Avm Standı Proje Belirleme

Günümüzün bütün ihtiyaçlarını karşılamak için gittiği AVM’lerde bir iş kurmak her zaman mantıklı durmaktadır. Buralarda iş açacak bir birikiminiz var ise sizde bu işi planlayarak AVM’lerde standınızı kurabilirsiniz. Bulunduğumuz dönemde neredeyse herkes büyük AVM’lere gidip ihtiyaçlarını karşılar ve alışverişlerini yapmaktadırlar. Buralara ulaşımda günümüzde oldukça kolaylaşmış durumdadır.

AVM standının size artılarından bahsedelim. Bu stantların hem giderleri az hem de gelirleri yüksek olabilmektedir. Kar marjları yüksek olan stantlar AVM’lerde oldukça önem ve ilgi görür. Şimdi sizlere AVM standı kiralama işleminde bir proje nasıl yapılmalıdır? Nasıl daha iyi gelirler elde edilebilir? Bunu açıklayacağız.

  • Avm Stant Projesi Belirlemek İçin Bilinmesi Gerekenler

Alışveriş merkezinde stant kiralamak istiyorsanız öncelikle doğru bir şekilde proje belirlemeniz gerekmektedir. İlk olarak Alışveriş Merkezinin müşteri potansiyelini takibe almanız gerekmektedir. Büyük bir AVM her zaman için iyi olacaktır diye düşünmeyin. Müşteri sayısı sizin için en önemlisidir. Kuracağınız stantla ilgilenecek kitlenin orda olup olmadığına da dikkat etmeli ve buna göre bir stant açma işlemini başlatmalısınız. Sizin açtığınız standa ilgi duyacak bir kitleye ulaşırsanız zaten işleriniz iyiye gitmeye devam eder. Genelde alışveriş merkezlerinde gençlere yönelik bir stant açmanız daha mantıklı olacaktır. Takı, kolye gibi göze çarpan şeyler üzerine giderseniz daha başarılı olabileceğinizi sizlere söyleyebiliriz. Genel olarak genç kitleyi hedefe almalısınız.

Bunun dışında örnek olarak teknoloji konusunda stant açmak biraz daha yüksek paralarla iş kurmak gibidir. Ancak bu durumda olur ve böyle bir stant açma imkânınız varsa genç kitleyi en çok etkileyen bir konuda stant açmış olursunuz. Teknolojik aletler hepimizin bildiği gibi yüksek fiyatlarda satışa çıkar ve en çok kullanıcısı olan aletlerdir. Son zamanlarda stantların artışıyla birlikte bu konuda da neredeyse bütün alışveriş merkezlerinde stantlar vardır.

Öncelik olarak stant açmak istediğiniz AVM’nin bu konuyla alakalı uğraşan sorumlularını aramanız gerekmektedir. Arama sonucunda bu kişilerden gereken bilgileri almanız ve stant için yer olup olmadığını sorgulamanız sonrasında AVM’ye giderek bu kişilerle birebir konuşmanız önemlidir. Alışveriş merkezlerinde ki stant ücretlerini öğrendikten sonra buna göre bir plan hazırlamanız gerekmektedir. Stantları genelde merkezi yerlere kurarsanız daha başarılı olursunuz. Ücret ve stant yeri konusunda anlaşmaya varırsanız stant açma işleminiz onaylanacaktır.

Alışveriş merkezlerinde illaki rastlamışsınızdır. Bu stantlar olabildiğince küçük olmaktadır. Alışveriş merkezlerinde genel olarak 1 metrekarelik stant kiralama işlemi yapılabilmektedir. Ancak isterseniz 4 ve 9 metre kare arasında kiralama işlemi de yapabilirsiniz.

Alışveriş merkezlerinde ki stant ücretleri alışveriş merkezine göre değişmektedir. Alışveriş merkezinin müşteri potansiyeline ve büyüklüğüne göre bu ücretler değişmektedir. Bazı AVM’lerde 250 TL ile 500 TL arasında bir stant kiralamanız mümkün olacaktır. Daha büyük ve müşterisi daha çok olan AVM’lerde stantların fiyatları daha uçuk olabilecektir. 8.000 TL’ye kadar kira bedeli olabilmektedir.

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy