İstanbul İçinde Senetle Borç Para Almak

İstanbul’da Senetle Borç Para Veren Kurumlar Nelerdir ?

Günümüzde borç para ile birlikte birçok kişi bulunan borçlarına yakınmaktadır. Alıp ödeyemediği krediler veyahut eşinden , dostundan alıp ödeyemediği borç paralar oldukça can sıkmaktadır. Fakat bunların üstüne nakit paraya ihtiyacınız var ama eşiniz dostunuzdan bir fayda alamamış kredide çekememiş iseniz senet karşılığı borç alabileceğiniz yerler mevcut ve yazdığımız makalede sizler için bu konuyu yazıya döktük.

İstanbul içerisinde Avrupa yakasında 25 , Anadolu yakasında ise 14 ilçede senetle para veren kuyumculardan, firmalara başvuruda bulunarak sizde borç alabilirsiniz. Alacağınız borcuda kolay bir şekilde geri ödemesini yapabilmektesiniz. Bunu demek için çok rahat olmak gerekmez ama genelide sıkıntı çıkmaz

Hangi Semtlerde Senetle Borç Para Alabilirim ?

İstanbul da toplam olarak 39 ilçede kuyumculuklardan senetle borç alabilirsiniz. Bu ilçeler Avrupa yakasında ;

  • Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, GOP, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu olarak 25 ilçede bulunmaktadır.

Anadolu Yakasında ise ;

  • Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar olmak üzere 19 ilçede de mevcuttur.

Kişiler kara liste de olması ile bu krediyi almaları zorlaşır zaten kolay bir şekilde borç vermeyen bu kuyumcular sizlerde eğer bu şekilde kredi notunuz düşük veya kara listedeyseniz borç alma şansınız bir hayli düşecektir. Kredi notlarında yaşanan düşüklük durumunda veyahut kırmızı kalem çekilmesi halinde bankalardan nakit ihtiyacı karşısında olumlu bir yanıt alamaz. Bankalardan müşteriler normal bir şekilde kredi ihtiyacını gideremezse yani nakit ihtiyacı için yardım alamayınca çeşitli yollarla bu nakit parayı bulma arayışına girer kişiler. Bu arayışa giren müşteri her yolu düşündüğü gibi bu yola da başvurabilir ki sağlıklı bir durum içerisinde işlerini halledebilme imkanına varabilir ve daha az stres ile işlerine koyulabilir. Bu kişi senet ile aldığı borcu geri ödemekte zorluk çekerde ödeyemezse senette ne belirtiliyorsa ödenmediği durumda para teminatı yapılır. bu her şeyden olabilmektedir. Senet farklılığına göre şartlarda değişiklik göstermektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi budur. Kendinize göre bir senet düzenlemesi yapmanız sizler için uygun olacaktır.

Nakit ihtiyacınızda bankaya gitmeniz çok normal bir durumdur. Fakat herkesin istediği zaman bankalardan nakit ihtiyacını karşılaması pek olasılıklı bir durum değildir. Demek oluyor ki kişiler bazı durumlarda oldukça sıkışık olabiliyor. Sıkışık durumlarınız için herhangi bir acil para durumunda ihtiyaçlarınızda temin edebilmeniz adına İstanbul da birçok yerde kuyumculuk yapan firmalar bulunmaktadır. Böylesine olası ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu firmalardan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Karşıladığınız nakit ihtiyacınızı da düzenlediğiniz plana göre geri ödemesini yapabilirsiniz bu direk sizi ve kuyumcu firmasını ilgilendirir. Hazırlamış olduğunuz senette ki ödeme planı vs. nasılsa işlerinizi ona göre halledersiniz.

İstanbul’da İhtiyaç Halinde Para Temini

Türkiyede İstanbul başta olmak üzere çoğu şehirde kuyumcu firmaları bulunmaktadır. Bu kişiler tefeci olarak adlandırılmaktadır. Bu kişiler öncesinde komisyon ve senet şartı ile nakit verirken illegal bir profil çiziyorlardı. Ancak illegal işlerini resmiyete dökerekten ve şirketler kuraraktan senet ve komisyon dışında ek olarak dosya masrafı isteminde de bulunmaktadırlar. Bu bazı müşterilere avantaj gelebilmektedir bu yüzden seçimlerini bu yönde de yapan çok kişi vardır. Son dönemde popüler olsa da bu konu dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır.

 

 

You might also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy