Çalışmayan Bayanlara Ev Hanımı Kredisi 2019 Kampanyası

Hangi Bankalar Ev  Hanımlarına Kredi Veriyor

Çalışmayan ve resmi bir gelir belgesine sahip olmayan ev hanımları için bankalar kredi ve kredi kartı vermeye devam etmektedir. Gelir belgesiz ve masrafsız kredi başvurusu yapan bayanlara kendi istekleri doğrultusunda kredi imkanlarından yararlandırmayı arz eden bankalar ev hanımlarına özel bu yılda ihtiyaç kredisi kampanyası sunmaya devam etmektedir. Kamu sermayesi olan ve özel sermayesi olan bankalar ev hanımları için kredi vermekte olan bankalardır. Özellikle Finansbank, ING bankası, Akbank, Şekerbank ve Denizbank gelir belgesine sahip olmayan ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar arasında bulunmaktadır.

Yüksek bir potansiyele sahip olan ev hanımlarına kredi veren bankalar yarış ortamında para satabilmek istedikleri için ev hanımlarına kredi vermeye devam ediyor.

Peki Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Evin ihtiyacı doğrultusunda gerekli malzemeler, çocukların her geçen gün artan ihtiyaçları ve kişisel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımları çoğunluk ile bankalardan taksitli bir şekilde kredi alamamaktan şikayetçi olmaktadırlar. Ama bunun aksine bankalar ev hanımlarına da özel kredi imkanları sunuyor. Bankaların bu ve benzeri kredi kampanyalarına internet siteleri üzerinden  veyahut smsler ile gelir belgesiz başvuru yaparak bankalara çabucak ve zahmet sıkıntısı çekmeden başvuruda bulunabilirler. Gelir belgesiz  kredi başvurusu yapmış olan ev hanımlarının başvurularının ön onay mesajı taraflarına iletildikten sonraki süreçte banka şubelerine giderek kredi finansmanlarına erişebilmeleri artık çok daha kolay.

Bankalar internet üzerinden veyahut sms yolu ile bankalara başvuru yapan ev hanımlarına kredi ve kredi kartı gönderiyor. İşin gerçek yüzü bankalar başvuruları KKB kayıtlarından kredi notlarına göre onaylama yaptıklarından ev hanımlarının kredi notlarının yüksekliği bu açıdan daha önemli bu sebeple daha kolay kredi almalarını sağlıyor. Tabi bu bankadan gelecek onay mesajının sonrasında kredi almak için bankalara başvuru yapıldığında bankaların istediği koşulları yerine getirmek şartıyla olacaktır. Bankalar gelir  belgesine sahip olmayan ev hanımlarına kredi sağlamak nedeniyle ev hanımlarına yardımcı olacaktır ama banka mevzuatlarını da yerine getireceklerdir. Bankalar kredi başvurularında gelir belgesini talep ettikleri için gelir belgesi olmayan ayrı yeten çalışmayan ev hanımlarından eşlerinin gelir belgelerini getirmelerini arz edeceklerdir.

Ayrı yeten eşinin başka bir bankada kredi borcu olmasında durumunda ve kredi talepleri bu nedenle onaylanmadı ise bu durum sonucunda herhangi bir taşınmazını ipotek göstermeleri doğrultusunda kredi talebini değerlendireceklerdir. Ayrı yeten kira geliri olan ve gelir belgesini ispatlayamayan kişiler için bu ve bunun gibi özel durumlarda kredi talepleri ayrıca değerlendirilmektedir. Bu şartları kısaca gözden geçirmek için sizlere kredi başvurularını listeleyip anlattık ;

Eş Kefaleti ile Kredi Başvurusu

Bankalar gelir belgesiz ev hanımlarından bankalara yaptıkları başvurular doğrultusunda bankanın isteyeceği evrak gelir belgesi olacağı için ev hanımları bankalara eşlerinin gelirleri bankaya sunacaktır. Çalışan bir eşe sahip ev hanımları bankaların isteği doğrultusunda eşlerinin gelir belgelerini ve maaş bordrolarını bankaya sunacak ve bankalarda bunu kolaylıkla onaylayacaktır. Bunun dışında ev hanımları eşlerini kefil göstererek ihtiyaç kredilerinden de yararlanabilirler. Ayrıyeten hayvan sahibi olan ev hanımlarının ipotek olarak hayvanlarını göstermeleri dahilinde 6 ayda bir 12 ayda bir ödemeli olarak kredi veren bankalarda vardır bunlardan birisi Ziraat bankasıdır. ÇKS’ya kayıtlı ev hanımları kredi alabilmek için belirtilen şartları yerine getirmeleri dahilinde Ziraat bankasından kredi alabilirler.

Kira Gelir Belgesi Karşılığında Kredi Başvurusu

Gelir belgesine sahip olmayan fakat yan gelir sahibi olan gelirlerini kira geliri gibi gösteremeyen ev hanımları tüm bankalardan kolayca kredi alabilirler. Kiracı ile anlaşılmış olan kira gelirinin ne kadar olduğunu görebilmek adına kira kontratı sözleşmesi talep ederek 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veriyor.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy