Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

2019 yılında esnaf ev çiftçilerimizle birlikte emeklilere de faizsiz kredi verilmesi planlanıyor. 2019 yılında birçok kişiye faizsiz kredi verilecek. Hükumet 2019 yılında öncelikle işçi ve memur emeklilerine daha sonra gençlere ve daha sonra da askeri ücretleri sıfır faizli kredi vermeyi planlanıyor idi. Darbe öncesinde PTT şubelerinden maaş alanlar dahil olmak üzere herkese sıfır faizli kredi verileceği belirtiliyor idi.

Emekliye Özel Sıfır Faizli Krediler Ve Promosyon!

2016 yılında ihtiyaç ve konut kredisi faizlerinin düşmesi beklenirken halen 1,30 seviyesinde seyretmesi nedeniyle bankalarca emekli olanlara kredi verilse de faizler henüz 1 seviyesinin altına düşürülemedi. Bu kapsamda faizsiz kredi alma imkanları özel bankalara oranla devlet bankalarına olan eğilimi arttırdı. Emeklinin aldığı 1.000 TL. maaş ile çekilebilecek kredi miktarları da doğru orantılı olduğundan bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla sağlanan haklar ve avantajlar oldukça kısıtlandı. 2019 yılında  Emeklilere kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Konusunda Önde Olan Bankalar

Bu yıl Burganbank, Odeabank, TEB, Akbankası ve Garanti bankasının emekliye sunduğu avantajlar diğer bankaları geride bırakacak gibi görülüyor. Tabi faizlerin yüksekliği ve piyasanın dalgalanması istenen ve beklenen şartların yaşanmasına imkan tanımıyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

2019 yılında başta PTT olmak üzere kamu bankaları olan Ziraat bankası, Vakıfbank, Sosyal Sigortalar Kurumu veya BAĞ-KUR ile emekli sandığından ve malulen emekli olanlar emekli müşteriler için düzenlemiş olduğu kampanyalar ile emeklilere özel faizsiz kredi imkanı sunmaya devam edecektir. Emeklilere faizsiz kredi 2019 ne zaman verilecek? son güncel durum hakkında bilgi almak isteyenler için detaylar yazımızda.

Emekli promosyonlar hakkında Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan’ın ağustos ayı talimatından sonra konut kredisi faizleri minimum seviyeye düşmüş durumda. Emekli olan bir çok müşterilerde artık istediği bankadan düşük faizli kredi çekebilecekler. Buna istinaden emeklilere verilecek olan 900 TL lik promosyon hala beklemede. İlerleyen günlerde bunun ile ilgili nasıl bir açıklama yapılacağı ise merak konusu. Tüm emeklileri ilgilendiren bu promosyon hakkında bakalım neler olacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Emekliye Ödenecek Promosyon Miktarı Belli Oldu

  • Maaşı 1000 TL ‘den düşük olan müşterilere 300 TL promosyon verilecektir
  • Maaşı 1000 TL ile 2000 TL arası maaş alan müşterilere 375 TL promosyon verilecek
  • Maaşı 2000 TL den fazla olan müşterilere ise 400 TL promosyon verilmesi kesinleşmiştir.

Promosyon ödemeleri Mart 2019 yılından itibaren ödenmeye başlayacaktır. Sizde bu promosyon seçeneğinden yararlanmak istiyorsanız eğer size göre en uygun bankayı seçip, 3 seneliğine maaşınızı o bankaya taşıdıktan sonra bu haktan yararlanabilirsiniz.

Emekli Kişilere Sunulacak Önemli Avantajlar

Devlet destekli kredilerin dışında bir çok özel banka en uygun şekilde müşterilerine uygun faizli krediler sunmaya devam ediyor. Bizim tespitlerimize göre bu bankaların başında en uygun kredi verenler  Garanti Bankası, HCBS, Denizbank ve Finansbanktır. Müşteriler için hazırlanan en karlı promosyon özellikleri aşağıdakiler gibidir.

  • Tüm bankalar promosyon verecektir
  • Bankaların tamamı faizsiz kredi verecek
  • Tüm müşterilere nakit avans
  • Ssk, hesabı açılacaktır.
  • Özellikle kredi kartı olmayan tüm müşterilere kredi kartı imkanı sunulacaktır.
  • Müşterilerin hak ettiği promosyon maaşı hesaplarına ödenecektir.
You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy