler gibi bilgileri size firma verecektir. Temin edeceğiniz ürünler hakkında kar oranını, ürünlerin fiyat aralıkları, ve bayilik için ödemeniz gereken bilgiyi en net haliyle firmanın kendisinden öğrenebilirsiniz. Çalıştıracağınız personel sayısı ve personellerin adidas hakkında bilgi sahibi olmaları istenecektir. Çünkü almış olduğunuz personel gelen müşterilerin sorduğu sorulara mutlaka cevap vermelidir. Bilgisi olmayan bir personel cevap vermekte sıkıntı yaşayacaktır ve hiç hoş bir izlenime sebep olmayacaktır.

İletişim:

Tel no: 0(212) 355 3600

Faks no: 0(212) 267 3670

Adres: Şakir Kesebir Caddesi Gazi Umur Paşa Sokak no:25 Balmumcu- Beşiktaş/İstanbul

Decathlon bayilik veriyor mu?

Decathlon mağazaları istatistiklere göre  Avrupa’da 1. sırada spor giyim mağazası olarak yerini alıyor. Dünyada ise ilk 3 spor giyim mağazası arasına girmeyi başarmış bir markadır. Bu marka 1976 yılında kurulmuş ve günümüze kadar başarılı adımlarla ilerlemiştir. Türkiye’de hizmet verdiği iller sırasıyla şunlardır, İzmir, Ankara, Samsun, İstanbul olarak belirlenmiştir. Decathlon mağazaları bayilik vermemektedir. Tüm mağazalarını kendisi açmaktadır.

Lescon bayiliği ve iletişim yolları

Lescon markası ilk olarak halı saha ayakkabısı üreterek adını duyurmuştur. Lescon ürünlerinde özellikle dikkat çeken ürünler spor ayakkabıları, çantalar ve aksesuarlar olarak sıralanmış olsalar dahi spor giyim üzerine olan elbiselerde son derece müşterilerin en çok tercih ettiği ürünler arasına girmiştir.

İletişim: İki telli Osb mahallesi Hürriyet bulvarı, Deparko san. sitesi deparko sokak. no:1/11 Başakşehir/İstanbul

Kappa bayiliği ve iletişim yolları

Kappa markası ikizler logosuyla tanınan bir markadır. 1978 yılında kurulmuştur. Kappa markası spor yaparken ihtiyaç duyulan ürünleri ile bu sektöre renk katmıştır. Kappa mağazası 3 ayrı koleksiyonları ile karşımıza çıkmaktadır. Bu koleksiyonlarla kendi adını daha yükseklere çıkarmayı başarmıştır. Robe Di Kappa, Kappa, Kappa Gara olarak isimlendirilen bu koleksiyonlar her müşteri grubunu kendisine çekmiştir.

İletişim: Abdi İpekçi cad. no:159 /1 Bayrampaşa/İstanbul Tel no: 0( 212 ) 616 9867  E-mail: info@kappatr.com

Hummel bayiliği ve iletişim yolları

Hummel markası 1973 yılında kurulmuştur. Hummel futbolcuları düşünerek ilk kramponlarını üreten marka olmuştur. Daha sonra ilk olarak futbol ve diğer takım sporları alanında uzmanlaşmayı başarmış bir marka olmuştur. Hummel  her zaman spor giyimine ağırlık vererek bu sektörde ileri gelen markalardan bir tanesi olmayı başarmıştır.

İletişim:

Tel: 0(212) 554 0110

Faks: 0(212) 641 5855

E-mail: info@hummel.com.tr

Başlıca firmaların iletişim bilgileri ve bayilikleri hakkında kısa bilgilerin sunumunu sizlerle paylaştık sizde bu firmalardan herhangi birisi ile iletişime geçip bayilik alabilirsiniz.

Ne iş yapabilirim 2019 adlı yazımızdan yeni fikirler edinebilirsiniz.

Spor giyim mağazası açmanın maliyeti ne kadardır?

Spor giyim mağazası açmak bilindiği üzere çok karlı bir iştir. İnsanlar resmi kıyafetler yerine daha rahat edebileceği spor giyimleri üzerine yoğunlaşmış bulunuyorlar. Spor giyim mağazasında bayilik almaya karar verdiğinizde bayiliği verecek olan firmanın sizden istemiş olduğu belli bir miktar söz konusu olacaktır. Bu miktar firmadan firmaya değişiklik gösteriyor bu sebeple rakam vermeyi doğru bulmuyorum. Bayilik almak istediğiniz firmalarla iletişime geçtiğiniz taktirde net bir rakam alacaksınızdır. Eğer kendiniz bir mağaza açmak istiyorsanız Bütün giderlerinizi hesaplayarak bir maliyet çıkarmanız doğru olacaktır. Normal bir Spor giyim mağazası açmak istediğinizde 50.000 lira ile 100.000 lira arasında değişiklik gösterecektir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy