Arayan Kim

Arayan Kim

Arayan Kim, Günümüzde teknoloji hayatımızın tam anlamıyla bir parçası oldu. Hayatımızı şekillendiren bu gelişmelerde kimi insanlar özel hayatın gizliliğinin kalmadığını düşünebilir. Özellikle artık cep telefonları bir uzvumuz gibi oldu. İnsanlar arasında birçok kişi telefonlarına gelen ve tanımadıkları numaraların kim olduğunu merak eder. Telefonlarımıza gelen bu bilinmeyen numarayı genel olarak herkes merak eder. Eğer ki siz de böyle bir durumda karşı karşıyaysanız, sizi arayanın kim olduğunu rahatça bulabilirsiniz ve içinizi rahatlatabilirsiniz. Sizi arayan ve bilmediğiniz numaraları öğrenme sadece cep telefonu ile değil sabit hatlarda da vardır. sizi arayanın kim olduğunu öğrenmek için çeşitli hizmetler sunuluyor. Siz de bu hizmetlerden birin kullanarak, sizi arayanın kim olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Elbette ki bazı anlar da bu hizmetlerin işe yaramadığı durumlar da oluşabiliyor. Sizi arayan kişi kullandığı hattı yeni aldığında numaram gözükmesin emrini verdi ise bu numaranın kime ait olduğunu maalesef öğrenemiyorsunuz.

Sizi Kimin Aradığını Öğrenmenin Yolları

Günümüzde insanların en büyük rahatsızlıklarından bir olan telefon sapıklığı iyice artmaya başladı. Siz de bu durumdan mustarip iseniz Türkiye de hizmet veren bütün operatörlerin sağladığı Kim Aramış hizmetini kullanabilirsiniz. Bütün operatörlerin sağladığı bu hizmet ücretli olarak sunulmaktadır. Bu hizmet size, sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenme şansı verir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hangi operatörü kullanıyor iseniz, kullandığınız operatörün bu hizmetinden faydalanmak olmasıdır, aksi takdirde normalden ödeyeceğiniz fiyatların daha fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Her operatörün bu hizmeti farklı şekillerde alınıyor. Hangi operatör hangi şekilde bu hizmeti veriyor öğrenmek için yazımıza devam etmelisiniz;

Turkcell Kim Aramış

Bir Türkcell kullanıcısı iseniz ve sizi aramış numarayı öğrenmek istiyorsanız 2222 ye kısa mesaj atmanız gerekecektir. Mesajı göndermek için sizi aramış numaranın başında sıfır olmadan yazmanız gerekiyor. Hizmetten faydalanmak için bakiyeniz de en az 1.49 Türk Lirası bulunmak zorundadır. Hizmetin ücreti 1.49 Türk Lirasıdır. Mesaj ile uğraşmak istemiyor ve sizi arayan numaranın hala kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız bir diğer hizmet olan 11832’yi arayabilir ve sizi arayanın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kim Aramış

Bir Türk Telekom kullanıcısı iseniz ve sizi arayan numarayı öğrenmek istiyorsanız 5555’e ACIK yazarak göndermeleri yeterli olacaktır. Mesaj ücreti kullanıcının abone olduğu tarifeye göre belirlenip ona göre ücretlendirme yapılacaktır. Türk Telekom’un bir diğer hizmeti ise arayanı bil servisidir. Kısa mesaj ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar aylık vergiler dâhil 1,49 Türk Lirası ödeyerek bu hizmetten yararlanabilirler.

Vodafone Kim Aramış

Bir Vodafone kullanıcısı iseniz ve sizi arayan numaranın hat sahibini öğrenmek istiyorsanız, sizi arayan numaranın başında sıfır olmadan 7048’e kısa mesaj atmanız sizin için yeterli olacaktır. Vodafone verdiği bu hizmet karşılığında sizden 1,25 Türk Lirası temin edecektir. Mesaj ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar 11842’yi de arayarak sizi arayan numaranın hat sahibini öğrenebilirsiniz. 11842’yi aramanız durumda bakiyenizden 1,25 Türk Lirası alınacaktır. Yine sizi arayan gizli numarayı öğrenmek isterseniz büyük harflerle GİZLİ AC yazıp 7046’ya kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy