Evlilik Kredisi

Evlilik Kredisi

Günümüzde evlilik belirli yükümlülükleri temsil ederler. Evlilik konusunda çoğu kişi maddi sıkıntılardan çekindiği için evlilik kararını ertelemektedir. Bunun gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalınmaması ve evliliklerin artması adına devlet bankaları sizlere faizsiz kredi imkanları sunmaktadır. Yeterince maddi durumunuz olmadığında bu kredilere başvurarak bir çözüm haline getirebilirsiniz. Bu kredilerin geri ödeme sürelerinin başlangıçları kişinin durumuna göre değişmektedir. Genç çiftleri evliliğe bir adım daha yaklaştırmak adına başlatılan bu kampanyalar genç ve yeterince maddi durumu olmadığı için evlilikten çekinen çiftler için bir adım atmalarını sağlamak amacındadır. Bu vb. çeşitli kampanya ve fırsatları evlenmek isteyen çiftlerin tercih edebileceği ve rahatlatıcı tekliflerdir. Bu kredi için devlet bankalarına başvuru yapabilir ve gerekli yönlendirmeleri oradan takip edebilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca açıklanan ve belirlenen evlenen genç çiftlere faizsiz kredi fırsatı verilmektedir. Bu kredi tabi ki her evlenen çifte verilmemektedir. Bu faizsiz kredi fırsatının alınabilmesi için;

  • Öncelik olarak evlenecek olan çiftlerimiz 18 ile 24 yaş arasında olmalıdır. Üniversite okuyan kişiler için bu yaş sınırları genişletilmektedir.
  • Bu krediden faydalanmak isteyen çiftlerden herhangi birinin Türk Ceza Kanunu’nda bulunan bir ağır suçu olmaması gerekmektedir. Herhangi bir ceza almaması gereklidir.
  • Ciddi anlamda maddi yetersizlik içinde olmanız gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gereklidir.

Bu koşulları ve şartları yerine getirmeniz durumunda faizsiz evlilik kredisi fırsatından yararlanabilirsiniz. Bakanlığın belirlediği bütün şartları yerine getirdiğinizde bu krediden faydalanabilir aynı zamanda da çeşitli kampanyalar karşınıza çıkarılmaktadır. Bu kredi 1 yıl geri ödemesi olmayan 10.000 TL’lik bir miktardan oluşmaktadır. Bu kredi alındıktan 1 yıl sonra geri ödemesini taksitli şekilde yapmaya başlayacaksınız. Bu taksitlendirme sırasında herhangi bir faiz ortaya çıkmayacaktır. Kredinin geri ödeme sınırı 4 yıla kadar dayanmaktadır. Bu kredi kamu bankası tarafından sizlere ulaştırılacaktır. Bütün ayrıntılı bilgileri kurumdan öğrenebilir ve teyit edebilirsiniz. Bu kredinin bir artısı olarak ise evlendikten iki yıl sonra çocuk sahibi olan kişilerin kredi ödemeleri bir yıl daha ertelenebilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Bu krediye başvuran kişinin ve evlenme yolunda adım atan kişinin herhangi bir devlet yurdunda ve kuruluşunda kalmış olması bu kredinin geri ödeme süresinin 4 yıla kadar çıkartılabilmesi demektir. Bu kredi ilk bir yıl hatta çocuk olma durumunda 2 yıl ertelenebilecek ve ödemesine 2 yıl sonra başlanabilecektir.  Verilecek olan evlilik kredisi bankalar aracılığıyla verilmektedir. Bunun sebebiyle başvurmak isteyen kişiler banka şubelerine giderek bu krediye başvurmalıdırlar. Banka şubesine gittiğinizde bu krediyle alakalı gereken koşullar, şartlar, belge ve evraklar sizlere belirtilecektir. Bunların tamamı sağlandığında başvurunuz tamamlanmış olup değerlendirilmeye alınacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Öncelik olarak her kredide olduğu gibi Nüfus Cüzdanı fotokopiniz gerekmektedir.
  • Gelir belgeniz gerekmektedir.
  • Son 2 ayda güncel gelir belgeniz ve maaş bordronuz istenebilmektedir.
  • Serbest meslek ile uğraşıyorsanız son aya ait vergi levhanız,
  • Kira geliriniz var ise tapu belgeniz,

Gibi belgeler sizden ist

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy