Twitter satılıyor

300 milyondan fazla kullanıcısının olduğu ve dünya da en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden bir tanesi olan Twitter’ın satılacağı gündeme geldi. Konu hakkında resmi kaynaklardan her hangi bir açıklama olmadığı gibi Twitter tarafından da satış hakkında her hangi bir duyuru yapılmadı. Ancak yurt dışı kaynaklı bazı sitelerde yer alan habere göre Twitter’ın satılacağı belirtilmektedir. Şu anda sitenin satış fiyatı hakkında da bilgi yokken Google, Verizon ve Salesforce firmalarının teklif sunacağı belirtilmektedir.

Kar edemedi

Twitter sosyal paylaşım sitesi kurulduğu günden bu yana yaptığı yenilikler ile pek çok kullanıcıyı kendisine çekmeyi başardı. Hatta şu anda ünlüler genel olarak bu sosyal medya sitesini kullanmakta ve onları takip etmek isteyenlerde hesap açarak oradan paylaşımlarını görmektedir. Şüphesiz Twitter’ın pek çok konuda eksiği bulunmakta ve bu eksikliklerin tamamlanması için şirketin kazanç elde etmesi gerekmektedir ancak Twitter kazanç konusunda büyük sıkıntı yaşıyor. Twitter’da hesap açmanız ücretsiz ve para harcamanız gereken hiçbir şey yok. İşte bu durumdan dolayı şirket kazanç elde edemiyor.

Şirketin hisse fiyatları giderek artıyor ancak kazanç durumu beklendiği gibi hala zararda. Buna göre şirketin piyasa değerinin 20 milyar dolara yakın olduğu belirtilmekte olup büyük şirketlerin Twitter’ı satın alıp büyük güncellemeler yaparak sitenin baştan aşağı tasarlanacağı düşünülmektedir. Twitter’a yeni eklenecek olan reklamlar ile de büyüme oranının daha da artırılması hedefleniyor.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy