Zara online satışlar başlıyor

İspanya’nın en büyük markalarından bir tanesi olan ve ülkemizde 1998 yılından beri kesintisiz olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Zara giyim firması Türkiye’ye büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Buna göre şirketin online satışları Ekim ayından itibaren başlayacak. Bundan önce ki dönemlerde satışları sadece mağazalar aracılığı ile yapan Zara firması internet satışlarının artması ve Türkiye’de aylık kredi kartı ödeme miktarının 50 milyar lirayı artmasını fırsat bilerek işini internete kurmaya hazırlanıyor. Zara’nın internet satışlarının Ekim ayında başlaması ile şirketin birkaç ay içerisinde ciddi kazanç elde edeceği belirtilmektedir.

Reklam bütçesi ayrılacak

Bilindiği gibi ülkemizde binlerce farklı e-ticaret firması bulunmaktadır. Eski yıllarda kurulmuş olan e-ticaret firmaları şu anda marka değeri olduğu için oldukça iyi satışlar yapmaktadır. Ancak yeni kurulan e-ticaret siteleri satışlarını artırabilmek için reklama büyük bütçe hazırlamaktadır. Zara giyim firması satışları daha da artırabilmek için işini internete taşımayı hedefliyor ve bu siteden kullanıcıların haberi olması için reklama büyük bir bütçe ayrılması beklenmektedir.

Zara bilindiği gibi İspanya’nın en köklü firmalarından bir tanesidir. Üstelik sadece Türkiye’de değil dünya genelinde 92 farklı ülkede satışlar yapan Zara’nın 150 bin çalışanın olduğu düşünülmektedir. Türkiye giyim anlamında oldukça gelişmiş ülkeler arasında yer almaktayken bu tür girişimcilerde pazarda kendisine pay çıkartmaya çalışmaktadır. Ekim ayında internet alışverişlerinin başlaması ile Zara firmasından yine açıklama yapılması bekleniyor. Satışlar hakkında da değerlendirmeler yapılacaktır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy