Antalya’ya Yat limanı liman projesi yapılıyor

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük turizm şehirlerinden bir tanesi olan Antalya’ya yapılan yatırımlar artarak devam ediyor. Bilindiği gibi ülkemize gelen turistlerin büyük bir bölümü Antalya’ya gelmektedir bu sebepten dolayı Bakanlıklar ve hükümet turistlerin ilgisini çekebilecek ve ekonomiyi canlandırabilecek yatırımlar için olabildiğince Antalya’yı tercih etmektedir.

Yat limanı liman projesi

Doğaya hiçbir zararı olmayan Yat limanı liman projesi için Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ortak çalışma yürütmektedir. Şimdiden yapılacak olan yat limanı için deniz ve kara zemin etüt çalışmaları yapılmaktadır. Zemin için uygun ortam sağlandığı anda yat limanı liman projesi yapılacak ve Antalya’ya gelecek olan turist sayısının artması hedeflenmektedir.

426 yat kapasitesi

Antalya’ya yapılacak olan yat limanı liman projesi devasa büyüklükte olacak ve yapılan açıklamaya göre bu projede 426 yat kapasitesinin uygulanması beklenmektedir. Limanın aktif olarak faaliyetine başladığında aynı anda  2 adet 345 metrelik, 1 adet 150 metrelik, 4 adet 100 metrelik yolcu gemileri limanda barınabilecek. Bilindiği gibi Antalya’ya çok sayıda yat gelmektedir ancak liman yetersizliğinden dolayı pek çok gemi Akdeniz’in ortalarında demirlenip yer arayışı içerisine girdikten sonra kıyıya yanaşmaktadır. Yat limanı liman projesinin tamamlanması ile birlikte Antalya’ya gelen turist sayısının daha da artması beklenmekte ve esnafın yüzünün güleceği düşünülmektedir. Gelecek olan turist sayısının artması ve şehre bir anda turistlerin ulaşması ile esnafında satış rekoru kıracağı beklenmektedir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy