Emekliye Promosyonu Hangi Bankalar Verir

2019-2019 Yılında Emekli en fazla Promosyon Ödemesi Yapacak olan bankalar hakkında Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım açıklama yapmıştır. Emeklilere ekstra ödenecek Promosyon ödemeleri de bu açıklama ile belli olmuştur. Ödemelerin 2019 yılının Mart ayında yapılmıştır. Maaş veren bankalar tarafından emeklilerimize 300 TL ile 450 TL arasında promosyon ödemesi yapılmıştır. İş Bankası ve Ziraat Bankası  ile SGK arasında promosyon ödemeleri adına iltilaf sağlandı ve imzalar atılmıştır.

Anlaşma Sağlayan Bankalar

Emeklilerimize promosyon ödemeleri için İş Bankası, Ziraat Bankası ve SGK kendi ararlında bu ödemelerde anlaşma sağladılar. Emeklilerimizin promosyon olarak söylenen ödemeleri 2019 yılının Mart ayından itibaren ödenmeye başlandı. Diğer Bankalar ile de 2019 yılı Şubat ayı içerisinde imzaların atılmasıyla bu işteki çoğu sistem aynı doğrultuda anlaşmış durumdadır. SGK Başkanı özel bankalarla promosyon ödemeleri için anlaşmaya hazır olduklarını vurgulamıştı ve gelen teklifleride onayladı.

Promosyonların son durumu

Eski yıllarda emekli maaş alımlarında promosyon verilmesiyle ilgili genelge kapsamında Ak parti hükumeti bu yıl bu promosyon olayını gündeme getirerek emeklilere yeni bir umut ışığı açtı. Emekliler haricinde diğer iş sahiplerine,çalışan kişilere, memurlara, özel veya devlet bankalarından maaş alarak geçimini sağlayan emek sahiplerine her yıl eylül veya ekim ayında bir kereliğine mahsus olmak üzere (yıllık bazda) kişilerin aldığı maaş ücretine göre promosyon parası yatırılmaya başlanmıştır. Ak parti tarafınca bu ödeme ve promosyonlar yürürlüğe girecektir. Bununla ilgili yapılan çalışmalar ise şu an itibariyle son aşamadadır. Emekliler birliği dernekleri ve Bankacılar kurulu ile yapılan görüşmeler sonucunda son noktaya varılmak üzeredir. Yaşanan tek sıkıntı ise kişisel banka kuruluşlarının promosyon vermemek için bazı şeyleri gider olarak göstermelerinin olduğu duyulan bilgiler arasındadır. Özel Yapı kuruluşları ve bankalarla itilaf sağlanması durumunda Türkiye’ de emekli bulunan tüm vatandaşlarımızın hesaplarına bu promosyonlar yatırılacaktır.

300 TL promosyon ödemesi yapılacak

Özel bankaların, emekli derneğiyle anlaşmaya varması durumunda her yıl için promosyon tediyesi yapılacakken, 2016 yılında 300 TL ile 400 Tl arası promosyon ödemesi yapılması beklenmektedir. Bu oran 2 bin lira ve üzerinde emekli maaşı alan emeklilere daha yüksek şekilde promosyon ödemesi yapılacağı söyleniyor.

Maaşını Taşıyana Çeyrek Altın Promosyonu

Farklı Banka şubelerincede emekli maaşlarını kendilerine taşıyan müşterilere bankalar kendilerini seçmeleri için bunları vaat ediyor;  2 tane çeyrek altın, bir maaş ikramiye, 300 Lira, promosyon gibi çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Kampanyalar dahilinde maaşlarını PTT şubelerinden veya Ziraat bankası yerine kişisel bankalara taşıyan emeklilere bir kereye özgü olmak üzere çeyrek altın yada diğer promosyonlardan verilmektedir. Çeyrek altın verileceğini duyan bir çok emekli bunun karını düşünerek ve bankaların yaptığı promosyonların cezbedici gelmesiyle maaşını özel bankalara taşıdı. Bu şekilde kişisel bankalara taşınan emekli maaşlarından devlet bankaları gibi herhangi bir kesinti yapılmıyor. Ayrıca da kişisel bankaların maaşını taşıyan müşteriler çeyrek altın hediyesini alırken hem de kişisel bankaların da sağlamış olduğu hizmet kalitesinden yararlanmaktadır. Uzmanlar bu durumda maaş taşıma işlemlerinde ki sözleşmelerin dikkatle okunma konusunda da emeklileri uyarmaktadırlar. Bazı söylentilere bakarsak 2016 yılı emekli promosyonları Haziran ayı sonunda yada bayramdan sonra ödene bilineceği söylenmektedir.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy