1 Milyoncu Toptancısı ve japon pazarı açmak

Bir milyoncu dükkanı açacaksanız ürün ve malzeme araştırmak için en uygun yer istoç tur. Zira bir çok ürünü aynı yerde ve uygun fiyatla bulabileceğiniz istoç u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bir milyoncu dükkanı açarken maliyet analizini çok iyi yapmalı ve satacağınız ürünleri çok dikkatli seçmelisiniz. Çünkü züccaciye envanteri, aylık kira ve sabit eşyalar hızlı bir şekilde maliyetleri arttıracaktır. Başlangıç harcamalarında tedbirli davranmalısınız. Bununla birlikte işletmeniz için kira bedeli düşük bir yer bulursanız ve küçük bir envanterle başlarsanız züccaciye dükkanınızı düşük bir sermayeyle de açabilirsiniz.

Bir Milyoncu Maliyeti ne kadar?

Daha önce de belirttiğimiz üzere maliyeti etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında dükkanınızın büyüklüğü ve lokasyonu ile dükkanınızda satışını yapacağınız ürün çeşidi gelmektedir. Bunlara bağlı olarak gerekli maliyet 15 bin – 60 bin arasında değişkenlik gösterecektir. Açmak istediğiniz züccaciye dükkanı hakkında bizimle yazımıza yorum bırakırsanız sizin için sağlıklı bir maliyet analizi yapabiliriz.

İSTOÇ Ticaret Merkezi, Eminönü bölgesindeki Tahtakale, Kantarcılar, Mercan, Yeşildirek, Küçükpazar, Süleymaniye, Sirkeci, Cağaloğlu ve Beyazıt’taki çeşitli mesleklere sahip toptancı esnafın bir araya gelerek kurduğu bir kooperatiftir. Toptancı Esnafının Eminönü yarımadasındaki zor şartlarda çalışması, İstanbul içindeki giderek yoğunlaşan trafik, sağlıksız koşullara sahip işyerleri, dar sokaklar, ham maliye, nakliye ve benzeri sorunlar nedeni ile modern çalışma ortamlarına yönelik yeşil alanları bol, çok katlı işyerlerinden kurtulup, müstakil işyerlerine kavuşmak amacı ile kurulmuştur.

1979 yılında 52 kurucu üye tarafından kuruluşu yapılan İSTOÇ Yapı Kooperatifi’nde bugün hırdavat, lüks hırdavat, plastik eşya, melamin, kırtasiye, kağıt, madeni eşya, gıda, büro ve mobilya malzemeleri, ev tekstili, züccaciye, medikal, promosyon ürünleri, av malzemeleri ve 2. el otomobil olmak üzere yaklaşık 31 milyoncu toptancısı ve 5 meslek grubu yer almaktadır.

1984 yılında arazisine kavuşan İSTOÇ, Mahmutbey’de TEM Otoyolu’na 2 kilometre cepheli olmak üzere, 1 milyon 100 bin metrekare alanda kurulmuştur. Konum olarak ise Atatürk Havaalanı’na 11 kilometre uzaklıkta, Fatih Sultan Mehmet Boğaz Köprüsü’nün Bakırköy-Sefaköy ayrımının kesiştiği ve TEM Otoyolu Edirne otobanı gişelerine 1 kilometre uzaklıktadır. Esenler – Başakşehir Metro hattı İSTOÇ İstasyonu ile 2013 yılı Haziran ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
İSTOÇ YAPI KOOPERATİFİ
Adres : İstoç Yönetim Binası
İstoç Ticaret Merkezi Bağcılar / İstanbul 34217
Tel : 0(212) 659 45 00 (Yönetim)
Fax : 0(212) 659 39 05

E-Mail
Yönetim: [email protected]
Halkla İlişkiler: [email protected]
İnsan Kaynakları: [email protected]
Muhasebe: [email protected]

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy