Büyükyalı İstanbul projesi satışları başladı

Apartmanların satışlarının azalması ile site tasarımları müteahhitler tarafından daha çok yapılmaya başlandı ve büyük inşaat firmaları yaptığı rezidans tasarımlar ile pek çok yatırımcının ilgi odağı olmaya başladı. Bilindiği gibi büyük inşaat projeleri genel olarak İstanbul’da yapılmaktadır. Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat firmalarının ortaklığı ile yeni yapılacak olan Büyükyalı İstanbul projesinde satışlar başladı.

Metre kare fiyatı 13 bin lira

Büyükyalı İstanbul projesi toplam 111 bin metrekarelik bir alana yapılacak. Toplam 4 farklı mahallenin bulunacağı Büyükyalı istanbul projesinde bulunan evlerin metre kare satış fiyatının 13 bin liradan başladığı ve bu fiyatın 25 bin liraya kadar çıktığı söylenmektedir.

Ortalama olarak 1 milyon lira ve üzeri satış fiyatı olan konutların satışları şimdiden başladı ve kısa zaman içerisinde satılacak olan ilk konutların biteceği planlanıyor.

560 konut satılacak

Büyükyalı İstanbul projesinin 2019 yılında bitmesi beklenmektedir. 4 farklı mahallenin içinde bulunacağı bu proje deniz manzaralı olmak ile beraber İstanbul’a yeni yapılacak çalışmalar ile değerleneceği tahmin ediliyor. Şimdiden satışları başlayan Büyükyalı İstanbul projesinde ilk etapta 560 konutun satılacağı belirtilmektedir.

Projenin toplam piyasa değeri ise 4 milyar 250 milyon liraya yakın olduğu açıklandı. 3 sene içerisinde bitirilmesi beklenen konut projesini her sene daire satış fiyatının artması tahmin ediliyor. Üç farklı şirketin ortaklığı ile yapılan ve 2019’da bitirilmesi beklenen Büyükyalı İstanbul projesinin diğer konut projelerine oran ile %15 ila %20 oranında daha kazançlı olduğu söylenmektedir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy