Netflix’e Türk lirası ödeme yöntemi geldi

Dünya çapında bilinen şirketlerden bir tanesi olan ve Türkiye pazarına girmek için adım atan olumlu sonuç aldıktan sonra Türk yapımı sektörlerde de kiralama süreçleri başlatan Netflix resmi olarak yerelleşti denilebilir. Bilindiği gibi pazara sunulduğu günden bu yana akıllı telefon, tablet, bilgisayar, oyun konsolları ve akıllı TV’lere kurulan Netflix yabancı belgesel, dizi ve film gibi içerikleri kullanıcılara sunmaktaydı. Tabi Netflix korsan içerikler barındırmamakta ve tüm yayımladığı içeriklerin lisanslarını satın almakta ya da kiralamaktadır. Netflix Türkiye pazarında büyümek için geçtiğimiz haftalarda çıkan haberler ile önemli bir adım attı. Buna göre artık Netflix uygulaması içerisinde Türk yapımı dizi, film ve belgeseller görebileceğiz. Genel olarak yabancı sektör yapımlarının bulunduğu Netflix’e Türk yapımı içeriklerinde girmesi ile daha çok kullanıcıya hitap etmesi beklenmekteydi ve öylede oldu.

Türk lirası ödeme yöntemi

Türk sektörüne de adım atan Netflix ödeme yöntemi konusunda da anlaşma yaparak bundan sonra ki ödemeleri artık Türk lirası üzerinden yapabilecek. Eğer sizlerde Netflix üzerinden korsan içerik barındırmaya uygulama aracılığı ile film, dizi ve belgesel izlemek istiyorsanız aylık sadece 15 lira 99 kuruşa yüzlerce içerik izleyebilirsiniz.

Türk yapımı belgesel, film ve dizilerin artması ile Netflix’in Türkiye pazarında daha da fazla kitleye ulaşacağı tahmin edilmektedir. Türkiye pazarında kazanç elde etmesi ile kısa zaman içerisinde diğer ülkelerinde pazarlarına da sunulması beklenen Netflix hisselerini artırmaya devam ediyor.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy