Kosgeb kredisi nasıl alınır? Şartları Nelerdir? Kimlere Verilir?

Birçok kişi için hayali olan girişimcilik kendi işinin kurmak artık devlet desteği ile mümkün. Kosgeb kredileri uygun ödeme planları yanında hibe niteliği taşıyan kredi çalışmaları sayesinde yüzlerce kişiye kendi işinin kurma imkanı sunuyor. Birçok alanda kullanılabilen kosgeb kredileri sıfırdan iş kurma imkanı verdiği gibi hali hazırda çalışan işinizi geliştirmek içinde alınabilecek krediler. Çok kolay bir başvuru süreci olan kredide birçok iki rahatlıkla faydalanabiliyor.

Kosgeb Kredisine Kimler Başvurabilir

Kosgeb çeşitli çeşitleri ile verilen tamamen devlet kaynakları ile kalkındırma yeni bir iş kurma imkanı sağlayan kredi çeşididir. Kosgeb hibe kredilerine başvuru yapmak için 18 yaşından büyük olmak yeterli. Kullanılacak hibe krediye göre çeşitli koşulların oluşması bekleniyor. Tarım alanında hibe kredi kullanabileceğiniz gibi onlarca farklı iş kolunda yer almak ilk defa iş kuracaklar içinde 100 bin liraya kadarda katkı veriliyor. İyi bir proje, iş fikri ile kosgeb bürolarına başvuru yaparak binlerce liralık geri ödemesi olmayan kredi kullanma imkanı olduğunuz gibi uzun vadede 2 sene ödeme olmadan herhangi bir faiz olmadan hibe niteliğinde kredi kullanma imkanınız da var.

Kosgeb Kredi Başvuru

Kosgeb için geçerli kredi başvurusunu her şehirde birden çok noktası ile hizmet veren kosgeb bürolarına yapabilirsiniz. Hali hazırdaki işinin geliştirmek için işiniz ile ilgili çalışma belgeleri yeni bir iş kurmak isteyenler ise kimlik adres vb. bilgiler ile bürolarına başvuru yapabilir. Bu başvuru ile kosgeb hibe kredi başvurusunda ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. 100 bin liraya kadar destek sağlayan bu krediyi almanın ikinci aşmasında girişimcilik kursu var.

Kosgeb Girişimcilik Kursu

Kosgeb ile alınan hibe kredide girişimcilik kursunu tamamlamak gerekiyor. Bu kurs 3 ay süresince kredi kullanacak kişilere girişimci olmak projeyi en iyi değerlendirme vb. konularda bilgiler içeriyor.

Kosgeb Başvuru Sunum

Hibe kredi almada son aşama kurs sonrası projeniz ile ilgili hazırlayacağınız rapor ve sunum. Rapor maliyet, gelecek beklentisi vb. şeyleri içermeli ve ayrıntılı olarak kosgeb başvuru heyetine sunulmalı. Raporun incelenmesi ve olumlu görülmesi ile hiçbir ödemenin söz konusu olmayan krediyi kullanma fırsatınız olur.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy