Türkiye’ nin en büyük evde ek iş şehri İstanbul

Evinde çalışmayı tercih eden, dışarıya çıkmak için engeli bulunan veya evde çalışmaktan keyif alan kullanıcılarımız için, İstanbul‘ un Avrupa yakasında veya Anadolu yakasında evlere iş veren firmalar ve para kazanmak amacıyla yapabileceğiz işlere yer verdik. Keyifle okumanızı dileriz.

Dışarıya çıkmadan, kendi evinizde çalışmaya karar verdiyseniz, sizi eve bağlayan bazı durumda söz konusu olabilir. Bilge bir adamın çok çalışmak yerine, akıllı çalışmanın yararlı olduğunu anlatan bir sözünü hatırladım. Para kazanmak için, dışarıya bağımlı değilsiniz. Kendi evinizde de, bir iş yaparak gelirinize katkıda bulunabilirsiniz. Son yıllarda oldukça popüler olan birçok firma ve değişik birçok sektör mevcut. Bazı fabrikalar, şirketler, firmalar evlere iş veriyor.

Fabrika da çalışan bir insanın, aldığı net maaş haricinde işverene yüklediği birçok sorumluluk olduğunu hepimiz biliriz. Sigortasından yemeğine, işsizliğinden servisine kadar bu giderler firmalar ve fabrikalar için külfet oluştururlar. Normal şartlarda 100 işçi ile çalışan bir firma, siparişlerinin yoğun olduğu dönemde işçileri mesaiye bırakma veya yeni eleman almak zorunda kalabilmektedir. İşçilerin mesai paralarının da normal zamanda çalışma ücretlerine göre daha fazla olduğu değerlendirildiğinde, firmalar iş yerlerine yeni eleman almak yerine evde ek iş yapan kişiler ile iletişim sağlayarak, evlere iş vermeyi tercih etmektedirler. Tabi bu durum çoğu firma için geçerli olmayıp, Türkiye genelinde eve iş vermeyi tercih eden İstanbul Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında birçok firma bulunmaktadır. Şimdi İstanbul Merkez ve İlçelerinde ikamet edenler için bu firmaların verdikleri işleri sıralayacağız.

İstanbul Büyükçekmece ve Bahçelievler civarında ev hanımlarına iş olanağı sağlamakta olan birçok firma bulunmaktadır. İstanbul Avrupa yakasında bulunan Zeytinburnu, Sultangazi, Avcılar, Bağcılar, Beyoğlu,  Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa, Güngören,  Kâğıthane, Bakırköy,   Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Arnavutköy, Şişli semtlerinde olduğu üzere Büyükçekmece Yenimahalle, Muratçeşme civarında da evde çalışan bayanlara kına paketleme, mevlüt şekeri hazırlama, etiket yapıştırma işi veren birçok firma bulunmaktadır.

Bakırköy semtinde, evde çalışan birçok bayan Oriflame ve Avon gibi markaların ürünlerini satarak, aylık 3.000 TL. civarında para kazandığını biliyor muydunuz?

İstanbul Kadıköy’de bulunan firmalar tarafından ev hanımlarına dikiş, paketleme, etiket yapıştırma gibi işler verilmektedir.

Yine bu işler haricinde Üsküdar ve Harem çevresinde bazı firmalar tarafından davetiye işi verilmektedir. Bu firmalara ulaşmak için Üsküdar’ da evde ek iş fırsatları konulu yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Anadolu yakası

Avrupa yakasında olduğu gibi, Maltepe, Ümraniye gibi ilçelerde de ev hanımları, evde ek iş arayan bayanlar, emekliler, gençler, öğrenciler bu fırsatları değerlendirmektedir. Özellikle üniversite okuyan ve part time iş arayan öğrenciler Gebze ve Darıca ilçesinde ki fabrikalar sayesinde ve iş bulmaktadırlar. Anadolu’ da Ümraniye‘de, Kartal ve Pendik‘te evde ek iş fırsatları bulunmaktadır.

Sarıyer yeni mahalle bölgesinde bayanlara iş veren şirket ve fabrikalar hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. İstanbul Avrupa yakasında ise Kağıthane Gültepe, Fatih Davutpaşa, Üsküdar, Şişli adreslerinde ev hanımlarına iş vermekte olan birçok firma ve şirket mevcuttur.

Gebze, Darıca bölgesinde evde kına paketleme işi ve mandal, kalem montajı işi veren firmalar mevcuttur. Bu firmalardan aylık ortalama 2.500 TL. civarında maaş almak mümkündür. Tabi bu oran, çalışan kişi sayısına ve çalışma durumlarına göre değişiklik gösterecektir. Evde çalışan sayısı arttıkça kazanılabilecek para miktarı artış gösterecektir. En önemli husus ise, firmaların güvenini kazanmak, bu güven dahilinde iş alabilmektir. Sitemize başvuran ve evde iş arayan kullanıcıların en büyük problemi firmalar ile fiyat konusunda anlaşamadıkları yönündedir. Bazı çalışanlar işe başlar başlamaz firmalardan, sigorta ve diğer giderleri talep etmeleri nedeniyle, bazıları ise yüksek maaş talep etmeleri sebebiyle firmalar ile anlaşamamaktadır.

Sitemize başvuran firmaların en çok problem yaşadıklarını belirttikleri konular ise, çalışanların teslimat tarihinde ürünleri teslim etmemeleridir. Bu durumda firmalar yetiştirmeleri gereken siparişleri yetiştiremediklerinden müşterilerine veya tedarikçilerine mahçup olduklarından bahisle İstanbul ve ilçelerinde evde iş verirken seçici davranmak zorunda kalmaktadırlar.

Bu sorunları yaşayan firmalar olduğu gibi, evlere iş veren firmaların maaşlarını ödemediğinden bahseden çalışanlarda mevcuttur. Bu çalışanlar firmalar ile anlaşmalarına rağmen firmaların aylık veya haftalıklarını ödemedikleri bazı firmaların sözleşmeyi fesh ettiklerini belirtmektedirler. İstanbul Avrupa yakasında bu konudan çok fazla sıkıntı yaşandığın belirtilmektedir.

Eğer İstanbul’da Nişantaşı, Maltepe, Tarlabaşı gibi semtlerinde ikamet ediyor iseniz veya bu semtlere yakınsanız, firmaları seçerken seçici davranmanızı tavsiye ederiz. Gerekirse firmanın güvensiz görülmesi durumda, işe başlamadan önce iş sözleşmesi yapmanızı tavsiye ederiz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy