Ekomini bayilik şartları

Ekomini bayiliği alarak, marketinizi, dükkanınızı, büfenizi, ekomini bayilik şartlarına uygun şekilde dizayn ederek kâr marjınızı arttırabilirsiniz.

Ekomini bayilik veriyor mu?

2015 yılında, mahalle arasında satış yapan bir çok bakkal dükkanının dahi ekomini bayiliği aldığına şahit olmuşsunzdur. Gerçektende 2015 yılında ekomini bayiliği alan birçok müşteri olduğu gibi, firma pazar payını genişleterek ülkemizin dört bir tarafından hizmet vermeye başladı. Bakkal dükkanı açmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında ekomini bayilik yer alıyor.

Ekomini firması kendi internet sitesinde bayilik şartlarını ayrıntılı olarak belirtmiştir. İncelemek gerekirse;

İşyerinin market işleteceği bilincinde olması gerekmekte olup ayrıca mağazada belirli ürünlerin bulunması ve 25 bin lira ile 30 bin lira civarında bir sermaye gereklidir. Ayrıca Ekomini bayilik şartları arasında en önemlisi marketin haftanın 7 günü açık olması ve erken saat 12′ ye kadar (00:00) açık olması gerekmektedir.

Ekomini bayilik kar oranı ne kadardır? Kazanılan para işyeri sahibine mi aittir?

Ekomini Bayilik sözleşmesi dahilinde, kazanılan paranın tümü işletme sahibine aittir.

Ekomini bayilik destekleri; kira desteği, dekorasyon ve altyapı desteğini kapsamaktadır. Bunlar haricinde destek bulunmamaktadır.

Öncelikle işyerinin açılacağı mağaza bulunur.  Kira sonrasında iskan kontrolü yapılır. Yapı kullanım belge bulunurluğu olması şartıyla ekomini açılacak olan mağaza kiralanır. Ekomini ekibi ve işleticinin mutabık kaldığı mağazanın mülk sahibi ve Efes bayi / distribütörü arasında ortak bir kira kontratı yapılır. Devamında Bayi / Dist. ve işletici arasında kira kontratı yapılır. İşletici çalışma ruhsatına ve TAPDK. ruhsatına başvurur. Gerekli belgeler sağlandıktan sonra mağaza açılışı yapılır.

Belirli dönemlerinde ekomini perakende akademisinde eğitim verilmektedir. Aylık olarak insert çalışması yapıldığı gibi bu dönemler içerisinde tedarikçilerden ilave destekler alınabilmektedir.

Ekomini bayiliği aldığınız da, sıradan bir büfeye göre, bakkal dükkanına veya markete göre, bir markayı temsil edeceğinizden, mutlaka firmanızın kariyeri artacaktır. Piyasada isim yapmak veya firmanızın adını duyurmak, reklam için çeşitli giderler harcaman zorunda kalmayacaksınız. Bu sebeple Ekomini bayiliği almak mantıklı var kârlıdır. Aylık kazancınız ise, tamamen sizin çalışma durumunuza ve müşteri potansiyelinize bağlıdır.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy