İş Arıyorum Ne İş Yapabilirim

İş Arıyorum Ne İş Yapabilirim

İş arıyorum ne iş yapabilirim, ülkemizde genel olarak birçok kişi kendi işini kurarak gelir elde etmek istemektedir. Sizde kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Eğer ki kendinizde ticaret yeteneğini görüyor ve bu konuda başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız bir iş kurmak için beklemeniz hata olacaktır. Bir iş kurmak için toplu paraya ihtiyacınız olduğu günümüzde kesin ve nettir. Bu durumdan dolayı devletimiz, özellikle iş kurmak isteyen gençlerimize birçok yardımda bulunmaktadır. Sizde bu yardımlardan yararlanarak kendi işinizi kurabilir ve gelirinizi buradan elde edebilirsiniz. Bu konuda devletin sağladığı destek ve kampanyaları takip etmeniz ve bu işlerle uğraşan yetkililerden yardım almanız sizlere büyük yarar sağlayacaktır.

KOSGEB İş Kurma Yardımı

KOSGEB iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza çeşitli imkanlar ve fırsatlar sunan bir kurumdur. Devlet desteği ile birçok kredi imkanını içinde bulunduran KOSGEB, girişimciler için hibe destekleri ve sıfır faizli kredi imkanlarıyla dikkat çekmektedir. Belirli şartları ve koşulları yerine getirmeniz durumunda sizlere bütün imkanlarıyla bir iş kurma fırsatı vereceklerdir. İşinizi kurarak gelirinizi elde edebilir ve genel olarak 1 yıl yani 12 ay geri ödemesiz olarak verilecek faizsiz krediyi, işinizi oturttuktan sonra ödemeye başlayabilirsiniz. İş kurma yardımının dışında KOSGEB birçok konuda küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleyerek büyütülmesinde de fayda sağlamaktadır. Bir kişinin var olan şirketinde ya da iş yerinde bir eksiklik var ya da o işe bir yatırım yaparak büyütülmesi gerekiyorsa, KOSGEB desteklerini bu şirketlere sağlayarak iş büyütme imkanını da vermektedir. Yeni bir iş kurmak isteyenlerin ise en dikkat etmeleri gereken şey iş projeleridir. KOSGEB kendilerine yapılan başvurularda en çok iş projelerini dikkate alır ve inceler.

KOSGEB’in İş Kurmak İsteyenlere Sağladığı Destekler

 • KOSGEB iş kurmak isteyen ve belirlediği bütün şartları yerine getiren vatandaşlarımıza ilk olarak 50.000 TL Hibe desteği sağlamaktadır.
 • 000 TL hibe desteğinden sonra ise ek olarak 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkanlarını vermektedir.

KOSGEB İş Kurma Yardımı İçin Gerekenler

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • KOSGEB’in hazırlamış olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak alınan girişimcilik belgesi,
 • İş Projesi,
 • Var olan işi büyütmek isteyenler için ise işi ile alakalı son 2 ayda gelir, gider ve fatura dokümanı,
 • Oturduğunuz il ya da ilçedeki KOSGEB binalarına giderek başvurunuzu yapmak için sizden istenilen tüm belge ve evraklar gerekmektedir.

Devlet Desteği Almak İçin Ne Yapabilirim?

Şimdi ise sizlere bir başka destekten bahsedeceğiz. İŞKUR’un sağlamış olduğu destek ile birlikte bir iş sahibi olmanız mümkün olacaktır. İŞKUR’un kendi hazırlamış olduğu girişimcilik kurslarına katılan kişilere birçok desteği sağladığını sizler için araştırdık ve öğrendik. Her ilde, 2 ayda bir hazırlamış olduğu bu kursların tarihlerini takip ederek bu kurslara katılmalısınız. Bu kursların eğitim süresi yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir. Bu kurslara katılan kişilere girişimcilik belgesi verilmektedir. Bu girişimcilik belgesini alan kişilere ise iyi bir proje sunmaları halinde İŞKUR, desteklerini sağlayarak iş imkanları vermektedir.

Devlet Desteğinden Faydalanabilmek İçin Gereken Şartlar

 • İŞKUR’a kaydı olması ve işsiz olması,
 • 18 yaşını doldurmuş olması,
 • En az olarak ilkokul mezunu olması,
 • İlkokul mezunu olmayanlar için iş kurmak istediği alanın adına geçerli bir sertifika sahibi olması,
 • İŞKUR’un hazırlamış olduğu sınavdan geçerek girişimcilik belgesi alması gerekmektedir.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy