Kadınlara Kredi Veren Kurumlar ve Bankalar

Günümüz dünyasında artık çalışan kadın nüfusu neredeyse erkek nüfusunu yakalamış durumda. Gerek ihtiyaçların artması gerekse kadının iş hayatında daha aktif olma istediği bu durumu ortaya çıkardı. Kadınların birçoğu bir iş yerin de çalışmak yerine saatlerini belirleyecekleri bir iş sahibi olma düşüncesi içinde. Bunun için mevcut bir sermaye sağlayamayan kadın için özellikle birçok alternatif sağlanıyor. Kredilerde bu imkanlar içinde başı çekiyor. Çeşitli yollarla özellikle kadınlara özel krediler sağlayan kurumlar var. Bunlar içinde bankalar ve kosgeb başı çekiyor.

Kadınlara Özel Banka Kredileri

Normal şartlarda çalışan hali hazırda bir gelir beyan etmeyen kişilere kredi vermeyen banklar devlet desteği ile girişimci olmak isteyen kadınlara daha makul ödeme planları ile kredi desteğinde bulunuyor. Kredi almak isteyen kadınların başvuru aşamasında kuracakları iş ile ilgili iyi bir sunum hazırlaması gerekiyor. Kredi başvurusu için özellikle devlet bankaları önemli bir çalışma içinde düşük faiz ile önemli rakamlarda krediler iş kurmak isteyen kadınlara veriliyor.

Kosgeb Kadınlara Özel Krediler

Kosgeb isteyen herkese hibe kredi sağlarken bu kredide ev hanımlarına öncelik tanıyor. Birçok kadın kosgeb kredi desteği ile şu an iş sahibi. Herhangi bir gelir vb. beklentisi olmayan hibe kredi için kosgeb büroları başvuruları kabul ediyor. İş kurmak isteyen kadınlara çok iyi rakamlarda kredi desteği sağlanırken bu kredilerde rakamlar ve şartlar değişiyor.

Kosgeb Kredi Rakamı Ve Ödeme Planı

Kosgeb kredisinde ister 2 yıl ertelemeli sonrasında da uzun vadede herhangi bir faiz söz konusu olmadan kredi alabilirsiniz. BU kredide rakam 20 binden 200binekadar çıkabiliyor. İsterseniz ödeme olmaksızın kredi talebinde bulunma imkanınız var. Kadınların işi hayatına katılması için özellikle açılan bu kredide 100 bine kadar kredi desteği hiçbir ödeme olmadan devlet katkısı ile sağlanıyor.

Kadınların Kosgebe Başvurusu

Girişimci olmak isteyen kadınlar oturma belgeleri ve kimliği ile kendilerine en yakın kosgeb bürosuna bu kredileri için başvuruda bulunabilir. Başvuru sonrası bir kurs ve sonrasında bir heyet karşısında hangi iş ile ilgileneceklerse sunum gerekiyor. Bu aşamayı başarılı şekilde geçen kadınlar kredi alabilir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy