Giyim mağazası açan girişimcilerin dikkat etmesi gereken hususlar

Tekstil sektörü ülkemizde en çok paranın döndüğü sektörlerin başında geliyor. Medikal, gıda sektörüne sonra en çok paranın döndüğü giyim sektöründe bir mağaza açabilmek oldukça karlı bir iş olabilir. Bununla beraber dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar bulunmaktadır. Globalleşen dünyamızda artık insanlar tekstil alışverişini gerçekleştirirken ürünlerin garantisini ve kalitesine son derece büyük önem veriyorlar. Bu sebepten dolayı eskiden olduğu gibi mahalle arası tekstil dükkânlarının yüksek cirolara ulaşma ihtimali artık kalmadı. İnsanlar artık alışveriş merkezleri içerisinde kurumsal yapıya bürünmüş şirketlerden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Bu durumda rekabeti ortadan kaldırıyor. Eğer ki tekstil sektöründe bir giyim mağazası açma gibi bir fikriniz bulunmaktaysa, büyük bir firmanın bayilik hakkını almanız yapabileceği en doğru yatırım olur. Özellikle de yeni açılan alışveriş merkezleri içerisinde bir dükkân açarak ömür boyu rahat edebileceğiniz bir işe sahip olabilirsiniz. Mağazası açmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri de para kazandırıp kazandırmadığıdır.

Ortalama bir tekstil ürünleri satışı gerçekleştiren mağazasının aylık cirolarının alışveriş merkezlerinde 250.000 liralara kadar çıktığı biliniyor. Bununla beraber tekstil sektörünün karlılık oranı % 50 civarında olduğu için oldukça büyük karlar olabileceğini görmek çok basittir. Tekstil sektöründeki en zor yanı ise sermaye darlığı çeken işletmelerin büyük firmalarla yarışmadaki yaşadığı zorluktur. Bunun önüne de insanlar artık sosyal medya aracılığıyla ürünlerin tüm Türkiye’ye internet üzerine tanıtarak geçiyorlar. Sosyal medyanın hızlı tanıtım gücünü en iyi şekilde kullanan ufak sermayeli şirketlerde bu sektörde oldukça yüksek cirolara ulaşabiliyor. Bununla birlikte bu sektöre giren ufak sermayeli şirketlerin internet üzerinde yoğun bir şekilde çalıştırma yapması gerektirmektedir.

Giyim bayiliği veren firmalar da mevcuttur. Giyim mağazası açmak isteyenler sektörde ürettikleri ürünlerin piyasada az bulunan ve bayanların gerçekten ilgisini çekebilecek tarzda ürünler olması gerektiği de ayrı bir zorunluluktur. Bunlarla ulaşmak yerine gerçekten güçlü bir sermayeniz varsa büyük şirketlerin franchise haklarını alarak herhangi bir alışveriş merkezinde hızlı bir şekilde kara geçmeye başlayabilirsiniz. Ürünümüzü tanıtmak veya şirket güvenilirliğini ispatlamak gibi bir uğraş içerisinde olmayacağınızdan ötürü artık satış denizi çok daha rahat gerçekleştire bilirsiniz. Kurumsal yapının verdiği destek ve güvenden yararlanarak bulunduğunuz şehirde bir merkez haline gelebilirsiniz. Sitemiz üzerinden, giyim bayiliği veren firmalara başvuruda bulunarak, en çok para kazandıran bayiliklerden yararlanabilirsiniz. Devlet destekli 0 faizli hibe kredilere başvurabilirsiniz.

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy